Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

İstanbuldaki üniversite spam i

Sparkcaster

Öne çıkan mesajlar

Eheh genç spamciler rahatsız;

said:
YÖK’ün, “LYS barajını 180’den 165’e düşürülmesi gündemimizde yok” açıklaması vakıf üniversitelerinin tepkisine neden oldu. Vakıf Üniversiteleri Birliği’nin internet sitesinde açıklama yapılarak, “Üniversiteye giriş barajlarının hafifletilmesi, hatta kaldırılması” çağrısında bulunuldu.

“Gençlerimiz ve geleceğimizin yarınları açısından...” başlığıyla yayımlanan açıklamada, 4 yıllık bölümlerde yapılan kontenjan artışına dikkat çekildi. 2011’de 762 bin kişinin 4 yıllık bölümlerden tercih yapma hakkı kazandığı, 2012’de kontenjan artışlarına rağmen bu sayının 426 binde kaldığı belirtildi. “Üniversiteye giriş barajlarının hafifletilmesi, hatta kaldırılması” çağrısında bulunulan açıklamada şu ifadelere yer verildi.

“2012 Lisans Yerleştirme Sınavı sonucunda 2011 yılına göre 4 yıllık bölümlerde kontenjan bakımından yüzde 23’lük artış olmuştur. 2012’de toplam 4 yıllık kontenjan sayısı 547 bine yükselmiştir.
Sosyal ağlarda paylaş

ya lütfen bunun bi derecelendirme kuruluşu olsun.

epic, iyi, orta, vasat, çöp diye üniversiteleri ayırsınlar.
ha şimdi misal bu 180 olayını ele alalım.
adam 180i geçiyor ama ne bileyim su ürünleri bilmem ne okuyor?
okul mu abi bu?
kaç adam alıyor ki kaç kişi gerekiyor?
hayatımda su ürüncü ile tanışmadım ben.
sorun su ürünü de değil, 1000tane gereksiz bölüm var, başka bi bölümde okurken dahi bitirebileceğiniz.

üni. çok gereksiz bişi haline geldi
Sosyal ağlarda paylaş

Bir de tamamen baraj kaldırılsın diyorlar, açtılar tabii zibil gibi üniversite kim girecek oralara? Üniversite gibi bir yerde 180 barajını geçemeyen adamın işi ne? Tamamen ayağa düştü artık.

Bir de şu yeni üniversitelerin birinin reklamını gördüm, 2011 de açılmış. Adamlar genetik bölümlerinin reklamını yapıyor. Lan benim Boğaziçi Genetik mezunu arkadaşım TR'de bu işin doktorası yapılmaz deyip yurtdışına gidiyor. Boğaziçi, Koç vs nin sağlayamadığı araştırma olanaklarını sen mi sağlayacaksın ki o bölümü açıyorsun? Bunu yok mu kontrol eden bir yer, anlam veremedim.
Sosyal ağlarda paylaş

doktora apayri birsey, devlet universitelerinde doktora icin hele bole afilli bolumlere odenek yok ne yazikki, iste international business okuyorum ama bu isin mutfagi olan harward businessa erisimi yok okulun, butun makaleleri sagdan soldan illegal edindim bir donem IUde, sirf veritabani sorunu olmasin diye tezi disarda yazicam

dunya genelinde zaten mevcut sistemde bir sorun var, universite herkesin gitmesi gereken biryer olmamali, bankada, call centerda, plazada calisicak calisan universite mezunu olsa ne olur olmasa ne olur

ki bidi turkiyed universite ozel sektorden tamami ile kopuk, ar-ge zaten yok denilebilicek kadar az, bikac bolum haric okullarda teoriye bogulup bitirine akdar gecersiz olmus bilgilerle ugrastiriyorlar insanlari, ise girince meslegini yeniden ogrenmek zorunda yeni mezunlarin %70i

yaz yaz bitmez yani, dunyada sistem zaten problemli, turkiyedede populizm yapcaz diye liseden sonra devam edilen zorunlu egitim merci haline getirdik, sonra neden 2500 lira maasla kaynak ustasi bulamiyorum diye kafayi duvarlara vursun patronlar, teknisyen islerini muhendislere yaptirsinlar

overqualification nedir onu ogrenmemiz lazim, OKUMAK IYIDIR, UNIVERSITE MEZUNU COK OKUMSUTUR O YUZDEN O LISEDEN IYIDIR ISINDE, 4 SENELIK 2 SENE EKSTRADAN OKUDUGUNDAN 2 DEN IYIDIR gibi babaanne mantigi ile ise alim yaparak bu rezillige on ayak olanlar dusunsun
Sosyal ağlarda paylaş

dasaaa said:

ya lütfen bunun bi derecelendirme kuruluşu olsun.

