Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Gaziantep'te polis merkezine saldırı

nutella yerim

Öne çıkan mesajlar

katzee, boş da değil saçma da değil. şehit haberlerini duydukça öfkelenip hepsini kesmek lazım bu itlerin diye sinirden moral bozukluğundan gözü dönmüş bi hale gelmek hiç zor bişey değil. sanıyor musun ki benim gibi düşünen insanlar da bu haberleri duyduklarında başlarından kaynar sular dökülmüyor? ama biz ne kadar sinirlenirsek sinirlenelim, ne kadar moralimiz bozulursa bozulsun; bizim, çocuğunu sağsalim gelir inşallah diye gönderen ailenin içinin parçalanmasının yanında lafımız bile olmaz. herkesin dilinde bi basalım orayı burayı, kara operasyonu yapalım, hepsini keselim zırvası. o kadar niyetliysen başkasının çocuğunun yapmasını beklemiyceksin. ha diyorsanız ki zorunlu askerin işi değil uzman terör timi vs. uzman timin şehidi de çocuk o da üle adamı. oraya da böyle yapılsın diyenler göndersin kendi çocuğunu uzman yapsın. başkasından beklemesin.
Sosyal ağlarda paylaş

PKK ile gizli edersin oslodaki gibi.

ya da mecliste bdp ile edersin.

eger biji apo dediler diye, sayin dediler diye olmaz bu is denirse, zaten olmaz. Yani bu surec acili olacak, aci hap yutuyosun. Irade o zaten. yani sayin kelimesinin, biji apo nun 100 kati sana agir gelicek bi surec.

daha biz kelimelerde yikiliyosak, alinan kararlari nasil isleme sokucaz ki?

irade olmadan olmaz zaten. tabii ki masaya vermek icin oturmuyosun, surec provoke edilcek, bozulacak yeniden baslicak. eta gorusmeleri boyle oldu.

daha biz sayin kelimesindeyiz, biji apodayiz. olmaz ki oyle.
Sosyal ağlarda paylaş

bu işin arkasında PKK'da olabilir. suriye istihbaratı olabilir, suriyeli muhalifler, el-kaide, israil, amerika, hizbullah, iran, rusya ve hatta Türk derin devleti de olabilir. O kadar çok düşman yarattık ki 10 yılda her yaştan her ülkeden, demir ağlarla uğraşıp marş yazmayı düşüneceğine başbakanımız sırtımızı nereye dayadığımızı, karşımızda kimlerin olduğunu, kaç tane düşman edindiğimize kafa yorsun.

Bombok bir hal aldı artık olaylar. Bu iş burda bitmeyecek. Suriye yıkılsa yok olsa dahi bu işin faturası ve sonuçları bizi 20 yıl 30 yıl sonra bile etkileyecek tek başına. At izi it izine karıştı. Diyorum sonbahar, kış aylarında bu işin boku çıkacak. Amerikan seçimleri var kasım ayında. Amerika o tarihe kadar zaten kılını kıpırdatamaz Suriye ile ilgili. Tek umutları destekledikleri teröristlerin bu zaman kadar işi bitirmeleriydi. Ama son zamanlarda ortaya çıkan görüntüler, insanların artık olayı tek taraftan değil diğer açılardan da görmesi rüzgarın yönünü değiştirdi. Seçimlerden sonra bile Amerika müdahil olmayabilir. İşte o zaman götümüzün üzerine oturduğumuzla kalırız işte o zaman asıl olaylar başlar.
Sosyal ağlarda paylaş

Sufi said:

vuruşa vuruşa anlaşmamız lazım diyenler: bi zahmet kendiniz gidin ya da kendi çocuklarınızı gönderin vuruşmaya. başkasının çocuğu üzerinden silahla çözmemiz lazımdı diye boş kabadayılık yapmayın.

Ulusal boyutta bir olayda bireysel olarak kendiniz gidin şöyle böyle demek maalesef duygu sömürüsüyle demogojiden öteye gitmez. Büyük pencereden bakınca bu kayıplar çok daha fazlasını engelliyor. Eğer zamanında silahlı ya da silahsız herhangi bir şekilde bu çözüm olsaydı bugün kendin ya da çocuğun için endişe etmen gerekmeyecekti. Dahası bugün "silahlı müdahale diyenler kendileri gitsin savaşsın beni ve çocuğumu serbest bırakın" diye naralar attığın sırada çocuğun belki de taksimde arkadaşlarıyla eğlenmeye çıkmışken, izmirde üniversitesine giderken ya da antepte akraba ziyaretinden dönmek üzere otobüs beklerken hiç olayla alakası olmadan bir ani patlamayla hayatını kaybetme riski altında kalmayacaktı.

