Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

9 yavrusunu emziren köpeği vurdu

GERGE

Öne çıkan mesajlar

Absolut said:

Bu yapılanan dinle falan alakası yok direk cahillik ve nefretle alakalı. Hangi müslüman emziren bir anneyi öldürüp sonra dinin arkasına saklanabilir ki.

Eheh abi, Turkiye'nin ve Arap devletlerinin haline bakarak okuyunca cok ironik geldi yazdigin.

Hep din kitap bu degil diyoruz da, dini kitabi benimleyenlerin cogunlugu boyle olunca tapinilan din de boyle oluyor iste. Su anki durumla boyle olmasi kacinilmaz. En sonunda "gercek islam bu degil"ciler yer altina cekilecek, hakkatten olmasi gerektigi gibi Allah ile kul arasinda kimse kalmayacak, geri kalani da biz zindiklara savas ilan edip ya katledecek ya katledilecek heralde. Baska bir son goremiyorum ben.
Sosyal ağlarda paylaş

@ Victor

ortada öldürülen bir canlı var.

- bunu; sahibinin köpek ticareti yapıyor oluşu nedeniyle nasıl mazur göstermeye çalışırsın?
- ayrıca kadının köpek ticareti yaptığından emin olsan dahi, bu forumda bile cins bir hayvanı olup yavrularını para karşılığı veren, yani satan sürüyle insan var. Bana da etik görünmüyor ama, çoğu cins hayvan sahibi buna hak görüyor kendinde.
- 2 haberde bir çelişki yok bana kalırsa. anne-baba bahçenin bir köşesinde oturuyorken olay; anne-babanın sesi duyduğu, çocuğun ise direkt gördüğü bir noktasında olmuş olabilir bahçenin.
- kadın çelişkili ifade vermiş olsa bile bunun da yapılanı mazur gösterecek bir yanı yok.
- bu iğrenç olayı eleştiren birine ''senin dininde köpek mekruh'' demek oldukça düzeysiz bir yaklaşım, ki müslümanlıkta olayın öyle olmadığını açıkladı öncekendimi. farzet ki dinde olay dediğin gibi, o durumda bile müslüman birinin olayı kendi vicdan ve sağduyusuyla yorumlaması ancak takdir edilebilir.
- şu konuda attığın tüm postlar, tecavüz edilen kişi için '' e o da dekolte giyinmeseymiş'' tadında.
Sosyal ağlarda paylaş

Zegna said:

yeni hayvan hakları yasasında rott yada dobermannlar yasaklanmayacak.

ayrıca ırk eklenmeyecek, nerden biliyorsun diyorsanız bu yasanın çalıştayına çagırıldım ben cevre bakanlıgı tarafından.

ciddi ciddi pittbull, tosa inu tarzı hayvanların toplatılması gundemde..

şuan ugrasılan 2 konu var,

1- hayvanlara eziyet eden oldurenlere verilen cezaların arttırılması

2- petshoplara kedi kopek satısı yasaklanacak, sadece balık ve sürüngen ve kuş a izin verilecek. bu yasa son baharda cıkabilir.

kedi ve kopek uretim/satısını sadece tarım bakanlıgı ve kopek ırkları federasyonundan onaylı çiftlikle yapabilecek.
Sosyal ağlarda paylaş

Absolut said:

Hayvanın yavrularını satmanın nesi ayıp veya yanlış ki?
Sonuçta seninde bir sürü giderin var ve 9 yavru daha bakmak öyle nette atıp tutmaya benzemez :P

o adamlar 9 yavru olacağını biliyor mu biliyor, özellikle gidip saf köpek bulup onla çiftleştiriyorlar mı çiftleştiriyorlar sırf yavrular değerli olsun diye. bütün bunları yavrular para etsin diye yapıyorlar ve parayı ilk basana da satıyorlar. Madem çok iyi niyetliler sahiplenmek isteyenlere bedavaya versinler veya sadece aşı masrafıyla.

yok öyle hem para için hayvan ticareti yapıp hem e napalım bakacak mıyız o kadar hayvana demek.
Sosyal ağlarda paylaş

Yalnız islam ile bağlantısı bilmem ancak eskiden osmanlı'da sokakta ki kedi - köpeği kimse öldürmezmiş hatta köpek nüfusu bir hayli artış göstermiş sonra ittihat ve teraki partisinden köpeklerden nefret eden bir vekilin yazdığı yazıların kamuoyu yaratması ile bu köpekler toplatılıp bir adada başıboş bırakılıyor ve haliyle ölüyorlar. Eskiden köpekler için dutlukmuş aslında buralar. Biraz araştırdığımda osmanlı'da ilginç bir şekilde hayvan haklarının ve hayvan sevgisinin daha fazla olduğunu görüyorum.

