Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

The New iPhone

Teodor

Öne çıkan mesajlar

Ekran tartışmaları özellikle yersiz. "Foto ile olur mu trololol" diye geziyorsunuz da, bende 4S var, iki arkadaşımda da S3, canlı gördüm yani. Bariz daha tatmin edici bir ekran, netlik olarak da kontrast olarak da. 300'ün üzerindeki iki telefon için aradaki 5-10 ppi farkı çıplak gözle farketmek mümkün değil, ama dev çözünürlük farkını tabii ki farkediyorsunuz. Ekran yoğunluğunu neredeyse hiç düşürmeden HD çözünürlüğe çıkmak gayet başarılı yapıyor ekranı. 4S ile 5 arasında da yukarıya uzaması dışında hiçbir fark olmadığına göre 4S üzerinden yorum yapabiliriz gayet.

"HD oldu da ne oldu": saçma sapan orantısız bir çözünürlükte, zaten daha ufak olan ekranda bir de etrafına letterbox konup daha da ufalmış sözde 720p dizi/film izlemektense gider aynı/daha iyi kalitede, ama adam gibi çözünürlük ve ekran oranında izleriz.

"AMA O RETİNA": Böyle saçma bir savunma da olsa olsa Cevizkıran'da olur :p
Sosyal ağlarda paylaş

Baggio said:
bende 4S var, iki arkadaşımda da S3, canlı gördüm yani. Bariz daha tatmin edici bir ekran, netlik olarak da kontrast olarak da.

renk olarak ve gün ışığında kullanım konusunda ne düşünüyosun?
ikisini birebir karşılaştırdığından soruyorum, herhangi bi amacım yok
Sosyal ağlarda paylaş

abi 2 milyon ön sipariş neyse de, hani ülkende ucuzdur, paran vardır, al tabi seviyosan teknolojiyi takip etmeyi, kim karışır zevkine.
ama şuan günde 10bin tane iphone 5 case satılıyor ya ebayde.
o caseleri alanların gözütne girsin o keyzler. başka sözüm yok hakim bey.
Sosyal ağlarda paylaş

Ben de google in ne yapacagini merak ediyorum. Apple google a para veriyodu google maps icin hatirladigim kadari ile, kendisi cikarirsa bedava olucak.

Ama maps gucunu elinde tutmak icinde app cikarmasi gerekiyo.

Bence eski iphone da ki feature set ile cikaricaklar gibi geliyo, ama halen android versiyonu degil. Zaten apple o yuzden google maps i kaldirdi. Dandik versiyonunu veriyo, iyisini android de kullaniyo diye. Apple in yaptigi dogru idi yani sirket olarak, google ayni kaliteyi iphone a vermiyodu.
Sosyal ağlarda paylaş

Baggio said:

Bende arkasında şeffaf koruyucu var sadece, masaya falan elbet konuyor, 3G harita gibi olmuştu o yüzden taktım. Önünde hiçbir şey yok, zaten telefon cebime başka bir şey koymuyorum. Tertemiz aynen.

ben de arkasına seffaf takmayı dusundum. kameranın onundeki cam falan biraz cizilmis. ama 3G'dekinden cok farklı bir malzeme oldugundan oyle harita gibi olmuyor. masanın uzerine falan koymama ragmen yine cok dikkatli bakmadıkca gorulen bir cizigi yok arkada da.

sanırım 4-5 kere dusurdum toplamda. yatay on cam uzerine dustugu de oldu ama sadece koselerindeki plastikde ve gri metal kısımda kucuk sıyrıklar var.
Sosyal ağlarda paylaş

yeni maps uygulamasi baska ulkeleri bilmem de turkiyeden hakikaten kotu. gps kullanan uygulamalarda da haritaya export ederken de birsuru sikinti cikiyor. Kimi maps.google.com a gitmeye gayret ediyor falan.

Apple icin onemli bi release olabilir bu gayet tabii de, bunlari gordukten sonra gecisi biraz daha mi yumusak yapmalilardi acaba diye dusundum.
Sosyal ağlarda paylaş

apple gecisi yumusak yapan bi firma degil hic bi iste, iyi veya kotu.

apple flash i da tak diye kaldirdi.

intel based cpu lara da tak diye gecti.

zaten yumusak gecse ne olucak ki? google maps le yarisabilecegini dusunmuyorum uzun vadede de, yani yigidi oldurelim hakkini verelim. street view mesela killer bi feature o amerikaya anca gelirse gelir.

bence ilk versiyon icin oldukca iyi yine yaptiklari is.
Sosyal ağlarda paylaş

toggie said:

cloud dedigin sey pazarlama ismi yani, apple icadi diyosun?

eet.

platform olsun, yazilim olsun internet uzerinden sunulan servislere cloud diyosun, sirin karizmatik bir algi olusuyor. virtual service falan desen agir gelir.

retina da oyle iste. 326 ppi var, ya da true high definitioan var ama iphone da vs vs diyecegine RETINA var diyosun karizmatik oluyor.
Sosyal ağlarda paylaş

normal olarak onu diyecek adam ilk cikardiginda kimsenin haberi yoktu o ppi dan adamda retina dedi gecti. ardindan da retina diye devam ettiriyor ne desin simdi ?

musterisinin cok umrundami saniyorsun buradaki cogu insanin aksine retina varmi diyor eleman ne bilsin 300ppi ustu alti nedir ?

apple in guzelliklerinden bir tanesi millete karmasigi basite indirgeyerek sunabilmesinden geciyor zaten.

cogunlugun umurunda degil buralarda yazilan zirvaliklar. retina varmi var, ahah ekran iyi o zaman, mesaj tel varmi var, iyi o zaman, internet var mi var ooo super, sunlari bir elime alayim oo bu ne guzel sikir sikir parliyor ne guzel cam iyyy bu ne boyle plastik aaa dokunmatigi neden bunun daha iyi.. hihihihi kikiki bu kadar iste %90 kullanicinin beklentisi.

zaten cepten beklenende budur ustu gelismis kullaniciya girer onlarda virvircarcar konusur durur :D

isin komigi retina gibi apple uydurma kelimelerine laf edenlerin sonradan reklamlarinda retina dan cok daha guzel gibi kelimelerle reklam yapmasi.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...