Silahlı çözüm zaten iyi çözüm değil, ancak en basidinden 90'ların sonunda bir müdahaleyle o çözüm getirilse son 12 senedeki şehitlerimiz hala hayatta olacaklardı. Buna dağdaki asker dahil olduğu gibi bugün masumca o polis merkezinin yanındaki otobüs garında çocuğunu yolcu uğurlayan anne babalar da dahil.

Ama bugün ne silahlı mücadeleyi becerebiliyoruz ne de barışçıl çözümü. Bugün, bugün derken şu son 10 senedir ölenlerin hepsi boş yere ölüyorlar.

Ve bir önceki mesajımda yazdığım gibi bu kadar rahat bir şekilde kazanan ve her istediğini yapan/yaptıran PKK'nın "barışçıl şözüm"e şu gün şu dakika evet diyeceğini düşünmek çok büyük saflık. Adam istediği bölgenin kontrolünü elinde tutuyor, vergisini haracını kesiyor, orada her taştan topraktan o sorumlu, isterse eylem yapıyor, isterse ülkenin dört yanına saldırı düzenliyor. İsterse millet vekili bile kaçırabiliyor. Senin ona sunacağın ve onun senden isteyebileceği bir şey yok şu anda.
Sosyal ağlarda paylaş

nedanko said:

PKK ile gizli edersin oslodaki gibi.

ya da mecliste bdp ile edersin.

eger biji apo dediler diye, sayin dediler diye olmaz bu is denirse, zaten olmaz. Yani bu surec acili olacak, aci hap yutuyosun. Irade o zaten. yani sayin kelimesinin, biji apo nun 100 kati sana agir gelicek bi surec.

daha biz kelimelerde yikiliyosak, alinan kararlari nasil isleme sokucaz ki?

irade olmadan olmaz zaten. tabii ki masaya vermek icin oturmuyosun, surec provoke edilcek, bozulacak yeniden baslicak. eta gorusmeleri boyle oldu.

daha biz sayin kelimesindeyiz, biji apodayiz. olmaz ki oyle.

Hayir abi hic de orada degiliz. Biz hala olen o kadar gencteyiz. Her gun sehit ustune sehit verirken bu serefsizlerin rahatca meclise girip bizi taniyacaksiniz diyebilmesindeyiz.

Kendi cocugunu gonderme olayi ise cok daha supermis. Neymis, uzman tim olsun dese bile kendi cocugunu gonder uzman olsunmus. Ne guzel kafalar.
Sosyal ağlarda paylaş

Sufi said:

vuruşa vuruşa anlaşmamız lazım diyenler: bi zahmet kendiniz gidin ya da kendi çocuklarınızı gönderin vuruşmaya. başkasının çocuğu üzerinden silahla çözmemiz lazımdı diye boş kabadayılık yapmayın.

E adamlar barış yolunu denedi işte, sınırdan içeri sırtlarında getirdiler, öpüştüler, koklaştılar vs. ne oldu? Bugün dünden daha mı az şehit veriyoruz?

PKK'nın aracı terör değil, amacı terör. Bölgeyi sürekli karışık tutmak için maşa adamlar. Gık diyoruz Suriye yardım ediyor, gak diyoruz İran yardım ediyor, dıt diyoruz Amerika silah satıyor.

Öte yandan kaçakçılık adamların denetiminde, uyuşturucu, silah vs. ne varsa hepsinin kaçakçılığını yapıyorlar; şehirlerde anarşiyi örgütlüyorlar...

Argümanları hikaye, kürtler umrunda değil PKK'nın, kürtler sadece enstrüman.

Böyle bir terör örgütünü bitirmenin tek yolu silahtır, operasyonla falan olmaz artık; ordunun istihbaratı vardır zaten az çok, köklerini kazımaya gitmeleri lazım. Hatta çok acımasız insanlık dışı görünse de ben artık kimsayal kullanımının vesairenin de gerekli olduğuna inanıyorum. Arazide bir çok şehidi canlı ele geçirmeye çalışırken ya da vur emri beklerken veriyoruzdur.

