Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Türkiye gerçeğini suratımıza çarptı!

fenn

Öne çıkan mesajlar

dasaaa said:

facebook login isteyince ben de kapattım.

geçen gün bi site daha vermişlerdi böyle.. onda da youtube'dan bulmuştum videoyu.

her neyse, yakında böle login etc diyen videoları içeren yazıları doğrudan VİRAL LAN BU! diye kilitleyeceğim galiba.

virallikle alakasi yok Dunya degisiyor, degisim coktan basladi onun parcalarindan biri bu. Yani herseyin sosyal oldugu bir Dunya'ya gidiyoruz, anonimlik kalmiyor artik eskisi gibi. Yine isteyene var, ama internetin dogasi anonimlikten cikiyor.

sosyal olmak bir cok girisime nitro etkisi yapiyor, sosyal olmayan girisim bulmaniz zorlasicak zamanla. sosyal olan kazaniyor cunku.
Sosyal ağlarda paylaş

bide yakamoz çift anlamlı bi kelime
hem ayın deniz üstündeki yansıması hemde bi canlının adı
soru külliyen yanlış

bu arada ben anlamadım nesi türkiye gerçeği
üniversiteli olup sokak satıcısı olması mı?
iş bulamamış sokak satıcılığı yapıyo
doğru düzgün bi bölümde okusaymış işe girseymiş
gazetecilik okumuş tercih kendinin
Sosyal ağlarda paylaş

GERGE said:

Baktım, ökaryot olarak geçiyor alemi, hayvan değil.

Biyoloji derslerini çok fazla hatırlamıyorum da ökaryot farklı bi sınıflandırmaydı ya, hücre yapısıyla filan ilgiliydi ilkel bakterilerden filan ayırılıyodu işte.
Çok hücrelilerin tamamı ökaryot, ama tek hücreli ökaryotlar filan da vardı ama emin değilim.

edit:

yakamoz
Domain: Eukaryota
Kingdom: Chromalveolata

ökaryot
Kingdoms
Animalia – Animals
Fungi
Amoebozoa
Plantae – Plants
Chromalveolata
Rhizaria
Excavata

Chromalveolata

Ökaryotlar 7 gruba ayrılmış ve Chromalveolata grubu Animalia içinde değil. Yakamoz Chromalveolata grubunda olduğuna göre hayvan değildir, buna göre soru yanlış.

Gerçi yakamoz dediğimiz olaya sebep olan başka bi canlı türü var mı onu bilmiyorum, belki animalia grubunda olan benzer canlılar da vardır, ama en yaygın türü buymuş sanırım.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...