Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Polis sokak ortasında adam öldürdü

clifff

Öne çıkan mesajlar

moonfall said:

1 metreden kolla vücut 90 derece yapacak şekilde ateş edilmiş. lütfen havaya, yere mere sacmalıgını kesiniz göz var nizam var. duran bir adamın -tam görememekle beraber- ya çaprazından ya da arka tarafından 4 el ateş ediliyor. elinde sandalye var ama çevresinde en az 3 ya da 4 polis var.

polise mukavemet varsa gözaltına alırsın gerekli işlemi yaparsın.
sokak ortasında infazı herhangi bir sebeple mazur görebiliyor veya bunu bir mantık çerçevesine monte etmeye çalışıyorsanız vay bu ülkenin haline vay bizim halimize.

Videodan oncesi var... Video sadece sonunu gosterio olaylarin
Sosyal ağlarda paylaş

kaza falan yok.

kaza olsa sanki hiç bişey olmamıs gibi raht rahat gezinmez etrafa, has adamı öldürdüm ayağına nisan aldım gosune geldi diye endileseneir, once o yardım etmeye calısır.

alakası yok bildiğin öldürmek için ates ediyo, hemde ates ettiği yonun arkasında olayla ilgisiz bir sürü insan varken.

hiç bir hakkıda yok, uygunluğuda yok öle etrafta 30 polis varken 1 tane adamı etkisiz hale getirmek için kalabalık bi yerde rastgele adam gibi nisan almadan maganda gibi tek elle ates etmeye.
Sosyal ağlarda paylaş

Editor said:

Rewendor said:

Editor'un mesajlarını okurken insan olan insanlığından utanır. Bunu bile savundu adam.

Oldurmesini savunmadim orda kasitli oldurme yok zaten orda bi kaza var. Orda Parkta oturan adamlara gidip ayaginiza sikacaz lan kalkin dememis polis...

Kendisine saldiran dengesiz PKK li beyinsiz tiplere SIKMIslar bukadar basit

Sonuna kadarda arkalarindayim varmi otesi...

Polis hatali tamam ama polis silahini cektikte sonra ustune gelmek... !!! TAM Bir IDIOTIC yaklasim maganda iste...

adamın beyni yanmış biz de hala laf anlatma derdindeyiz
Sosyal ağlarda paylaş

huun said:

doğru demiş adam, o sivillerde de var hata. adam da oraya değinmiş. her konuda herkes sizinle aynı noktaya dikkat edecek ya da eleştirecek diye kural mı var?

ayrıca bizim millette de arıza tip çok. siktiri boktan mevzuda bile azılı suçlunun paçayı kaptırmamak için yapacağı defansı koyuyor bazıları.

Sivillerde hiç hata olmasa polis diye birşeyin varlığına gerek kalmazdı zaten, adamların işi sivillerin hatalarıyla uğraşmak(en azından teorik olarak böyle, Türkiyede muhaliflerin peşinde koşturmaktan teröristlere, katillere tecavüzcülere pek vakit ayıramıyolar). Evet, millette arıza tip çok. Ne olmuş? Olayı değiştiriyor mu?
veya o arızalardan bir tanesinin polis olması ve üstüne bir de devletin buna silah vermesiyle random arıza bir adamın sandalye kaldırmasını kıyaslamanın ne kadar absürd olduğunun farkında değilsiniz sanırım.

Şu konuda polisin hatasına karşılık "ama sivilde de hata vardı" diye çıkışmak açıkça konu saptırmak ve polisin suçunu indirgemeye çalışmaktan ibarettir. O kadar polisin ortasında adam sandalye kaldırdı diye kurşun yağdırmanın "ama" sı filan olmaz. Ha, adam olay yerinde infaz edilmemiş olsaydı ve polisin üzerine sandalyeyle yürümekten yargılansaydı tabii o da tartışılırdı. Veya polisin veya başkalarının hayatını tehtit edecek bir durum olsaydı, o zaman meşru müdafa tartışması yapılabilirdi. Bu olayda "ama..." ile başlayacak hiçbir cümleye yer yok.
Düpedüz cinayet var ortada, ve öyle sıradan bir cinayet te değil. Devlet tarafından sivilleri korusun diye seçilen, silahı beline devlet tarafından koyulan adamın öyle kafasının atıp birine saydırması çok daha korkunç birşey (tabii polis devletinin allahı olduğumuz için bazı insanlar haketmiştir canım noolcak kafasında, bu ondan bile korkunç).
Sosyal ağlarda paylaş

@Moncici

Üslubun için kutlarım öncelikle.

