Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

War Z

Ren

Öne çıkan mesajlar

Ya oyun o kadar iyi ki, yani demin xunn ben ving bir aksiyon yaptık, ben tek başıma 8 kişi almışım. Şehrin içinden geçmişiz, çıktıktan sonra adamlar globalden hala ağlıyorlardı, böyle büyük keyif yok, global inventoryde 6 tane shotgun yanında gırla silah doldu, isteyene de vermem yani.
Sosyal ağlarda paylaş

benim server çok boştu heralde ya, bikaç saat oynadım da boş yani.

boş boş dolaştım öyle, airporta gideyim dedim elimde bir tek flashlightla.

neyse giderken 2 tane daha ezik buldum benim gibi.

ikisi de öldürüldü airporttaki camperlar tarafından. sürüne sürüne airportun etrafını dolaştım adamları keseyim diye, ben gidene kadar çıkmış adamlar sdf

ben de 2-3 tur attım airportta, bi kaç eşya topladım ama yemek bulamadım bi türlü. açlıktan ölmek üzereyken enkazın orda arkadaşla buluştum. hemen sonra 2 eleman tekrar girdi sanırım bizim olduğumuz yerde ne tesadüfse arkadaşı öldürdüler sdf

adamları vurdum bi ton silahım oldu ama şimdi de açlıktan ölüyorum.

öyle bıraktım işte yani, yemeği olan gelsin kurtarsın beni eheh
Sosyal ağlarda paylaş

o kadar çok hekır var ki oyudan tiskindirdiler gerçekten.

oynayasım falan gitti aynı gün içinde 5 kere hekıra ölünce

bu neyin kafası aklım almıyor. ne geçiyo eline milletin onu anlamıyorum.

ben her babası tarafından çocukken tecavüze uğrayan gerizekalının günahını ödemek zorundamıyım ya
Sosyal ağlarda paylaş

DayZ simulasyon olarak çok daha detaylı.

Lakin oyunda oynanabilirlik adına birşey yok artık yıldır, ve daha da düzeltmediler yani.

WarZ'yi daha çok keyifli oynuyorum ben. Daha ayarında bir oyun overall şu ana kadar.

Alpha stage'inde olmasına ragmen DayZ'nin artısı olan şeyleri hazırlamaya başlamışlar bile.

Araçlar, hayvanlar, enfeksiyon etc.
Sosyal ağlarda paylaş

dün akşam nerdeyse 10 kişilik grupla operasyondayken , bende bi blaser sniper buldum polis istasyonunda. uzun zamandır kullanamıyordum, tek kişi gezerken. Bu sefer yol boyunca sıktım 10 mermisi vardı, bi 5 kişi aldım 5 tanesini de ıskaladım. uzaktan elemanları vurmak biraz alıştırma gerektiriyor 2 şarjörüm daha var bir daha ki operasyonda 8/10 hedefliyorum . :)

bu arada gecenin sonu baya eğlenceliydi, 3 kişilik bir grubu (2 silahlı biri silahsız) clearviewden tepedeki radarın oraya kovaladık adamları, tam sıkıştırdık derken adamlar uçurumdan atlayıp, aşağıda yatmışlar. biraz arayıp, tepeden görünce adamları başladılar kaçmaya safe zone'a doğru. 2 tanesini tepeden sniper ile aldım, kalan bi tanesi kaçtı safe'e. 10 kişi deli silah kapışması oldu tabi hem clearview'de hemde adamları kovalarken, acayip zevkliydi.
Sosyal ağlarda paylaş

dreagloth said:

Oyun alınabilir de, birde dayz var, o ne iş, ne farkları var?

DayZ'yi buna göre az oynadım çünkü gerçekten oyuna girmek ayrı dert, oynaması ayrı tantanaydı. İnanılmaz güzel detayları vardı, hepsi bu oyuna da gelecek zamanla. Ama mesela bir ara koşarken durduk yere bacak kırılıyormuş falan. Elime dürbün alıyorum bakayım diyorum canavar gibi pc'm kasım kasım kasılıyordu. Arma motoru gerçekten çok kötü yani. WarZ oynanabilirlik olarak inanılmaz akıcı ve rahat, daha oyuna koymadıkları şeyler yüzünden daha arcade bir oyun ama alphada olmasına rağmen neredeyse hiç bug yok, sadece düzeltilmesi gereken bir kaç feature var. Özellikle ses konusunu halletmeleri şart, reload yapıyorsun yan şehirdeki adam duyuyor sesini.

