Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Gerçek islam bu değil !

Feamer

Öne çıkan mesajlar

Law said:

Sizin mucizden anladığınız allah ortaya çıskısn size cehennemi göstersin size kendini fşa etsin. Halbuki mucize ortada tabi görebilene. O kadare sperm arasından senin olman bile mucize.

abi senin algılayışın çok yanlış ya. ben olmasam zaten ben olmazdım başkası olurdu ve sen ona mucize derdin yani her halükarda mücize diyorsun kafan mı iyi ? mucizenin kelime anlamını öğrenin bi :(
Sosyal ağlarda paylaş

Flassh said:

ahmedinejad said:

afrikadaki çocukların yoksulluğu ve yoksunluğu sünnetin aslında var olmamasını gerektiren bir şey değil. afrika'nın neden o konumda olduğu da haritalarının neden cetvelle çizilmiş olduğunda gizli. (ki afrika ve din mevzusunda şunu yazmış birisiyim. http://www.eksisozluk.com/show.asp?id=29304753)

afrika da yoksulluktan falan bahsetmedim ben ne alakası var. 2dir çarpıtıyorsun. afrikada ki sünnet videoalrı sadece örnekti ben çocukların allahın emri adına çektiği acılardan bahsediyorum. modern tıbbı unut eskiden tüm cocuklar o videoalrda ki gibi sünnet oluyordu ve büyük acılar çekiyordu

sen demedin mi her şeyin mantığı var diye bunların mantığını soruyorum sana, nedir? kadınların saçlarını kapamasının, erkek çocuklarının sünnet adı altında acılar çekmesinin mantığı nedir?

o yazdığım mesajı editledim, hızlı yazınca ve çok şey yazınca arada kelimeler kayıyor, her şeyin bir mantığı vardır diye iddia edip her şeyi bilimsel olarak açıklamaya çalışanlar var diyorum. bugün sünnetin bir faydasının olmadığını bilim kabul ediyorsa (ki tam olarak böyle değil) yarın bir tane bilim adamının çıkıp da aslında çok yararlı bir şey olduğunu bulma ihtimali de var. ki bilim sabit bir şey değil sürekli değişen gelişen bir şey.

ve ayrıca temizlik alışkanlıkları zaten en alt düzeyde olan o devir insanı için sünnet'in getirdiği temizliğin muhakkak faydası olmuştur. sade günümüz olarak düşünmeyin.
Sosyal ağlarda paylaş

Sotto said:

Hayır, anlamadığım sokaktan kediyi alıp eve getirmenle inançlı biri olman arasında, iyi biri olmanla inançlı biri olup dinin dediklerini yapman arasında ne gibi bir ilgi alaka olduğu.

ben diyorumki elhamdulillah ki muslumanim sen diyorsunki ne alakasi var.

islam hayatin her alanini duzenlemistir,olcusude peygamber ve selefi salihindir.

viktor sana bir tavsiyem olacak,netten mevdudi nin tarih boyunca tevhid mucadelesi kitabini bulabilirsen butun sorularinin tatmin edici cevaplari o kitap icinde var yoksa siparis ver al oku

ciddi anlamda islam dusuncesinin materyal felsefecilere ve Allahsizligi yayma kursusu baskanlari ve katilimcilarina guzel bir cevapdir o kitap
Sosyal ağlarda paylaş

Şimdi farz et ki, bir laboratuvar içinde bir sürü element, işte demir, bakır civa. Ve bir kedi giriyor içeri, ortalığı dağıtıyor ve kazara ortaya bir ferrari çıkıyor.

Bunun olma ihtimali nedir ? Ve olursa bu mucize değilmidir.

İşte evrende böyle yaratıldı.

Ha birde maymun var evrim diyorlar, ne evrimi ben maymundan gelmedim. Madem maymundan geldik ozaman neden halen maymunlar var onlar neden insan olmuyor. Madem maymun atan neden saygı göstermiyorsunuz, sirke koyup dalga egçiyorsunuz. Nasıl bir ata sevgisi bu.

Birde bigban diye bir saçmalık var, neymiş büyük patlama. O nasıl meydana geldi peki ? Bunun cevabını verin.

Küçüklüğünzüden beri size böyle telkin edildiği için herşeyin mantıklı bir açıklaması var bilimsel bir dayanağı var sanıyorsunuz. Beyin yıkanması bu. Biz ondan diyoruz Kuran ilkokula zorunlu ders olmalı.
Sosyal ağlarda paylaş

Flameoffear said:

Bir de şu sınav mevzusu var ki o ap ayrı bir konu.

bunu şöyle düşün:

bir kere korku, ceza, kafa kesme falan gibi insana ait şeyleri çıkar bunları söyleyenlerin hiçbiri de din değil zaten. allah korkulacak birşey değildir zaten, bunu yapanlar gene sadece insanlardır.

2.si, sırf hebele dininden olduğun için kimse seni tutupda ateşe atmayacak, hangi dinden olduğunun önemi de yok, şeytan figürü de insana ait, kötülük sadece insana ait birşey çünkü. yani şu an gezegende 34636547453 tane kötü şey varsa hepsi insanın suçu başka birşey değil.

ha burda allahın olayı ne, mutlak iyilik olarak düşün, troll hoca gibi aniden çıkarın kağıtları quiz! yapan biri gibi değil. herşeyi bilip bilmemesi de önemli değil, deneyimi yaşayan seçimleri yapan biziz tamamen o müdahale etmiyor.

hatalarından ders alıp öğrenip ilerlemeni ve yukarı çıkmanı istiyor sadece bilgi gelişim vb olarak, zaten öle random vücut verip sallayıp yollamıyorlar aşağı, sen bilinçli şekilde seçiyorsun bu kişinin deneyimini yaşamak istediğin için.

level atlamak gibi herşey, çok basit aslında, bunun dışındaki şeyler önemsiz zaten.
Sosyal ağlarda paylaş

Law said:

Şimdi farz et ki, bir laboratuvar içinde bir sürü element, işte demir, bakır civa. Ve bir kedi giriyor içeri, ortalığı dağıtıyor ve kazara ortaya bir ferrari çıkıyor.

Bunun olma ihtimali nedir ? Ve olursa bu mucize değilmidir.

bu çok yanlış. allah tüm bunları bir odaya atıp içinde ferrari'yi 100 milyar yılda çıkarabilecek bir düzen de yaratabilir.

ol dedi ve oldu, diyerek bir sürecin başlangıcını da kast edebilir.
Sosyal ağlarda paylaş

oncekendimi said:

Sotto said:

Hayır, anlamadığım sokaktan kediyi alıp eve getirmenle inançlı biri olman arasında, iyi biri olmanla inançlı biri olup dinin dediklerini yapman arasında ne gibi bir ilgi alaka olduğu.

ben diyorumki elhamdulillah ki muslumanim sen diyorsunki ne alakasi var.

Yani diyorsun ki, ben müslüman olmasaydım iyi bir insan olmayacaktım, o kediyi de eve almayacaktım, ben mi yanlış anladım. Benim ne alaka dediğim konu bu...
Sosyal ağlarda paylaş

kuranda yazan herhangi bir şeyle ilgili soru sorsunlar mesela 3 mucizevi cevabı kullanarak hepsini yanıtlayabiliriz

şöyle ki :

neden şu şu şurda şöyle şey olmuş ?

bilim de bunu açıkladı şöyle böyle yararlı / bilim daha açıklamadı ama bir amacı vardır / bilim zararlı olduğunu söyledi ama bilim zaten sabit bi şey değil

olm bilime mi inanıyonuz allaha mı lan
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...