Ben de istiyorum kimse ölmesin, geride kalanlar yanmasın ama şu an bunlar sadece hayal bizim için.
Sosyal ağlarda paylaş

Sufi said:

katzee, boş da değil saçma da değil. şehit haberlerini duydukça öfkelenip hepsini kesmek lazım bu itlerin diye sinirden moral bozukluğundan gözü dönmüş bi hale gelmek hiç zor bişey değil. sanıyor musun ki benim gibi düşünen insanlar da bu haberleri duyduklarında başlarından kaynar sular dökülmüyor? ama biz ne kadar sinirlenirsek sinirlenelim, ne kadar moralimiz bozulursa bozulsun; bizim, çocuğunu sağsalim gelir inşallah diye gönderen ailenin içinin parçalanmasının yanında lafımız bile olmaz. herkesin dilinde bi basalım orayı burayı, kara operasyonu yapalım, hepsini keselim zırvası. o kadar niyetliysen başkasının çocuğunun yapmasını beklemiyceksin. ha diyorsanız ki zorunlu askerin işi değil uzman terör timi vs. uzman timin şehidi de çocuk o da üle adamı. oraya da böyle yapılsın diyenler göndersin kendi çocuğunu uzman yapsın. başkasından beklemesin.

of yazmiyim yazmiyim diyorum dayanamadım.

şöyle en yoğun duygulu anlarda çıkıp doğrucu davutluk yapanlar vardır ya aynı öylesin şu anda.

sen cidden bu forumda "hadi insan öldürelim dünyada tek çözüm savaştır" ya da "bütün ailelerin çocuklarını gönderelim ölsünler pisi pisine" fikrine kalbini adamış biri olduğuna inanıyo musun? İnsanlar istemez mi sevgi hakim olsun, çatışma olmasın, harmoni olsun?

konuşalım dediğin adamlar daha yeni 8 sivili öldürmüş, konuşma kapasitelerini düşün şu anda, senin de dediğin gibi insanlar üzülüyor, olay taze, bırak atıp tutsunlar, içlerini döksünler yani, kimse rambo değil burda yani gidip tek başına terör örgütü bitirecek... gereksiz bir atardı bana göre de o post.
Sosyal ağlarda paylaş

e sinirdan girdiler, sonra adamlari 10 yil hapse mahkum ettik. ki devlet guvence verdi. cozum sureci icindi. giderek cikmaza sokuyoruz boyle yapa yapa.

Ve bana soracak olursaniz, o goruntude hic bisi ben kisisel olarak gormedim. Adamlarin pencresinden bakiyorum, adamlar (kurt halki icin konusuyorum pkk degil) bu isin cidden cozulmesini istiyorlar, ve sonunda savas bitiyo diye seviniyordu adamlar.

daha iyi yonetilebilinirdi, orasi dogru, yani turk halkininda hassasiyetleri gozonune alinarak. ama onu ben provokasyon olarak almadim.
Sosyal ağlarda paylaş

Sufi said:

tamamda bir kerede bitireceksin kayıp verilecekse verilecek ama o kayıplardan sonra bir daha yaşamayacaksın bu acıları.

birde görüşme olayında da görüşülür bence yanlış bir şey değil ama kiminle görüşülüyor bunu anlamıyorum. apoyla mı görüşüyorlar? pkk ile mi görüşüyorlar? pkk merkezden yönetilen tek bir kafada giden bi yapı mı yoksa dallı budaklı mı? bdp ile mi görüşülüyor? bdp ile pkk ayrımı nasıl yapılacak? gerçekten demokratik kürt hakları savunucusu bdpli ile pkklılarla sarmaş dolaş kimlik kontrolü yapan bdpliler ayrılmalı vs vs. bu iş silah + iki dilli yol tabelası vs gibi şeylerle beraber yürümeli. dil işide ikinci dil olarak yabancı dil gibi okutulur olur biter ermenilerle yunanlar yüz yıldır okuyor dillerini. açsınlar okul özel kürtçe görmek isteyenlerde verirler çocuklarını yani türkçe bildikleri sürece bir zararı yok insanın kendi dilini öğrenmesi en doğal şey.
Sosyal ağlarda paylaş

"nutella yerim" said:

böyle bir olay yaşanıyor,o gece bu olayların ustune bir milletvekili tv de spor yorumculugu yapıyor,ulan ne hale geldi ülke lanet olsun

Millet vekili dediğin adam Hakan Şükür. Spor yorumculuğu yapmasa bir şey diyebilecek bir hali, bir bilgisi, altyapısı var mı? Gelip popülerite için futbolcuyu millet vekili yaparsan tabii ki adam anlamaz ondan. Adam hayatını futbol oynayarak geçirmiş. Evet bunda da çok başarılı olmuş, ama kendisine kattığı, bildiği değerler bunda, anladığı, takip ettiği şeyler bunlar. Zamanında kendisine sorulan soruya "büyüklerim bilir" demiş bir adam bu milletvekili ünvanı taşıdığı dönem içerisinde. Esas sorgualnması gereken onun yorumculuk yapması değil kendisinin nasıl millet vekili yapıldığı.
Sosyal ağlarda paylaş

Rewendor said:

Ulusal boyutta bir olayda bireysel olarak kendiniz gidin şöyle böyle demek maalesef duygu sömürüsüyle demogojiden öteye gitmez. Büyük pencereden bakınca bu kayıplar çok daha fazlasını engelliyor.

