Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Life of Pi (2012)

progamer

Öne çıkan mesajlar

Hem XpanD hem RealD 3D ile izleyen var mı filmi ? Çeşit çeşit forumlarda okudum bazıları XpanD'in daha iyi olduğunu söylüyor bazıları da RealD 3D'nin daha iyi olduğunu söylüyor.

Bi üst mesajda da dediğim gibi mesela, film jenerik ve bazı sualtı sahneleri hariç hiç 3D gibi gelmedi bana. Kız arkadaşımla birlikte izlemiştik mesela, o sanırım Hobbit'i RealD 3D ile izlemiş arada çok fark olduğunu söylüyor. Bu fark filmden mi kaynaklı yoksa XpanD ve RealD farkı mı ?
Sosyal ağlarda paylaş

sen forumlarda yazan her şeye inanma diyerek forum mesajıma başlayayım =)

bir kere filmden filme çok fark var. bazı filmler 3d olarak çekiliyor, bazılarında ise 3d sahneler sonradan ekleniyor. 2d çekilip, sonradan 3d sahne eklenen film olarak şu anda aklıma gelen ilk film karayip korsanları mesela.

3d filmlerin bütün sahneleri 3d olamıyor malesef. Bugünkü teknoloji ile 3d film seyretmek çok yorucu bir olay. O yüzden filmlerin sadece bazı sahnelerinde çok güzel arka plan derinliği, hoplayan zıplayan objeler vesaire görebiliyoruz. Bir filmde en fazla bilmem kaç dakika 3d sahne olabiliyor zaten. Daha fazlası yoruyor. Bu konunun konuşulduğu güzel bir topik vardı bu forumda. Onu bulmak lazım bir.

3d film izlemeye sinemaya giderken kendi gözlüğünüzü de yanınızda götürün. reald 3d gözlükler internetten satın alınabiliyor ve ucuz. gözlüğünüzü temiz tutun.

ben hiç xpandle izlemedim bugüne kadar. sebebi ise internette okuduğum kullanıcı yorumları. renklerin daha kötü olduğu ve xpand gözlüğünün çok rahatsız edici olduğundan bahseden kullanıcı yorumlarından kaynaklanan önyargı edinmiş oldum. o yüzden hiç izlemedim.

Filmde 3d sahneler vardı.

Pi'nin, geminin batışını suyun altından izlemesi mesela.

Ha çok gereksiz 3d sahne de vardı. Mesela hastane yatağında yatarkenki monolog 3dydi. Ne alakaysa öyle yapmışlar. Filmin başında evde yapılan sohbet de 3dydi. Yönetmenin tercihi.

3d sahnelerin az olması canını sıkmasın. Mesela Carmen'i 3d olarak izlemiştim. Sonrasında çektiğim başağrısını anlatmak mümkün değil. Çok iyi bir şey değil yani uzun uzun 3d film seyretmek.
Sosyal ağlarda paylaş

Anladım. Ben üç dört ayda bir filme giden adamım, ilk gittiğim 3D formatındaki film de Life of Pi oldu.

Ondan önce kız arkadaşım kuzenleriyle The Hobbit'e gittiler mesela, o Hobbit'in 3D bakımından çok daha güzel olduğunu söyleyince aklıma takıldı işte filmle mi alakalı yoksa farklı 3D teknolojiler kullanılmasıyla mı alakalı diye.

Neyse, merak ediyordum çokta matah bir şey değilmiş 3D. Bir de Hobbit'i deneyeceğim bakalım vizyondan kalkmadan önce 3D olarak
Sosyal ağlarda paylaş

Marv said:

Anladım. Ben üç dört ayda bir filme giden adamım, ilk gittiğim 3D formatındaki film de Life of Pi oldu.

Ondan önce kız arkadaşım kuzenleriyle The Hobbit'e gittiler mesela, o Hobbit'in 3D bakımından çok daha güzel olduğunu söyleyince aklıma takıldı işte filmle mi alakalı yoksa farklı 3D teknolojiler kullanılmasıyla mı alakalı diye.

Neyse, merak ediyordum çokta matah bir şey değilmiş 3D. Bir de Hobbit'i deneyeceğim bakalım vizyondan kalkmadan önce 3D olarak

life of pi çok daha iyi 3d olarak. tabii imax'da izlemeyeceksen :)
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...