Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

yobaz strikes back, madalyalı atlet

Artariel

Öne çıkan mesajlar

hakaret olayı yok bende yalnız, yanlışlık olmasın.

he akıllara ziyan mısır haberlerinin altına gerçek islam bu değil yazdığımı, pantolon giyen kadını kırbaçlayan habere küfür ettiğimi, filmde oynayan kadını hapse atana saydırdığımı falan hakaret sayıyorsan orası başka.
Sosyal ağlarda paylaş

haklısın o dediklerini hep yaptım ben birader şaka yollu sana demek istediğim şu anlayamadın madem direk sölüyorum . sen ne zaman o yazıların altında benim savunmamı gördün takla attığımı gördün de yazıyosun şimdi ben genel konuşuyorum diceksin ama beni alıntılamışsın evet ben diyorum ben veriyorum yakın milleti diye ulan nası adamlarsınız ya düzgün konuştukça devamlı bu aslında böle biri tarzında tribün mesajları verip duruyosunuz

ek: 1. sayfadaki resimdeki beyinsizlere saydırsam demişsin de buyur saydır beraber saydıralım eğer istediğin buysa ama senin istediğin bu değil, adam öldürenin elindeki silahı suçlamaya çalışıyorsun.din olmasa hayatın güllük gülüstanlık olacağına inanan adamların kendini "zeki" görmesi de komik.bide şöle desem şöle algılayacak tarzında konuşman insanı tam ayar ediyor nerden tanıyosun beni, nerden biliyosun öle düşüneceğimi, hangi yazımı gördün de böyle birisi olduğuma karar verdin. %90 ı aynı olan grup nede olsa dimi
Sosyal ağlarda paylaş

said:
din olmasa hayatın güllük gülüstanlık olacağına inanan adamların kendini "zeki" görmesi de komik

şu konuda böyle bir muhabbet geçmedi ki. tam tersi kendilerinden olmayandan nefret edilmesini, uzak dururmasını aşılayan ortadoğu dinlerine ama gerçekte öyle değil ağzıyla geliyorsunuz.

din olmasa belki başka bir şey olurdu falan fişman fakat bu müslümanlığın çok düzgün, barışcıl bir din olduğunu göstermiyor.

üzgünüm ama gerçeği bu. din bozuk.
Sosyal ağlarda paylaş

din bozuk diyenlerle aynı şeyleri söylüyorum,

ama onların istediği gibi söylemeyince problem oluyor, çünkü tartışmayı dinci trollerle yapmaya alışık oldukları için

sene 2012 olmuş hala kitaptan seçmece ayetler çıkartıp bak böyleymiş demek orta okul zihniyetinden başka bir şey değil.

şimdi buraya kadar okuyup cevaplar hazırlayanlar için, bir sorunun var olduğu konusunda da sizle hemfikirim ve benzer düşünüyoruz

ama çözüm yolumuz farklı, ve sizin bir kaç saçma uygulamayı örnek gösterip argüman yaratmanız ne derece doğru?

sizin dediğiniz gibi yapalım, dini tamamen ortadan kaldıralım, ama insan doğası gereği dinsizlerden biri kalkıp "dinsizliğin genel kuralları" diye kitap yazarsa, ve seneler sonrada bu kitaba inanan adamlar çıkıp fanatikçe bu adamın fikirlerini savunur ve diğer dinsizlere siz yalandan dinsizsiniz derse ne olacak?

komünizm tartışmasında yazdım, insanın doğası bu ne yazık ki, bunun önüne geçilemiyor, ha geçerler de o zamanda istediğimiz gibi bir şey olmuyor.

benim bakış açıma göre eğer kuranın dininin özünün uygulandığı bir düzen herkesi tatmin edecek bir inanç sistemi olacaktır, çünkü yapı olarak dünya üzerindeki bütün dinleri kapsayan bir yapısı var ve ayrıca

çünkü okuyan herkesin kendi bakış açısına göre anlamasında ve yaşamasına özünde engel olmuyor, ben okuduğum zaman başka bir şeyler görüyorum, başkası başka şeyler anlıyor ve dinin özünün herkes kendini bildiği gibi yaşayacak olması yüzünden bu da kimseye bir sorun teşkil etmiyor.

yukarıda da yazdım, namaz kılmayı farz yapmış bir din ve kılarken "senin dinin sana, benim dinim bana" diye tekrar etmeyi öğütleyen bir inanç sistemi, şu tartıştığımız sorunları ortaya çıkartaca ne gibi bir bug ı olabilir?