Dün mesela inanılmaz sinirimi bozan bir olay oldu. Adamın tekini görmedim o beni spotladı uzaktan saydırmaya başladı, ama üzerimde armor olduğu için ölmedim kaçtım, binanın arkasında bir duvarın yanına pustum adamın gelmesini bekliyorum, gelir gelmez indirecem yani çok net orası. Tam karşımda da zombi var ama ne kıpırdıyorum ne ses çıkarıyorum zombi görmüyor beni. Adamın ayak seslerini duymaya başladım tam da beklediğim yerden geliyor, muhtemelen oraya çöktüğümün farkında değil, gelirken benim karşımdaki zombiyi çekti, zombi adama koşmaya başladı, yolda yatan beni gördü dibimden geçtiği için, bana yönelmeye karar verdir bir anda ve haliyle adam benim orada yattığımı farketti, köşeyi dönerken ateş etmeye başladı öldürdü zombiyi de beni de. Gerçekten inanılmaz sinirlendim sebepsiz aggro değişmesine yani.

Ama oyun inanılmaz iyi.
Sosyal ağlarda paylaş

belki 10 tane gameplay videosu izledim, `inanilmaz iyi` niteligi nerde oyunun anlayamadim... bunu yeren bir sekilde degil ogrenmek istedigim icin soruyorum. cunku oyun bana gercekten kotu gorundu. bizim gormedigimiz bilmedigimiz bir niteligi mi var? gameplay videolarindaki commentaryler bile oyunu yerden yere vuruyor soyle kotu boyle kotu diye. patide `inanilmaz iyi` diyor herkes. ki izledigim videolar oyuncularin, elestirmenlerin falan degil.
Sosyal ağlarda paylaş

Patide oyuna iyi denmesinin en büyük nedeni uzun yıllardır ultima onlineda hissedilen o "full loot" zevki ve daha sonrasında kaybetmemek için atılan "üç buçuk" hissiyatları nedenindendir, diyebiliriz ama lakin oyun cidden iyi :)

Oyunda, oynamaktan yılmama neden olabilecek tek şey "Hack" kullanan ergenler olabilir.

Oyun daha alpha olmasına, henüz oyunda bilmediğimiz bir çok şeyi eklenmemiş olmasına rağmen şu hali ile bile gayet eğlenceli bir şekilde oynanıyor, oynananabilirliği epey yüksek bir oyun. Öyle oynarken, bayma, sıkma gibi dertleride yok.

Grafikleri bence çok güzel, gerçekci, özellikle DayZ de sonra bu grafiğe ben tapar vaziyetteyim. Combat sistemide kötü değil. Developerların oyunun gidişatına müdaheleleride çok güzel. Hep doğru patchler geldi şimdiye kadar. Ulan öyle olurmu bu iş diyeceğimiz birşeylerini görmedik henüz.

Bu tarz oyunu severler, bu oyuna aşık olurlar. Yıllarca sürecek 2.bir UO vaakasına kadar gider bu iş, sevmeyenler zaten oynayamazlar, zevkde almazlar. Ama dediğim gibi Hack olmayan bir WarZ için söylüyorum bunları.
Sosyal ağlarda paylaş

bingildak said:

belki 10 tane gameplay videosu izledim, `inanilmaz iyi` niteligi nerde oyunun anlayamadim... bunu yeren bir sekilde degil ogrenmek istedigim icin soruyorum. cunku oyun bana gercekten kotu gorundu. bizim gormedigimiz bilmedigimiz bir niteligi mi var? gameplay videolarindaki commentaryler bile oyunu yerden yere vuruyor soyle kotu boyle kotu diye. patide `inanilmaz iyi` diyor herkes. ki izledigim videolar oyuncularin, elestirmenlerin falan degil.

abi inanılmaz iyi falan değil, şu anda bu türde 2 tane oyun var biri DayZ diğeri WarZ. DayZ zaten buglarıyla, glitchleriyle, pcleri kasım kasım kasan arma motoruyla sinir harpleri geçirtiyordu ama türünün tek örneği olduğu için deli gibi de oynatıyordu. şu anda DayZ'in spastik buglarından arınmış başka bir alternatif var elimizde ve haliyle dünyanın en iyi oyunuymuş gibi geliyor.

DayZ, zombie survival konseptinin ne kadar mükemmel ve eğlenceli bir konsept olabileceğinin canlı kanıtıdır. O kadar bug başka herhangi bir oyunda olsa dönüp yüzüne bakmazsın.

O yüzden zombie survival'ın en çöpü bile harika olabilecek potansiyele sahip. WarZ'nin bu fırsatı iyi değerlendirip oyunu daha hızlı geliştirmesi lazım. DayZ stand-alone yakalarsa bunu ve bi ihtimal bohemia'daki kardeşler bugsız bir oyun çıkartmayı başarırsa, WarZ 2. plana düşer. Şurda DayZ stand alone için 2-3 ay kaldı. 2-3 ayda WarZ'nin öyle bi hale gelmesi lazım ki "tamam aga bu oyun bana yeter" diyebilmeli insanlar.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...