Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Türkiye gerçeğini suratımıza çarptı!

fenn

Öne çıkan mesajlar

GERGE said:

Gerçek Türkiye gerçeği bu:

http://www.youtube.com/watch?v=o8rmqRXcGKk

Kız bence geleceği görmüş öyle deme.

said:
Yüce Divan, Yargıtay Ceza Genel Kurulu Başkanının başkanlığında, Yargıtay Ceza Genel Kurulu üyeleri arasından seçilecek beş üye ile Anayasa Mahkemesinin kendi üyeleri arasından seçeceği beş üye olmak üzere onbir üyeden oluşur.

1- Yargıtay üyelerini kim seçer?

said:
Yargıtay üyeleri, birinci sınıfa ayrılmış adli hâkim ve savcılar arasından Hâkim ve Savcılar Yüksek Kurulunca seçilirler.

Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı ve vekili 5 aday arasından Cumhurbaşkanınca 4 yıl için seçilir.

2- Anayasa mahkemesi üyelerini kim seçer?

said:

Anayasa Mahkemesi 17 üyeden oluşur. Anayasa Mahkemesi'nin üyelerini cumhurbaşkanı ve TBMM seçer.

*:(adayların büyük bir kısmı yine cumhurbaşkanı, hükümet ve hsykya bağlı kurumlar tarafından aday gösterilir)

meclis = akepe = yüce divan.

valla bu yüksek yargı kurumlarını seçen kişilerin bir şemasını çıkarcam ben bu yaz oturup. eminim ki %90ı cumhurbaşkanı ve hsykya bağlı bir loop çıkacak ortaya heh
Sosyal ağlarda paylaş

Ardeth said:

GERGE said:

Bakmadım ama Çarkıfelek değil mi o? Yakamoz diye hayvan olmalı.

gerçi şimdi düşündüm yakamoz bir plankton sanırım planktonlar hayvan kategorisine giriyor mu ondan da emin olamadım sdf

hayvan kelimesi genel olarak kuş sürüngen memeli vs. canlılar değil, biyolojik anlamda animalia kategorisi olarak kastediyosan böcekler filan bile bu grupta. çok hücreli olan ve bitki olmayan(mantar filan diye atlamayın, ne kastettiğim belli:P) her şey bu sınıfta diye tanımlanıyomuş.

planktondan ben de emin değilim yalnız, spesifik bir grup değil, bazıları çok hücreli bazıları tek hücreli diye biliyorum, o yüzden yakamoz(eğer tek hücreli plankton türünden kaynaklanıyosa) hayvandan sayılmayabilir aslında^^
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...