Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Gerçek islam bu değil !

Feamer

Öne çıkan mesajlar

Myshkin said:

oncekendimi said:

Fistan said:

inanma ihtiyacı mı ? ahahudsafds

ben eminim buradaki en azılı ateist,Allahsızlığı yayma kürsüsü başkanı bile ,bir uçak düşerken bir gemi batarken inandığı ne varsa dua etmeye başlar,firavunda dua etti ama maalesef olmadı olamadı be güzelim...

şartlandırılmış refleks nedir bilir misin? Arada ormanda falan çocuk buluyorlar onca yıl tek yaşamış; o çocuğu da koysunlar düşen uçağa, herhangi bir yaradana dua ederse dediğin doğrudur.

inanma ihtiyacı
her şeyin bir yaratıcısının olması

bunlar ilkokul mezunlarında işe yarar hacı, yanlış yerdesin.

iide papua yeni gine kabilelerindeki adamlarada gidip sorsan buda, muda varbi tanrilari.. tanrilar icin kurbat etmiyolarmi.

hayir verdigin ornek yanlis ondan sey ettim.
Sosyal ağlarda paylaş

yoo verdiğim örnek yanlış değil. insan sosyal olduğu ve gruplar içinde yaşadığı, tarih boyunca da göç ettiği için o papua yeni ginedekiler de doğal olarak atalarından yani başkalarından öğrendiler inançlı olmayı, tapınmayı. Bu bütün insanların inançlı olma içgüdüsü duyduğunu göstermez.
Sosyal ağlarda paylaş

Myshkin said:

tarih boyunca da göç ettiği için o papua yeni ginedekiler de doğal olarak atalarından yani başkalarından öğrendiler inançlı olmayı, tapınmayı.

göç ettikleri tarihleri bile bilemiyorken,böyle iddialarla gelme hacut,kanıt getir,somut birşeyler getir.

peki dön en eski evrim olduysa eğer,insan evrimi tamamlandığı anda,hadi gel şuna inanalım buna inanalımmı demek daha mantıklı? yoksa tek tanrılı dinlerde ki hz adem gerçeğimi daha mantıklı?
Sosyal ağlarda paylaş

Myshkin said:

bide kişisel olarak algılama ama gerçekten merak ettim, lisede biyoloji eğitimi aldın mı?

kişisel olarak algılıyorum,o ne demekse artık :S yok birinci sınıfa başladığımda ööretmen gerizekalı bu çocuk direkt üniversite diploması verelimde atayiz atayiz takılsın dediydi hatırladığım kadarıyla
Sosyal ağlarda paylaş

oncekendimi said:

Myshkin said:

tarih boyunca da göç ettiği için o papua yeni ginedekiler de doğal olarak atalarından yani başkalarından öğrendiler inançlı olmayı, tapınmayı.

göç ettikleri tarihleri bile bilemiyorken,böyle iddialarla gelme hacut,kanıt getir,somut birşeyler getir.

peki dön en eski evrim olduysa eğer,insan evrimi tamamlandığı anda,hadi gel şuna inanalım buna inanalımmı demek daha mantıklı? yoksa tek tanrılı dinlerde ki hz adem gerçeğimi daha mantıklı?

"ee evrimi tamamladık, hadi şimdi napıyoruz" mu dedi insanoğlu milyon yıl önce?

2012 yılındaki insan formu ile 1 milyon yıl sonraki "insan" arasındaki ilişkiyi de yeni evrim diye mi açıklayacağız?
Sosyal ağlarda paylaş

sorun islamda değil bence sorun inanan tiplerde. öylesine cahil ve geri kafalılarki bu kitleye değil kuran direk allah inip deseki onu ben öyle anlatmadım aslı budur ona bile ateist damgası yapıştırabilirler.

ayrıca mesela ben said-i nursiyi hiç sevmezdim feto yüzünden bu sabah wikipedia yı kurcalarken rastladım ve biraz okudum. mesela adamın söylediğine göre islam doğru yaşanması isteniyorsa kapitalist sistem tümden yok edilip onun yerine sosyalist bir yaşantıya geçilmesi islama daha uygundur demiş. bu tip farklı düşünen adamlar var ama bugün bakıyosun adamlar milleti sen laikçisin(nerden çıktıysa bu terim), sen ergenekoncusun diye fişleyip duruyorlar akp sayesinde hiç bu işleri kafaya takmayan adam bile dinden soğudu.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...