Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

2012 ramazan ilk oruç dayağı

nutella yerim

Öne çıkan mesajlar

oglum bir de bu işte inanılmaz bir mantık hatası var

oruc tutanlar gun boyunca aç kalmak,canları yemek/icmek istemek,buna ragmen kendini tutmak,bir nevi acı cekmek ve cekilen acı sayesinde empati kurarak açları anlamayı amaclamıyorlar mı,e o zaman niye yolda su iceni dövüyorlar,bir nevi adamların amacına hizmet etmiyor mu
Sosyal ağlarda paylaş

aslında anlamak basit ama senin anlamak istediğini sanmıyorum. her oruç tutan tutmayanı dövse iç savaş çıkardı. bu milleti döven adamlar zaten normalde de ona buna sataşan döven adamlar.adam oruç tutuyor "oruçluyum zaten beni delirtmeyin layn" diyerek dalıyor millete bi ay sonra aynı adam "siz kimsiniz layn alayınız gelsin" diyerek dalıyor.adam aynı adam sadece ağzından çıkanlar değişiyor. pamuk gibi adamlar birden aç kaldık die sağa sola dalmıyolar yani. sanırım yeterli bi açıklamadır ama tahminimce kabul etmeyip dalga geçiceksin sorun değil

ek: şu "inanılmaz mantık hatası" nı kullanmayın gözünüzü sevim ne itici bi laf ya
Sosyal ağlarda paylaş

Osuran_boğa said:

aslında anlamak basit ama senin anlamak istediğini sanmıyorum. her oruç tutan tutmayanı dövse iç savaş çıkardı. bu milleti döven adamlar zaten normalde de ona buna sataşan döven adamlar.adam oruç tutuyor "oruçluyum zaten beni delirtmeyin layn" diyerek dalıyor millete bi ay sonra aynı adam "siz kimsiniz layn alayınız gelsin" diyerek dalıyor.adam aynı adam sadece ağzından çıkanlar değişiyor. pamuk gibi adamlar birden aç kaldık die sağa sola dalmıyolar yani. sanırım yeterli bi açıklamadır ama tahminimce kabul etmeyip dalga geçiceksin sorun değil

ek: şu "inanılmaz mantık hatası" nı kullanmayın gözünüzü sevim ne itici bi laf ya

iyi de her oruc tutan bunları yapıyor demedim ki

oruc tutup da saldıran adamların argümanı bu

"gozumuzun onunde su iciyor"

"biz oruc tutarken yemek yiyiyor" gibi

ben de bu argümanın saçma oldugunu,kendiyle celistigini,neden celistigini acıkladım
Sosyal ağlarda paylaş

ramazan dışında da "arkadaşım bakar mısın bişe konuşacam seninle" "geçen burdan geçip kardeşime küfretmişsin" deyip dövüyo bu adamlar sen hala bahanelerinin çatışmasından bahsediyosun ya.bahane filan yok adam seni dövecek işte .yanındaki kıza bakar bende niye yok der gelir seni döver sonra "namus elden gidiyo bunlar niye öpüşüyodu" diye bağırır. kıskandım o yüzden dövdüm dicek hali yok ya
Sosyal ağlarda paylaş

Osuran_boğa said:

ramazan dışında da "arkadaşım bakar mısın bişe konuşacam seninle" "geçen burdan geçip kardeşime küfretmişsin" deyip dövüyo bu adamlar sen hala bahanelerinin çatışmasından bahsediyosun ya.bahane filan yok adam seni dövecek işte .yanındaki kıza bakar bende niye yok der gelir seni döver sonra "namus elden gidiyo bunlar niye öpüşüyodu" diye bağırır. kıskandım o yüzden dövdüm dicek hali yok ya

bu kadar eminsin yani
Sosyal ağlarda paylaş

"nutella yerim" said:

oruc tutanlar gun boyunca aç kalmak,canları yemek/icmek istemek,buna ragmen kendini tutmak,bir nevi acı cekmek ve cekilen acı sayesinde empati kurarak açları anlamayı amaclamıyorlar mı,e o zaman niye yolda su iceni dövüyorlar,bir nevi adamların amacına hizmet etmiyor mu

orucu yanlis anlamissin beyim,oruc nefis terbiyesidir elindekiyle yetinmenin diger adidir oruc ,aci cekmek=ac kalmak diyorsan zaten bastan anlamamissin konuyu sen
Sosyal ağlarda paylaş

oncekendimi said:

