Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Su skandalı nasıl oldu?

Feamer

Öne çıkan mesajlar

ters ozmoz suyun içindeki kireci bile arıtıyor. geriye sıfır mineralli h2o kalıyor.

evet ak partiye oy basan fakirlere laf sokuyorum, onumuzdeki seçimlerde ben de ak partiye verebilirim (ne de olsa ekonomi benim için iyi gidiyor), benzin 10 lira olsa da yollar boşalsa diye bakıyorum artık.

sonuç olarak halklar layık olduğu gibi yönetilir, algılaması cok zor değil. polisin apoletini de söktürürsün, her işte yolunu da bulursun.
Sosyal ağlarda paylaş

İstanbulda dolum yapan diyo ama genelde satılan sular bursa kaynak suyu falan diye geçiyor. Belki de beklediğimiz haber bu değil :(

Özkaynak alıyorum mutluyum.

http://www.hurriyet.com.tr/saglik/21089166.asp

Denetimlerde, mevzuat hükümlerine uygun şartlarda numuneleri alınan ve tekraren yapılan analiz sonuçlarına göre İstanbul genelinde faaliyette olan 61 dolum tesisinden uygunsuzluğu tespit edilen damacana suyu markaları şunlardır:
"Buzada", "Erpınar", "Alps", "Kervansaray","Yalısu"
Sosyal ağlarda paylaş

Esh said:

ters ozmoz suyun içindeki kireci bile arıtıyor. geriye sıfır mineralli h2o kalıyor.

evet ak partiye oy basan fakirlere laf sokuyorum, onumuzdeki seçimlerde ben de ak partiye verebilirim (ne de olsa ekonomi benim için iyi gidiyor), benzin 10 lira olsa da yollar boşalsa diye bakıyorum artık.

sonuç olarak halklar layık olduğu gibi yönetilir, algılaması cok zor değil. polisin apoletini de söktürürsün, her işte yolunu da bulursun.

peki bir günde içtiğin suyun içindeki bütün mineral vs yi bir kaşık fasulyeden alabildiğini biliyor musun?

Sağlıklı su için en iyi arıtma reverse osmos dur.
Sosyal ağlarda paylaş

Trias said:

Esh said:

peki bir günde içtiğin suyun içindeki bütün mineral vs yi bir kaşık fasulyeden alabildiğini biliyor musun?

tek akıllı siz ikiniz misiniz sdf ters ozmoz filtreleme yapan çoğu yerde suya tekrar mineral katılır. minik ev filtrelerinde bile suya tekrar mineral katan sistemler var anyon katyon ekleyicisi diyorlar sanırım.

hiç sıfır mineralsiz su içtiniz mi bilmem musluk suyundan kötü tadı zaten insanların onu içeceğini sanmam
Sosyal ağlarda paylaş

Ardeth said:

Trias said:

Esh said:

tek akıllı siz ikiniz misiniz sdf ters ozmoz filtreleme yapan çoğu yerde suya tekrar mineral katılır. minik ev filtrelerinde bile suya tekrar mineral katan sistemler var anyon katyon ekleyicisi diyorlar sanırım.

hiç sıfır mineralsiz su içtiniz mi bilmem musluk suyundan kötü tadı zaten insanların onu içeceğini sanmam

hiç gerek yok. ro membranları %99 yazmasına rağmen, içme suyu arıtımında kullanılanlar %90-95 arıtıyor. tad için kalan yeterli. ama diyorsan ki ben alıştım damacana/musluk suyuna, o zaman konu farklı.
Sosyal ağlarda paylaş

FromTheHell said:

4-5 tane kaliteli yaşam danışmanı tarzında insanla konuştum şu ana dek, hepsinin dediği şey pet şişede su içmeyin. bi kaç tane de sıf bu tür sebeplerden kanser olmuş insana rastladım hatta. hepsinin dediği şey, ya cam şişede alın suyu ya da çeşme suyunu bekletip için, pet şişeden her türlü daha sağlıklı oluyo o şekilde bile. ben yine pet şişe kullanıyorum da, çeşme suyunu kaynatıp beklettikten sonra içtiğim de oluyo dışarı çıkıp su almaya üşeniyosam.

http://art.ngfiles.com/images/59/tmst_true-facts-about-bottled-water.png

...and knowing is half the battle!

g i jooeee!
Sosyal ağlarda paylaş

Kojiroh said:

Abi nerde bu markalar ya, gösterip de vermeyen kadın gibi haberi yapıp ortadan kayboldu ahaber denen herifler.

Ardeth said:

Yayınlatırlar mı abi ucu herkese dokunuyor bunun çünkü, bu ülkede denetim işlerinin ne kadar dandik olduğunu anlar millet yoksa.

Rezalet ötesi ya

burası türkiye...
Sosyal ağlarda paylaş

Ardeth said:

Yayınlatırlar mı abi ucu herkese dokunuyor bunun çünkü, bu ülkede denetim işlerinin ne kadar dandik olduğunu anlar millet yoksa.

Rezalet ötesi ya bizzat gıda sektöründe bir üretim işine giren aile arkadaşı insan denetimciler gelsin de kontrol etsin diye herifleri sürekli aramaya başlamış adamlar da sürekli başlarından savmış siz başlayın sorun yok falan diye.

3. dünya ülkesiyiz hala avrupanın bilmem neyinci gelişen ekonomisi reklamlarının bir önemi yok sen kendi vatandaşına hizmet etmediğin sürece.

abi ülkede her şey bok gibi.
ama eleştirme hakkın da yok, çünkü insanlar halinden memnun, hükümetin her şeyi dört dörtlük yaptığında hem fikir.

mesela ben buraya gün boyunca gördüğüm, duyduğum, yaşadığım 10 saçmalığı yazayım sana,
eminim ki ardından biri gelip "lololo bunu yazdığına göre çok bilgisizsin, onun metodu öyle, sen salaksın anlamasın" tribi atacaktır.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...