epic, iyi, orta, vasat, çöp diye üniversiteleri ayırsınlar.
ha şimdi misal bu 180 olayını ele alalım.
adam 180i geçiyor ama ne bileyim su ürünleri bilmem ne okuyor?
okul mu abi bu?
kaç adam alıyor ki kaç kişi gerekiyor?
hayatımda su ürüncü ile tanışmadım ben.
sorun su ürünü de değil, 1000tane gereksiz bölüm var, başka bi bölümde okurken dahi bitirebileceğiniz.

üni. çok gereksiz bişi haline geldi

su ürünleri iyi ya çok yakın bir arkadaşım mezun oldu, daha sinop üni de okurken 2000 lira maaşla bi yerde çalışıyodu.öyle çok tatava bi bölüm değil tam olarak ne yaptıklarını da bilmiyorum çok fena dalga geçiyorum ben diplomalı balıkçı diye
Sosyal ağlarda paylaş

Ya o cok komik, bi tanidik boburleniodu "oglum turkiyenin bir numarasi, su urunleri diyince ilk ondegelen isim" diye atip tutuodu, yanindaki kadin "ha balikci yan?" diye sorunca sinirden morarmisti adam, ama sorunce balikci ile su urunleri arasindaki farki oda anlatamadi "bilimsel" diyip cikti isin icinden
Sosyal ağlarda paylaş

yeni bi uygulama yapıyo devlet simdi. ne kadardır var bilmiyorum forumda da tartısılmıstı. ogretim uyesi yetistirme programı diye. zorunlu calısma falan var. istedigin okula gidiyosun devlet doktoranın sonuna kadar seni yasatıyo sonra donup zorunlu hizmet yapıosun daha once anlastıgın okula gore. Suana kadar mantıklı yaptıkları tek hareket olabilir. Ben de soyle bi baktım da aydında usakta benim ne isim olucak 10 sene diyip vazgectim.

Ha burdaki konuya donucek olursak.

Fazla universite bildigin is gucu kaybı. 17 yasında lise bitince marangoz olması gereken adam su urunleri okuyo beceremiyo issiz kalıyo. ful+ful seneler kaybediyo kaybettiriyo.
Sosyal ağlarda paylaş

screwy said:

Ha burdaki konuya donucek olursak.

Fazla universite bildigin is gucu kaybı. 17 yasında lise bitince marangoz olması gereken adam su urunleri okuyo beceremiyo issiz kalıyo. ful+ful seneler kaybediyo kaybettiriyo.

Bu kadar üniversite spamlanmasının sebeplerinden biri de bu zaten, işsizlik sorununu erteliyolar.

Milyonlarca işsizle uğraşmaktansa üniversitelere dolduruyolar, 4 sene daha uğraşsın sonra gelsin diye (ki normalde üniversite kazanamıycak adama üniversite açıp adamı oraya tıktığında 4 senede de bitiremiyo zaten, min 6-7 sene uğraşıyo işte)
Resmen çocuklar gitsin oyalansın diye ellerine oyuncak verir gibi üniversitelere tıkıştırmaya çalışıyolar.

İşsizliğin artmasının en büyük sebeplerinden birinin bu sistem olması da işin ironik kısmı tabii.
Sosyal ağlarda paylaş

komik bir haldeyiz. her taraf üniversite doldu ama ülkede bariz ara eleman sıkıntısı var. herkes maşallah ceo, mühendis olacak. bugün işverenler kalifiye, usta eleman arıyor hem de iyi maaşlar vererek ama yok piyasada.

meslek liselerini öldürmek en büyük hata idi. 3 bin liraya örgü makinası ustası bulamıyorsun. çünkü yok. :) bu işi tekstil mühendisini yaptırayım diyorsun, işi gerçekten bilmiyor, sadece "okumuş".
Sosyal ağlarda paylaş

kiymaliborek said:

komik bir haldeyiz. her taraf üniversite doldu ama ülkede bariz ara eleman sıkıntısı var. herkes maşallah ceo, mühendis olacak. bugün işverenler kalifiye, usta eleman arıyor hem de iyi maaşlar vererek ama yok piyasada.

meslek liselerini öldürmek en büyük hata idi.

iyi maaş dediğin asgari ücret
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...