Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Sezer Karaca - Maling Melanom

Suark

Öne çıkan mesajlar

Bunu gördüm internette, nedense bilmiyorum kendime yakın hissettim.
http://karacasezerr.blogspot.com/2012/07/ismim-sezer-karaca-15_26.html

tl;dr
arkadaş cilt kanseri, bir miktar paraya ihtiyacı var; çok fazla değil o yüzden kısa sürede toplanır diye düşünüyorum.

Belgeler vs linkte var, öyle yani
said:
İsmim SEZER KARACA 15.01.1983 doğumluyum. Cilt kanseriyim, hastalığımın adı MALİNG MELANOM. 2011 Şubat ayında ilk teşhisim konuldu. Konya ve Ankara olmak üzere 6kez ameliyat oldum. 8 ay interferon kemoterapi aldım, 24 ay seans ışın tedavisi ve 2ay kemoterapi hapı kullandım. Tedaviler fayda etmedi. Hastalık durmadı ilerlemeye devam ediyor. Türkiye'de vericekleri tedavi bitti ve doktorum YERVOY İSİMLİ bir ilaç rapor etti. İlaç SGK nın ödemesinde yok ve dozu 30.000dolar. Diger bir alternatif de Almanya Köln'de Medical-Center Cologne Prof. Dr. Robert Gorter kliniğe kabul etti. Kliniğin verdigi fiyat da başlangıç olarak 36.350Euro. Benim bu tedavileri karşılayacak gücüm olmadığı için Valiliğe başvuru yaptım,3.cü kişilerden yardım almak için ve Valilik bana izin verdi. Tedavilerin çok agır masraflı olmasından ötürü bana yardımcı olmanızı istiyorum.Biz arkadaşlarımla ortak bir kampanya başlattık ama yetemiyoruz.Bize yardımcı, Bana bir umut olun lütfen...SEZER KARACA GSM:0554 223 39 99

YAPI KREDİ BANKASI KONYA ŞUBESİ ŞUBE KODU : 16 HESAP NO : 80917673 İBAN : TR28 0006 7010 0000 0080 9176 73 SEZER KARACA

Hastalığıma dair belgeleri de aşağıya ekledim. Bazen geçmek bilmeyen günler şu aralar benim için hızla ilerliyor. Lütfen benim için geç olmadan sizler de yanımda olun. Ben ve benim gibi hastalıkla mücadele edenlerle sadece kısa bir süreliğine empati kurun...
Sosyal ağlarda paylaş

Tek dozmuş evet,
http://www.bloomberg.com/news/2011-03-25/bristol-myers-squibb-wins-u-s-fda-approval-for-new-melanoma-medicine.html
Yervoy will cost $30,000 a dose, or $120,000 for a four-dose course of treatment, the company said.

valla açık söyleyim. sağlıklı için pahallı ama hasta için çok ucuz bi fiyat. ancak ekim kasım gibi para gönderebilecek olmam çok berbat lan.
Sosyal ağlarda paylaş

kanser hastası ingiliz bir arkadaşım vardı ve bu tür ilaçlar life-saving değil de daha çok life-extending drug olarak görüldüğü için NHS karşılamıyordu her hafta ilaca 800 pound civarı para ödemek zorunda kaldı. fazla değil 8 ay yaşattı sadece.

bu hastada da yapılacak bir şey kalmamış anlaşılan ömrünü olabildiğince uzatmaya çalışıyor. tabi nhs gibi sgk'da böyle bir şeyi ödemiyor.

geri kalan günlerinize ilaç faturasıyla değer biçilmesi çok kötü cidden.
Sosyal ağlarda paylaş

bu işlerden anlayan birisi clinuvel.com'a falan bakabilir mi?

yervoy'un avrupa desteği yok sanıyorum. ama belki muadili bir ilaç testi varsa adam ona da yönlendirilebilir.

berbat ötesi bi gün geçiriyorum. biraz daha okuyacak halim ve vaktim yok şimdi.

tabii http://www.bms.com 'da bayağı bombardumana tutulabilir, destek verilmesi için. aslında güzel bir sosyal kampanya dahi yaratılabilir.
Sosyal ağlarda paylaş

'In a 676-patient trial Bristol-Myers used to seek approval, patients on ipilimumab had a median survival time of 10 months, versus 6.4 months for those who didn’t receive the medicine, according to results published the New England Journal of Medicine in August.'

abi korkunç. düşünsenize adamın durumunda olduğunuzu ve hayatınızı ortalama sadece 3.5 ay uzatma imkanı olan bir ilaç için yardım kampanyası başlatmak zorunda kaldığınızı. gerçekten korkunç ya.

hakkaten allah korusun ne diyeyim.
Sosyal ağlarda paylaş

Suark said:

yakın zamanda tt olmuş, bugünde tv8 e çıkıyor.

