Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

The New iPhone

Teodor

Öne çıkan mesajlar

toggie said:
pil konusu apayrı tartısılması gereken bir olay. hicbir akıllı telefonun sarjı beklentileri karsılamıyor. pil teknolojisinde devrim yapılması lazım. bu devrimi yapan sirket de onumuzdeki yıllarda vurgunu yapacaktır. su anda cozum var bu soruna, hayır yok.

http://www.phonegg.com/Motorola/RAZR-MAXX-2012/Motorola-RAZR-MAXX-2012.html

alet 3300mAh pile sahip.
çok iyi pil, s3, 4s, one x gibi cihazlara kıyasla çok uzun süre dayanıyor.

öte yandan cep telefonu firmalarında "hep daha ince daha şık" tasarım takıntısı var.
hadi bundan 15 yıl önce nokia ile ericsson kapışırdı, her sene bir ince bir de kalın ama özellikli telefon üretirdi.
"sadece ince telefon olsun hiç bi işe yaramasa da olur" diyenler bi telefonu alırdı, "her şeyi yapsın her şeyi desteklesin kalın olsun güçlü olsun" diyenler diğer modeli.

şu anki telefon piyasası çok absürt bi durumda. tek bi ürünle hem "şık olsun zarif olsun" diyen kişilere ve "fonksiyonel olsun güçlü olsun" diyenlere hitap etmeye çalışıyorlar, ama telefonun dizaynını ince olması üstüne yaptıkları için,
pil gibi önemli unsurları ihmal ediyorlar.

mesela "şık olsun" diye 8210, 8810, 8310 popüler olan dönemlerde, 6110, 7110, 6310 gibi modeller daha çok ilgimi çekiyordu. hatırladığım kadarıyla üsttekilerden daha çok fonksiyona sahiptiler (WAP hede hödö gibi konularda)

böyle şeyler istiyorum mesela. şık telefonlar çıkartsınlar tamam, ama 4000mAh pile sahip biraz daha kalın ama daha çok fonksiyona sahip telefonlar da sunsunlar.

tabii bu dediklerimin iphone 5 ile alakası yok, daha ziyade samsung, htc, motorola gibi telefonlarla alakalı.
Sosyal ağlarda paylaş

Bone said:

toggie said:
pil konusu apayrı tartısılması gereken bir olay. hicbir akıllı telefonun sarjı beklentileri karsılamıyor. pil teknolojisinde devrim yapılması lazım. bu devrimi yapan sirket de onumuzdeki yıllarda vurgunu yapacaktır. su anda cozum var bu soruna, hayır yok.

http://www.phonegg.com/Motorola/RAZR-MAXX-2012/Motorola-RAZR-MAXX-2012.html

alet 3300mAh pile sahip.
çok iyi pil, s3, 4s, one x gibi cihazlara kıyasla çok uzun süre dayanıyor.

öte yandan cep telefonu firmalarında "hep daha ince daha şık" tasarım takıntısı var.
hadi bundan 15 yıl önce nokia ile ericsson kapışırdı, her sene bir ince bir de kalın ama özellikli telefon üretirdi.
"sadece ince telefon olsun hiç bi işe yaramasa da olur" diyenler bi telefonu alırdı, "her şeyi yapsın her şeyi desteklesin kalın olsun güçlü olsun" diyenler diğer modeli.

şu anki telefon piyasası çok absürt bi durumda. tek bi ürünle hem "şık olsun zarif olsun" diyen kişilere ve "fonksiyonel olsun güçlü olsun" diyenlere hitap etmeye çalışıyorlar, ama telefonun dizaynını ince olması üstüne yaptıkları için,
pil gibi önemli unsurları ihmal ediyorlar.

mesela "şık olsun" diye 8210, 8810, 8310 popüler olan dönemlerde, 6110, 7110, 6310 gibi modeller daha çok ilgimi çekiyordu. hatırladığım kadarıyla üsttekilerden daha çok fonksiyona sahiptiler (WAP hede hödö gibi konularda)

böyle şeyler istiyorum mesela. şık telefonlar çıkartsınlar tamam, ama 4000mAh pile sahip biraz daha kalın ama daha çok fonksiyona sahip telefonlar da sunsunlar.

tabii bu dediklerimin iphone 5 ile alakası yok, daha ziyade samsung, htc, motorola gibi telefonlarla alakalı.

yedek batarya :)
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Napacaksiniz cok merak icindeyim biri widget demis falan bumu yani beklenti bu gucten.. O guce pil yetmiyor unutmayin ..

Ana ekranimda widgetlar olacak vs abi saka gibi yemin ediyorum.. O widgetlar duzgun calissa canim yanmaz.. 5,3inch ekranli note kullaniyorum saat hava durumu ve takvim widgeti var bi boka yaramiyorlar.. Oyle ekranda duruyorlar.. Refresh et diyene ikona bas gor ayni terane..

abi zaten sizin gibilerin sorunu burada.
"ben bunu kullan(a)mıyorum kimse aramasın"

vallahi ayakbağısınız. lan benim süper eski android'imde dahi çalışıyor ve süper aktif kullanıyorum. sadece o pilden/güçten beklenti de bu değil, neden ios istemezsin denildi ben de dedim ki widgetları aktif olarak kullanıyorum. ki bu yani.

minimum req.s diye bişi var mesela. minimum yeterlilik hayatımı kolaylaştırabilmesi.

şimdi sen kullanmıyorsan, sende bi boka yaramıyorsa ben ne yapayım?
bu "benim evimde fizik kitabı var ve bi boka yaramıyor! fizik çok gereksiz bişi" demek ile eşdeğer yani.

senin beceriksizliğini, senin yetememeni biz nasıl çözelim ki şimdi?

benim senelerdir her işimi kolaylaştırıyorlar. tüm bilgilerim her yerde sync.li.
Sosyal ağlarda paylaş

Beceremiyorum evet :)

İosdada var widget cek asagi notificationslari orada var o isteklerin. Ha ekrani saga cekip widgeti gormussun ha asagi cekip gormussun bilgileri.. weather saat takvim borsa demistin.

Seninkide evinde fizik kitabi yok diye fizigi yok saymak olmus. Boku calarken az arastir george :)

Ornek

http://www.iphonehacks.com/wp-content/uploads/2012/06/tap-to-tweet.jpg
Sosyal ağlarda paylaş

dasaaa said:

ben ana ekranda babalar gibi notlarımla birlikte günlük programımı görmeyi seviyorum abi.

biz buna tercih diyoruz.

insanlar hakkında öğrenmen gereken o kadar çok şey var ki benim küçük droidim...

E tamam iste tercih benimkide ama nedense benim tercihin manasini yok ettin. İnsanlar hakkinda diyorsun ama widgetsiz kullanimi tercih yerine yetememeye bagliyorsun.

Valla ne droid ne ios ne o ne bu.. neyse ilgimi ceken onu kullanirim. Bayiyor bir sure sonra insani hepsi..

Win 8 li lumia kullanayim gorucem neymis bu daha cok ilgimi cekiyor..
Sosyal ağlarda paylaş

Widget konusunu baskasi yazdi sandiydim ben bileydim bulasmazdim bende hatali davrandim ozur dilerim.

Demek istedigim o kadar guc ve gelisim sonunda beklentimiz ekranda widget olmamali olcakti sivamisim.

Zaten beklentilerimizin cogunu karsilayan donanim degil yazilim .. Donanim bence zaten asiri iyi 5 sene oncenin laptoplari oldu cuk kadar aletler.

Hadi bakalim windows sasirt beni..
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...