Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

SSD Olayı

GERGE

Öne çıkan mesajlar

LathspeLL said:

ssd'ye yaptığınız yatırım son 10 yılda bilgisayara yaptığınız en iyi yatırım falan heralde. Performans artışı inanılmaz. Bekleme diye bişey bilmiyorum ben artık.

budur arkadaşlar. bir SSD bir de 3D monitör (film için). insanın ufkunu geliştiren şeyler bunlar. sırada da 3D printer.
Sosyal ağlarda paylaş

Konuyla alakasız ama, 3d monitör dediğinde haliyle Hz değeri yüksek oluyo. 3D izlemediğinde 100 Hz'de falan görüntüde "film etkisi" kalmıyo hiç. Dandik öğlen saati atv dizisi gibi geliyo hareketler falan. Sevmedim ben bunu ya.

Edit: oyun oynamadım bu ekranla gerçi, tahminim oyunda ciddi fark yaratacağı ama...
Sosyal ağlarda paylaş

Trollemeden ciddi ciddi gereksiz mi demiş şimdi o arkadaş ? İhtiyaca göre değişir neyin gerekli/gereksiz olduğu lakin kalkıp bu gereksiz diyerek genelleme yapmak ve hüküm vermek saçma.

Hız ve performans isteyen birisi için en önemli parçalardan biri artık Ssd. Sağladığı faydalar ortadayken buna harcanacak parayı diğer parçalarla karşılaştırınca verimlilik yüzdesinin de epey yüksek olduğunu görebiliriz.

Daha ne diyelim :p

GERGE said:

SSD'nin oyunlarda bir avantaji yokki zaten. Isletim sistemi kat kat daha hizli calisiyor. Ofis programlari, dosya erisimi ucuyor. Tamamen degiyor harcanan 200TL'ye.

Mmorpgler başta olmak üzere online oyunlarda inanılmaz bir etkisi var.

ozii_x said:

Bulabilirseniz Crucial M4 alın. NessaFTW tavsiyesi ile aldım diablo 3 çıkacağı dönem.

Bir gün bile sorun çıkarmadı laptopum çok iyi durumda :)

Sevindim sorunsuzca kullanmana.

Performans ve pahalılık sırasına göre Samsung 830/840 Pro (bunlar yeni çıktı), Corsair Performance Series (Marvell controller kullanır bu da Crucial gibi) ve tabii ki Crucial M4.

Bunlar piyasadaki stabilite sorunu yaşamayacağınız ve performansı yüksek en iyi ssdler.

Ben de Crucial M4'lerimi upgrade etmeyi düşünüyorum. İsveç'e gidince 4 tane Samsung 840 Pro getireceğim eğer o tarihe kadar ithalatçı firmalar bu seriyi getirmezse. Hdd'yi tamamen harici kullanım için saklamak/rafa kaldırmak kadar güzel bir şey yok.
Sosyal ağlarda paylaş

Mr_Hand said:

barbu said:

abi hz düşürebilirsin?

sadfgdsgf tv izlemediğim nası belli. aleti aldık ama salonda duruyo ööle. annem falan izliyo anca. 1-2 kere film izledim, sonra da beğenmeyip kurcalamadım hiç.

hmm. monitör için konuşmuştum ben. tv lerde düşürebilmek için seçenek var mı bilmiyorum. ama iyi 3d tv ler genelde 100hz. en azından öyleydi. o da güzel bişi
Sosyal ağlarda paylaş

128lik bi corsair kullanıyorum 1 sene felan oldu alalı belki geçmiştir hatta şu sel olduğu dönemlerde almıştım normal hddler çok yüksekti çüş lan ssd alırım o zaman diyip almıştım.

sistem i5 2500k 8gb ram 6950. Normalde bakınca sisteme 2011 yılının pcsi ben 2011 sonu 2012 başında almıştım, yani 1.5 senesi oldu parçaların tarih olarak.

çok huzurlu çalışıo abi alet task manager ekranını kaç zamandır görmedim bi restart ediyim şunu demedim 1 ay belki kapatmadım makineyi yeri geldi (UPS). Normalde öle abartı benchmark felan meraklısı değilim işimi görsün yeter modundayımda SSDye bağlarsak.

Sanki pcnin bu huzuru tamamen ssdye bağlı gibi bi his var içimde çıkarsam ssdyi alet yaşlanıcak hemen arızalar başlıcak gibi gelio sürekli SSD bozulucak diye çok korkuyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

abi 1sn den kasıt bu arada tuşa basınca açılması değil. öyle anlamdığınızı umuyorum. şifreyi yaz. entera bas. en fazla 2sn sürüyordu skype ı duymam. steam vs bazen sürüyordu internet hızıma göre 3-4sn. ama genelde o da iyiydi.

bunun dışında test programlarıyla yaptığım testlerde de win8de daha kötü sonuç alıyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...