Hayırsızada

ölümü bekleyen köpekler

Bir hayli ilginç yani şimdi gelinen durumda hayvanlara eziyet hat safhada. Bende kedi, köpek, balık,kuş sürüngen vs beslemiş bir insanım, kedi ve köpeklerin yavrularını hep bakabilecek insanlara "parasız" olarak verdim aslında vermekte istemiyordum ama insan mecbur kalıyor bazen. Tüccar kafası ile merdiven altı şeklinde Viktor'un tarif ettiği şekilde bu işin yapılmasına ahlaki açıdan sıcak bakmıyorum. Çünkü o köpek o ortamda insanlara saldırabilir,çevreye zarar verebilir sonuçta orası izole bir köpek çiftliği değil, bu apartmanlar arası sürü otlatmaya, bodrum katında öküz beslemeye benziyor hem hayvan için hemde çevre için eziyet. Komşu piskopat diyorsunuz ama Viktor'un dediği gibi adamın ağzından dinlemedik mevzuyu. Çocuklarına veya ailesine belki defalarca saldırdı köpek bu yüzdende adam vurmuş olabilir. Yani düşünün 5 yaşında ki oğlunuza veya kızınıza pitbull saldırsa, çocuğu hastaneye kaldırsanız ve komşunuzu sadece uyarsanız ve eğer sahip olamıyorsa beslememesi yönünde tenkit etseniz, komşunuz hala tüccar kafası ile hareket etse ve uyarınıza aldırmasa, bu sefer köpek yine evladınıza bahçe de oyun oynarken saldırsa o zaman ahlaki olarak vurulması ters olsa da adamın geçerli sebebi olduğunun farkında olursunuz herhalde.

Öyle algılıyorsunuz ki komşu köpeklerden nefret eden bir adam canı sıkılmış, rahatsız olmuş gitmiş öldürmüş köpeği daha adamı tanımadan böyle bir yargıyla hareket ediyorsunuz.
Sosyal ağlarda paylaş

Zegna said:

2- petshoplara kedi kopek satısı yasaklanacak, sadece balık ve sürüngen ve kuş a izin verilecek. bu yasa son baharda cıkabilir.

kedi ve kopek uretim/satısını sadece tarım bakanlıgı ve kopek ırkları federasyonundan onaylı çiftlikle yapabilecek.

bunu seçim vaatı olarak sunarlarsa oyum onlara valla
biz yaşayamadık bari hayvanlar düzgün yaşasın sdgsdgk

birde buna tüm hayvanların kısırlaştırırması şarttır eklensin de ulan köpek alayım doğurtur doğurtur satarım diyenler uzak dursun hayvanlardan
Sosyal ağlarda paylaş

paparnoz said:
Çocuklarına veya ailesine belki defalarca saldırdı köpek bu yüzdende adam vurmuş olabilir.
komşunuz hala tüccar kafası ile hareket etse ve uyarınıza aldırmasa
Öyle algılıyorsunuz ki komşu köpeklerden nefret eden bir adam canı sıkılmış, rahatsız olmuş gitmiş öldürmüş köpeği daha adamı tanımadan böyle bir yargıyla hareket ediyorsunuz.

canı sıkılan köpek vursun öldürsün o zaman
Sosyal ağlarda paylaş

paparnoz said:

Viktor'un dediği gibi adamın ağzından dinlemedik mevzuyu. Çocuklarına veya ailesine belki defalarca saldırdı köpek bu yüzdende adam vurmuş olabilir. Yani düşünün 5 yaşında ki oğlunuza veya kızınıza pitbull saldırsa, çocuğu hastaneye kaldırsanız ve komşunuzu sadece uyarsanız ve eğer sahip olamıyorsa beslememesi yönünde tenkit etseniz, komşunuz hala tüccar kafası ile hareket etse ve uyarınıza aldırmasa, bu sefer köpek yine evladınıza bahçe de oyun oynarken saldırsa o zaman ahlaki olarak vurulması ters olsa da adamın geçerli sebebi olduğunun farkında olursunuz herhalde.

