Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

The New iPhone

Teodor

Öne çıkan mesajlar

Kanuni said:

Cogunuzda o ust duzey aletler yok ama is kiyasa gelince hep onlar bunlar.

Napacaksiniz cok merak icindeyim biri widget demis falan bumu yani beklenti bu gucten.. O guce pil yetmiyor unutmayin ..

Her seyi deneyen olarak s3 un yapacagi herseyi i5, i5 inkileri one x, one x inkileri lumia920 yapar sorunsuz.. Kullandiginiz her yeni donem alet cikan softwarein fersah fersah otesinde cunku cikan yazilim genele yapiliyor en ust duzeye gore degil..

Bi alin kullanin nan once :)

telefon alırken ince eleyip sık dokumak gerekebiliyor.

hani benchmark testi açalım hangisi daha hızlıysa o daha iyidir demiyorum,
ama birbirleriyle denk özelliğe sahip telefonlara bakıyorsun,
birinin pili diğerlerine göre daha iyi,
birinin açılma süresi diğerlerine göre daha kötü,
birinin güneş ışığı olmayan yerlerde fotoğraf çekme kalitesi daha iyi,
birisi daha sağlam vs vs... bir ton faktör var.

"bunlar hep önemsiz şeyler, sanki alıp kullanacaksınız nan" demekle olmuyor,
bootu çok uzun süren bir telefon kullanmışlığım da var mesela,
telefonu açıp hemen birisiyle konuşman gereken durumlarda 3-4 dakka boot olmasını beklemek çok büyük bir sorun.
önemsiz test değerleri gibi gözüken şeyler pratik kullanımda büyük sıkıntılara neden olabiliyor.
Sosyal ağlarda paylaş

yahu özelliklere bakıp buradan konuşmak genellikle yersiz arkadaşlar. zira kullanıcı deneyimi, işlemcinin ne olduğuyla, ram'inin ne kadar olduğuyla, kamerasının bilmemnesiyle "doğrudan" ilgili değil. ve bir gerçek var, apple iyi bir deneyim sunuyor. ihtiyaçlara göre başka telefonlar da tercih edilebilir, o da ayrı konu.

özellikle teknolojik cihazlar konusunda millet deli gibi spec takibi yapar, yeni ne varsa ona yönelir oldu mu? oldu.. gerekli mi? bence o kadar değil. yani bir nesil öncesinin smartphone'una sahip bir adamın, çıkıp s3 ya da ip5 alması "bence" o kadar da anlamlı değil. çünkü gerçek anlamda bir -ihtiyaç- yok ortada. burda devreye daha çok sahip olma dürtüsü giriyor sanırım. ya da başka şeyler..

bununla birlikte apple'ın telefondaki her şeyi çok üstün bir şeymiş gibi tanıtması, inovasyon da inovasyon diye bağırması beni de gıcık etmiyor değil. bir "inovasyon" almış yürüyor sektörde. çoğu yalan. özellikle son kullanıcıya donanım & yazılım satan firmalar, inovasyon kelimesinin içini boşalttı. millete inovasyon diye yalan satıyor. bu mantıkta nokia'nın ois yalanı kadar sinir bozucu bence bu tanıtım da (ki bence nokia'nın lumia çıkışı, sektörel anlamda daha inovatif). biraz aptal yerine konulduğumuzu düşünüyorum.

bu tanıtım benim de beklentilerimin altındaydı.

..diyorum ama sonra "amaaaan telefon işte" diye salıyorum. siz de salın lan =P
Sosyal ağlarda paylaş

thelira.com said:

iPhone 5 piyasaya sürülmeden hatası çıktı

ABD ve Avrupa'da bugün ön sipariş verilmeye başlanacak olan Apple'ın son akıllı telefonu iPhone 5'te yine anten sorunu çıktı. 4. nesil iletişim (4G) teknolojisine uyumlu olan iPhone 5'in, 4G LTE şebekesinde aynı anda hem ses hem de data/veri iletişimi yapabilmesi için üçüncü bir antene ihtiyacı olduğu belirlendi. New York Times'ın ABD'deki iPhone tedarikçisi GSM operatörlerine dayandırdığı habere göre ABD'deki operatörlerden Verizon ve Sprint'in 4G şebekesi üzerinden iPhone 5 kullanacaklar, ses iletişimi sırasında internete bağlanamayacak veya internete bağlıyken de cepten 'Alo' diyemeyecek. ABD'li diğer büyük GSM operatörü AT&T'nin 4G şebekesinde böyle bir sorunun yaşanmayacağı belirtildi.

TüRKİYE ETKİLENMEYECEK ÇüNKü...
iPhone 5'te 2 anten kullanan Apple'ın Verizon ve Sprint dışında Avrupa'daki 4G'ye geçen ülkelerdeki operatörlerin şebekelerinde gelecek 2 yıl içinde 4G LTE şebekesinin, 3. bir antene gerek kalmadan eş zamanlı ses ve data iletişimine imkan verecek şekilde gelişmesi bekleniyor. Bu konuda Türkiye ise yeni nesil iletişimde geç kalmış olmanın faydasını görecek! Türkiye'de henüz 4G şebekesi olmadığı için iPhone 5 ile bu iletişim sorunu yaşanmayacak.

edit link: http://www.thelira.com/haber/106062/iphone-5teki-buyuk-hata
Sosyal ağlarda paylaş

Zep said:

Flassh said:

toggie said:

hızlı bir islemci var telefonda. ama "neden 4 cekirdek degil?" diyebilen var. adamın derdi islemcinin basarılı olup olmaması degil. onun icin onemli olan cekirdek sayısının fazlalıgı.

hızlı işlemci?4s e göre hızlı, diğer telefonlara göre değil
yeni koydukları işlemciler dual a15 olmadığı sürece tabi ki 4 çekirdek istiyeceğiz a9 mimarisinde. çok zor bir şey değil piyasada ki işlemciler belli, performansları belli a9 üzerinde çok rahat quadcore>dualcore diyebiliyoruz yani

a15 koysun canımı yesin

diğer telefonlara göre değil? sana test için yolladılar galiba bir tane...

şimdiye kadar ayfonların işlemcileri kendi ayarlarındaki bütün android telefonlara göre her zaman daha hızlıylı.32 çekirdek olması falan bir şey ifade etmiyor yani.

4 nexus s'ten hızlıydı. 4s galaxy 2 den bu da 4sten 2 kat hızlıysa s3'ten hızlı olucaktır.

4s de galaxy2 de dualcoredu. birbirine yakın işlemcilerdi

piyasada ki işlemciler belli perfomansları belli os olarak ne kullanırsan kullan yoktan performans yaratamazsın.
duala9 kullanılırsa samsungun quadcorea9 una göre yetersiz kalıcağını anlamak için medyum olmak gerekmiyor.
çekirdeğin bir şey ifade etmemesi gibi palavralara gerek yok. gayette ediyor

ha zaten şuan soc detayı belli değil, a15 diyen var quadcorea9 diyen var.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...