Bu arada, devletler ilaç firmalarına neden baskı kuramıyor?30bine dozu olan ilaç mu olur ya

ar-ge surecinde o ilaclari gelistirmek icin milyar dolarlar harciyor adamlar, eger bu kadar buyuk para kazanma olmasa isin icinde kimse ugrasmaz yani

medical sektor cok gri bir alan, adamalra sovmek kolay geliyro bastan ama bundan daha iyisi anca devletlerin bu isi yurutmesi olur, oda bastan yalan olur yani

bi sure patente izin verip sonra sudan ucuz tum insanliga sunulmalarin sanirim herkesin ustunde anlasabildigi tek ortayol ancak bu arada parasi olmadigi icin tedaviden yoksun kalanlarin trajedisi oluyor boyle iste :/
Sosyal ağlarda paylaş

Viktor said:

Suark said:

yakın zamanda tt olmuş, bugünde tv8 e çıkıyor.

Bu arada, devletler ilaç firmalarına neden baskı kuramıyor?30bine dozu olan ilaç mu olur ya

ar-ge surecinde o ilaclari gelistirmek icin milyar dolarlar harciyor adamlar, eger bu kadar buyuk para kazanma olmasa isin icinde kimse ugrasmaz yani

medical sektor cok gri bir alan, adamalra sovmek kolay geliyro bastan ama bundan daha iyisi anca devletlerin bu isi yurutmesi olur, oda bastan yalan olur yani

bi sure patente izin verip sonra sudan ucuz tum insanliga sunulmalarin sanirim herkesin ustunde anlasabildigi tek ortayol ancak bu arada parasi olmadigi icin tedaviden yoksun kalanlarin trajedisi oluyor boyle iste :/

arge sürecine deli para harcanan başka sektörlerde var, ama hiçbiri ilaç sektöründeki %10000 kar marjına yaklaşamıyor tabii. piyasadaki ilaçların büyük çoğunluğu semptom geçirmekten başka bir boka yaramıyor, gerçek "cure" dan para kazanılmaz zaten.
Sosyal ağlarda paylaş

ginaly said:

abi neden yardımcı olalım onu anlamadım.

aynen bunu düşünüp kendimden utanmıştım, sağol yalnız değilmişim.

Hani tamam geçmiş olsun tabi zor bir durum ama yine de sadece geçmiş olsun.

edit: hani tanıdığım çok sevdiğim bir adam olsa tamam da, tanımadığım adamın araya hiç yardım kuruluşu vesaire sokmadan direk kendi hesabına hastalığını öne sürerek para istemesi de biraz durumu suistimal gibi.
Sosyal ağlarda paylaş

Aket-Atum said:

ginaly said:

abi neden yardımcı olalım onu anlamadım.

aynen bunu düşünüp kendimden utanmıştım, sağol yalnız değilmişim.

Hani tamam geçmiş olsun tabi zor bir durum ama yine de sadece geçmiş olsun.

edit: hani tanıdığım çok sevdiğim bir adam olsa tamam da, tanımadığım adamın araya hiç yardım kuruluşu vesaire sokmadan direk kendi hesabına hastalığını öne sürerek para istemesi de biraz durumu suistimal gibi.

abi insanlarin empati kurmadan oturdugu yerden atip tutmasi ne kolay dimi..

3 gun sonra pankreas kanseri teshisi yiyipde ne yapacaginiz bilemez halde kendinizi bulursaniz anca o zaman anlarsiniz caresizligin ne oldugunu.. ve iste o zaman sorarsiniz o soruyu kendinize, insanlar bana nie yardim etsin yahu? diye

"insan" olduklari icin olmasin?
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...