Bunlarda senin fikirlerin kısmen katılıyorum. Yazdıklarına fikirlerimi belirtttim o yüzden tekrarlamam yersiz.

Ama sandalye olayına takılan ben değilim siz takıldınız, sanki sandalye çekdi polise ondan hak etti ölmeyi demişim gibi algıladınız defalarca ilginçtir. Olayda taraf ve önyargılı olmadığım için dışardan objektif bakıp, bende uyandırdığı etkiyi anlattım sadece gülünç saçma bir olay. Gülünç ve saçma olarak görmem elbette hukuki olarak olayı yorumlamamı etkilemiyor tbai orası ayrı.

Olayı izledim, haberide okudum (eğer doğruysa tabi) olay gülünç, saçma derece trajikomik. Şahsen ne polis ne de ölen genç zerre umrumda değil. Adamlar ile ilgili en ufak bir emprayi bile kuramadım kurmakda sitemiyorum. Ortada hiç uğruna ölen biri var ve aynı şekilde bir hiç uğruna haytaını ve eyliyse eşini çocukarlını geelceğini mahveden başka biri var. Benim için olay bu.

Senin aiçin aksi olması seni ne daha humanist yada duyarlı yapar nede ben daha piskopat cani yada faşist. Olay kısaca bu.
Sosyal ağlarda paylaş

ShadowFury said:

huun said:

doğru demiş adam, o sivillerde de var hata. adam da oraya değinmiş. her konuda herkes sizinle aynı noktaya dikkat edecek ya da eleştirecek diye kural mı var?

ayrıca bizim millette de arıza tip çok. siktiri boktan mevzuda bile azılı suçlunun paçayı kaptırmamak için yapacağı defansı koyuyor bazıları.

Sivillerde hiç hata olmasa polis diye birşeyin varlığına gerek kalmazdı zaten, adamların işi sivillerin hatalarıyla uğraşmak(en azından teorik olarak böyle, Türkiyede muhaliflerin peşinde koşturmaktan teröristlere, katillere tecavüzcülere pek vakit ayıramıyolar). Evet, millette arıza tip çok. Ne olmuş? Olayı değiştiriyor mu?
veya o arızalardan bir tanesinin polis olması ve üstüne bir de devletin buna silah vermesiyle random arıza bir adamın sandalye kaldırmasını kıyaslamanın ne kadar absürd olduğunun farkında değilsiniz sanırım.

Şu konuda polisin hatasına karşılık "ama sivilde de hata vardı" diye çıkışmak açıkça konu saptırmak ve polisin suçunu indirgemeye çalışmaktan ibarettir. O kadar polisin ortasında adam sandalye kaldırdı diye kurşun yağdırmanın "ama" sı filan olmaz. Ha, adam olay yerinde infaz edilmemiş olsaydı ve polisin üzerine sandalyeyle yürümekten yargılansaydı tabii o da tartışılırdı. Veya polisin veya başkalarının hayatını tehtit edecek bir durum olsaydı, o zaman meşru müdafa tartışması yapılabilirdi. Bu olayda "ama..." ile başlayacak hiçbir cümleye yer yok.
Düpedüz cinayet var ortada, ve öyle sıradan bir cinayet te değil. Devlet tarafından sivilleri korusun diye seçilen, silahı beline devlet tarafından koyulan adamın öyle kafasının atıp birine saydırması çok daha korkunç birşey (tabii polis devletinin allahı olduğumuz için bazı insanlar haketmiştir canım noolcak kafasında, bu ondan bile korkunç).

abni haahahahah

başka bişrey diyemiyorum çünkü. belki şey olabilir: he kardeş haklısın.