"nutella yerim" said:

orucu yanlis anlamissin beyim,oruc nefis terbiyesidir elindekiyle yetinmenin diger adidir oruc ,aci cekmek=ac kalmak diyorsan zaten bastan anlamamissin konuyu sen

oglum ben de aynı şeyi diyorum,senin nefis terbiyesi dedigin şey empati kurma yetenegi oluyor işte
Sosyal ağlarda paylaş

ben normal bi insan yapmaz diyorum sen yapar diyosun ama benim düşüncem saçma oluyor ve dalga geçiyorsun. nutella senin tarzın bu anlaşıldı devamlı dalga geçip kendin gibi düşünmeyen herkesi haksız görmek .en iyisi senle aynı düşünen birini bul ( misal diğer topaktaki adam ) onla karşılıklı yazışın zaten uykum geldi
Sosyal ağlarda paylaş

Osuran_boğa said:

ben normal bi insan yapmaz diyorum sen yapar diyosun ama benim düşüncem saçma oluyor ve dalga geçiyorsun. nutella senin tarzın bu anlaşıldı devamlı dalga geçip kendin gibi düşünmeyen herkesi haksız görmek .en iyisi senle aynı düşünen birini bul ( misal diğer topaktaki adam ) onla karşılıklı yazışın zaten uykum geldi

normal insanın yapmayacagına ben de hemfikirim
Sosyal ağlarda paylaş

throine said:

kürtler müslüman,
pkk kürt,
o halde pkk islamcı bir örgüt.

2012 yılında Aristo mantığıyla hayatta kalmak büyük başarı gerçekten.

Bu aristo mantığı değil, aristonun "a b'yi öneriyorsa, b a'yı önermez" düşüncesinin yanlış olduğunu göstermek için ortaya sürdüğü bir dizi örnek aslında.

Ama senin verdiğin örnek yanlış. Aristonun örneğini ele alırsak mesela "tüm insanlar iki ayaklıdır. Tavuk iyi ayaklıdır o zaman tavuk insandır". Yani tüm kürtler müslümandır diyebilmen lazım önce ki bu doğru değil. Bunu desen bile doğru yapı, "tüm kürtler müslümandır, PKK müslümandır o zaman PKK kürttür" olmalıdır. Ama bu da bildiğimiz üzere doğru değil çünkü PKK müslümandır diye bir durum söz konusu değil. Senin demeye çalıştığın şey ise ancak "tüm müslümanlar kürttür, PKK kürttür o zaman PKK müslümandır"
ama tüm müslümanlar da kürt değil o yüzden bu da yanlış.

Ha bence de PKK dini amaçlar güden bir terör örgütü değil orası ayrı, içindeki bütün üyeleri de müslüman olsa bile bu din için terör yapıyorlar anlamına gelmez. Ama planlı olarak bazı amaçlar uğruna sivil öldüren her örgüt terör örgütüdür dolayısıyla terör örgütüler orası doğru.
Sosyal ağlarda paylaş

"nutella yerim" said:

oglum onlar zaten normalde de igrenc insanlar,bütün eyüp olarak milletin karısına kızına laf atan,yoldan gecerken önünü kesen insanlar,yoksa normal bir vatandaş böyle yapmaz ramazan vs. diye

Bence eyüp semtini komple yakmak lazım zaten baştan hatalı olay eyüp peygambere saygısızlık bi kere ,toptan yok edelim orasını nasıl olsa hepsi iğrenç insanlar hepsi ateistler
Sosyal ağlarda paylaş

deady said:

"nutella yerim" said:

oglum onlar zaten normalde de igrenc insanlar,bütün eyüp olarak milletin karısına kızına laf atan,yoldan gecerken önünü kesen insanlar,yoksa normal bir vatandaş böyle yapmaz ramazan vs. diye

Bence eyüp semtini komple yakmak lazım zaten baştan hatalı olay eyüp peygambere saygısızlık bi kere ,toptan yok edelim orasını nasıl olsa hepsi iğrenç insanlar hepsi ateistler

eyüp semtinin eyüp peygamberle ilgisi nedir?
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...