Silahlı çözüm zaten iyi çözüm değil, ancak en basidinden 90'ların sonunda bir müdahaleyle o çözüm getirilse son 12 senedeki şehitlerimiz hala hayatta olacaklardı. Buna dağdaki asker dahil olduğu gibi bugün masumca o polis merkezinin yanındaki otobüs garında çocuğunu yolcu uğurlayan anne babalar da dahil.

Ama bugün ne silahlı mücadeleyi becerebiliyoruz ne de barışçıl çözümü. Bugün, bugün derken şu son 10 senedir ölenlerin hepsi boş yere ölüyorlar.

Ve bir önceki mesajımda yazdığım gibi bu kadar rahat bir şekilde kazanan ve her istediğini yapan/yaptıran PKK'nın "barışçıl şözüm"e şu gün şu dakika evet diyeceğini düşünmek çok büyük saflık. Adam istediği bölgenin kontrolünü elinde tutuyor, vergisini haracını kesiyor, orada her taştan topraktan o sorumlu, isterse eylem yapıyor, isterse ülkenin dört yanına saldırı düzenliyor. İsterse millet vekili bile kaçırabiliyor. Senin ona sunacağın ve onun senden isteyebileceği bir şey yok şu anda.

ne duygu sömürüsü yapmak ne de demagoji yapmak gibi bir niyetim var. şu an 1 anlık bir sinirle söylediğim bi şey değil bu söylediklerim. ezelden beri başta mhp ve bazı üst düzey askerler dahil bir sürü "tuzu kuru" kesim bu komple silahlı çözümden bahseder ama nasıl bi hikmetse oralarda hep garibanın çocuğu ölür. o yüzden tepkiliyim bu "silahla çözelim" fikrine. silah konuşan gitsin silahıyla konuşsun, mikrofona konuşmasın.

90'larda çözülür müydü hiç bilemiyorum. öyle kapalı bi dönem ki... 90larda 20 küsürlü yaşlarımda olduğum için gayet net hatırlıyorum o dönemleri. herşey bambaşka gösteriliyordu gözümüze. şimdi insanlar zannediyor ki medya baskılanıyor vs... evet var medyada şu an ağır baskı ama şunu rahatça söyleyebilirim ki: siz baskı görmemişsiniz, oto sansür görmemişsiniz. (o yıllara yaşı yetmeyenlere tabi.)

şu an herhangi bi müzakere ihtimali olmadığını ben de biliyorum. zaten de söyledim 1-2 sayfa geride. geri dönülmez bi doktadayız şu an ve gittikçe de tırmanacak malesef gerilim. ama durum böyledir diye konuşarak çözmenin kapılarını toptan kapatıp bir cinnet durumuna geçilmesini de hiç doğru bulmuyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

nedanko said:

e sinirdan girdiler, sonra adamlari 10 yil hapse mahkum ettik. ki devlet guvence verdi. cozum sureci icindi. giderek cikmaza sokuyoruz boyle yapa yapa.

Ve bana soracak olursaniz, o goruntude hic bisi ben kisisel olarak gormedim. Adamlarin pencresinden bakiyorum, adamlar (kurt halki icin konusuyorum pkk degil) bu isin cidden cozulmesini istiyorlar, ve sonunda savas bitiyo diye seviniyordu adamlar.

daha iyi yonetilebilinirdi, orasi dogru, yani turk halkininda hassasiyetleri gozonune alinarak. ama onu ben provokasyon olarak almadim.

s.keyim atatürk'ü diye tezahürat yapana kadar idare edilebilir bir durumdu
Sosyal ağlarda paylaş

Devletin güvence vermesiyle olmadı o hapis işleri. Adamlara güvence verildi, gidin yeni hayata başlayın burada, her ay en yakın karakola gelip kayıt yaptırın dendi. Adamlar ülke içine girer girmez yarısı fıydı, kayboldu. Bir daha ne kayıt yaptırdı ne sesi çıktı. Devlet de kötü bir kararla kalanları hapse aldı. Karar saçmaydı, ama gerekçesiz değildi.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...