huun out.
Sosyal ağlarda paylaş

magandaları apaçileri polis yapıyorlar işte bu bir kez daha gözümüze girmiş oldu. bunun da ötesi yok zaten ceza alması gereken insanlar cezalarını alırlar diye düşünüyorum ciddi bir durum polisin de bir bakan yakını falan yoksa tabi. mesele burda hukuk ya da yasalardan çok polis seçim kriterleri.
Sosyal ağlarda paylaş

Law said:

Loxias said:

"Sedat G. (ntalya Emniyet Müdürlüğü'de 4.Sınıf Emniyrt Müdürü - facebooktan)" said:

Helal olsun sokak ortasında dayak yiyipte üniformayı rezil etmediniz.Ölen ve yaralanan köpeklere allahtan rahmet dileyemiyorum

Çok ilginç.

kolpa da olabilir bu tabi twitter ve facebook hesaplarının haddi hesabı yok çünkü
Sosyal ağlarda paylaş

Law said:

Loxias said:

"Sedat G. (ntalya Emniyet Müdürlüğü'de 4.Sınıf Emniyrt Müdürü - facebooktan)" said:

Helal olsun sokak ortasında dayak yiyipte üniformayı rezil etmediniz.Ölen ve yaralanan köpeklere allahtan rahmet dileyemiyorum

Çok ilginç.

yetişiyolar abisi. büyüyünce kahraman polis olacaklar.
Sosyal ağlarda paylaş

Saeros said:

Editor said:

Rewendor said:

Editor'un mesajlarını okurken insan olan insanlığından utanır. Bunu bile savundu adam.

Oldurmesini savunmadim orda kasitli oldurme yok zaten orda bi kaza var. Orda Parkta oturan adamlara gidip ayaginiza sikacaz lan kalkin dememis polis...

Kendisine saldiran dengesiz PKK li beyinsiz tiplere SIKMIslar bukadar basit

Sonuna kadarda arkalarindayim varmi otesi...

Polis hatali tamam ama polis silahini cektikte sonra ustune gelmek... !!! TAM Bir IDIOTIC yaklasim maganda iste...

adamın beyni yanmış biz de hala laf anlatma derdindeyiz

Neden ? bisi anlatsaniz anlarim anlatma degil polisi kotulemekten baska bisi yapmiyorsunuz ben size onlarin kurallari var onlari uyguluyorlar diyorum

2. kez tekrar soyluyorum Polis orda Zaten Dogru yapmis demiyorum iyi yapmis diyorum. Kurallara gore havaya ates etmeli etmis. sonra video kamera cikmis elinde halen silah varken polisin ustune gelirse silahini ya cebine koyacakti geri kafasina yiyecekti sandalyeyi yada ayagina ates edicekti ... benmi goruyorum saddece adamin ayagina siktigi halede halen ustune geldigini ? silah ona ceviriliyken halen POlisin ustune gittigini.. _???

Ben burada ADAMIN nekadar gerzek salak bir davranis sergiledigini ortaya koyuyorum siz nediyorsunuz.

OK Polis midesine ates etti ve Cok yanlis bisi yapti.

Bakin tekrarliyorum Polis akademisindeki arkadasiminda bana soyledigi bilgilerden aktariyorum.
Eger Polisin elinde silah varken halen polisin ustune gelip saldirma olayi oluyor ise

-Gazli Mudehale yapilir (yapilmis)
-havaya ates acilir ( acilmis videodan once var bu olay)
-Kisi halen saldiriya devam etme eglimindeyse ve elinizde silah var ise ayaklarina ates edilir
-Kisi durana veya kacana kadar budurum gecerlidir.

ama kisiye ayagina ates etme yani yaraliyici ates etme olayi turkiyede genellikle tercih edilmeyen bir durummus.

Yani polis Dengesizlik yapmis ama dogru yoldan yapip Bir kazaya mal olmus. iyi tarafindan pozitif dusunursek...

Diger taraftan dusunur isek Hic bir pozitif yani yok lan ...
beyinsiz iste.. konusmak bile istemiyorum...
Sosyal ağlarda paylaş

clifff said:

Law said:

Loxias said:

Çok ilginç.

yetişiyolar abisi. büyüyünce kahraman polis olacaklar.

hahafdsafadsfsdfa çok fail bi mesaj bu.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...