şu dediklerine dair en ufak bir şey yok haberlerde. adam serbest bırakılmış işte. hiç mi bir gazeteci gidip konuşmadı adamla. köpeğin diğer insanlara ya da mal-mülklerine zarar verdiği gibisinden bir kaç şey duyardık en azından. ayrıca müstakil bahçeli bir evde yaşıyormuş kadın. daha nerede yaşasaydı köpek beslemek için. yalnızca türkiye'de değil tüm dünyada bu şartlarda hayvan besleyen ve elbette belli bir büyümeye ulaşana kadar yavrularına da bakan sonrasında doğal olarak bir şekilde elden çıkaran sürüyle insan var. beslediğin köpeği çevreden kimse görmeyecek, yavrularsa hemen dağıtacaksın... olacak iş mi? bu millet öyle bir noktaya geldi ki, sokak hayvanı görmek istemediği gibi, ev hayvanı da görmek istemiyor çavresinde. vicdansızlık, bencillik, aldırış etmezlik son kertede.
Sosyal ağlarda paylaş

mezhepler ile alakalı bir durum,

çocukken köpeklerin kovaladığı, şehirde büyüyen kanaat önderleri olan mezheplerde evet köpeğe kötü gözle bakılıyor ve evet direğe bağlayıp kafasına odunla vura vura öldüren tipleri iyi sorgulayın büyük bir çoğunluğu yaptıklarını bunlara dayandırıyor,

askerde gördüğüm doğu orjinli, çoğuda çiftiçi ve çoban olan erlerde de bu vardı mesela, devriyede peşimize köpek takılırdı, bizlen gezerdi yani, karakolun çöplerini falan yiyen sokak köpekleri, mallar durup dururken taş atarlardı köpeklere, niye yapıyorsun diyince de "günah"

ama dininiz diyince ben kuran alıorum malesef, ve orada böyle bir kesin yasak görmedim, gören varsa göstersin bakayım
Sosyal ağlarda paylaş

ya arkadasim size diyorum ki islamda genel gorus evde degil ,koruma ve kollama amacli bunlarin yanina tabiiki mecburi durumlardan kaynaklanan sebepler nedenibile beslenebilir.islamda cennete gidecegine inanilan 7 uyurlarin kopegi kitmir gercegi var.peygamberin en yakin arkadaslarindan ebu hureyre nin anlaminin kedi sevgisinden dolayi kedi babasi anlamina geldigini

su bulamayan bir kopege su verenin sirf bu hareketi sebebiyle cennete girecegini soyleyen bir peygambere inaniyorsam eger,bugunku serefsizlige de kusura bakmayinda icimdeki kini kusayim...
Sosyal ağlarda paylaş

Feamer said:

mezhepler ile alakalı bir durum,

çocukken köpeklerin kovaladığı, şehirde büyüyen kanaat önderleri olan mezheplerde evet köpeğe kötü gözle bakılıyor ve evet direğe bağlayıp kafasına odunla vura vura öldüren tipleri iyi sorgulayın büyük bir çoğunluğu yaptıklarını bunlara dayandırıyor,

askerde gördüğüm doğu orjinli, çoğuda çiftiçi ve çoban olan erlerde de bu vardı mesela, devriyede peşimize köpek takılırdı, bizlen gezerdi yani, karakolun çöplerini falan yiyen sokak köpekleri, mallar durup dururken taş atarlardı köpeklere, niye yapıyorsun diyince de "günah"

ama dininiz diyince ben kuran alıorum malesef, ve orada böyle bir kesin yasak görmedim, gören varsa göstersin bakayım

mezhep, din, ırk v.s. ile ilgili değil hayvana uygulanan şiddet ve nefret. olay; ''insan'' olamamakla, kendi içindeki nefret ve sevgisizlikle ilgili. yoksa küçükken köpeklerin kovaladığı bir insan bile, gidip kendi halindeki bir hayvana şiddet uygulamaz, işkence etmez.
Sosyal ağlarda paylaş

ha bu arada gene moral faggotrynin dibine vurdunuz, AMA ODA BIR CAN TASIYOR diye ama aksam sizin icin oldurulmus hayvanlarin etini omnomnom diye yiyceksiniz iftarda

samimiyetsizlik tam olarak bu zaten adsfasfd

hardcore vejetaryan olmiyanlar mumkunse hayvan haklari konusunda moral faggotry yapmasin, hardcore diyorum hani ictiginiz ilactan suratiniza surdugunuz kreme kadar hayvanlara aci cektirilerek yapiliyor o isler

sucuk seyindede gorduk, adamlar makinaya canli canli firlatiyor tavugu, video koysam kufur eder aksam gider omnomnom yersiniz, yahudi ve muslumanlarin dunyanin dort bir yanindaki hayvan haklari derneklerinden tepki ceken barbar hayvan oldurme rituellerini saymiyorum bile

iste toplumun bu samimiyetsizligi cildirtiyor zaten akli basinda insanlari
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...