ha o bug insanın doğasının ta kendisidir

benim fikrim bu

ha bu yazıdan da seçmece bölümler seçip karşı çıkabilirsiniz ama yazıyı bir bütün olarak değerlendirin
Sosyal ağlarda paylaş

selam aşırı ciddi yazmayı sevmiyorum ama napayım.bu forumda ben yahudilere hakaret etsem ters karşılanır ve normali bu ama misal adam " adam müslüman kafa yapısı belli" deyip alkışlanabiliyor . %90 ı aynı bunların deyip bilimsel veri sunuyormuş gibi konuşabiliyor.

ben bugüne kadar allah için hiçbişi yapmadım ( övünmüyorum da utanmıyorum da napim gerçek bu ) namaz-cuma filan hakgetire öle zengin de değilim ki sadaka dağıtayım . şurdaki adamla aramdaki fark o inanmıyorum diyor ben inanıyorum diyorum. inanın ki sabah yataktan kalkınca "bugün bikaç gavur yakayım ya" diye aklımdann geçmiyor. hayatımda bi kere bile "dur şu ateyistlerle dalga geçiyim nette" diye de düşünmedim (ilginç dimi)bağlıyorum aşağıda

şu ilk sayfadaki adamlarla patideki ateyistler arasında 2 fark var 1 dinsizsiniz 2 eğitimlisiniz onun dışında kafa aynı kafa, aynı yobazlık, hoşgörüsüzlük, benim gibi olmayan-düşünmeyen yaşamasın kafası.cidden artık şu 2 yobaz grubun kavgasından bıktım eminim bisürü kişi de bıkmıştır artık rahat bırakın düşün yakamızdan.varsa bi derdiniz gidin o tür yazıların yazıldığı forumlara kusun nefretinizi burda bunları destekleyen yok tek yaptığınız kalbimizi kırmak (lol)
Sosyal ağlarda paylaş

Osuran_boğa said:

selam aşırı ciddi yazmayı sevmiyorum ama napayım.bu forumda ben yahudilere hakaret etsem ters karşılanır ve normali bu ama misal adam " adam müslüman kafa yapısı belli" deyip alkışlanabiliyor . %90 ı aynı bunların deyip bilimsel veri sunuyormuş gibi konuşabiliyor.

ben bugüne kadar allah için hiçbişi yapmadım ( övünmüyorum da utanmıyorum da napim gerçek bu ) namaz-cuma filan hakgetire öle zengin de değilim ki sadaka dağıtayım . şurdaki adamla aramdaki fark o inanmıyorum diyor ben inanıyorum diyorum. inanın ki sabah yataktan kalkınca "bugün bikaç gavur yakayım ya" diye aklımdann geçmiyor. hayatımda bi kere bile "dur şu ateyistlerle dalga geçiyim nette" diye de düşünmedim (ilginç dimi)bağlıyorum aşağıda

şu ilk sayfadaki adamlarla patideki ateyistler arasında 2 fark var 1 dinsizsiniz 2 eğitimlisiniz onun dışında kafa aynı kafa, aynı yobazlık, hoşgörüsüzlük, benim gibi olmayan-düşünmeyen yaşamasın kafası.cidden artık şu 2 yobaz grubun kavgasından bıktım eminim bisürü kişi de bıkmıştır artık rahat bırakın düşün yakamızdan.varsa bi derdiniz gidin o tür yazıların yazıldığı forumlara kusun nefretinizi burda bunları destekleyen yok tek yaptığınız kalbimizi kırmak (lol)

Dostum sen anlatmışsın burda bir sürü şey ancak ;

Ben aslında konuyu çözdüm... Burda tek problem ateist kesimin müslüman kesimle alabildiğine dalga geçmesi ve umursamaması

Ben yarın burada beraat kandiliniz mübarek olsun diye mesaj yazsam 50 tane adam gerçek islam o deil hell yea fuck filan feşmekan bir kamyon dalga geçer

Ha biz müslümanlar olarak rahatmıyız hayır değiliz ? Taaaaa lut kavminden beridir dinsiz insanlarla mücadele ediyoruz... Ha sonuç ne mi oluyor ? Sürekli onlar kaybediyor hem bu dünyada hemde ahirette ...

Olayın çözülmesi için de çok çok basit bir formülüm var.... İnsanlar burada müslümanlıkla ilgili birşey ppaylaşınca veya bir söz söyleyince veya dini bir bayram kutladığında sadece tebrik mesajı atarsın olur biter... Aynı şeyi varsa ateistlerin kendi bayramlarında veya önemli günlerinde yazarsın burda bizde tebrik ederiz (merak etmeyin biz müslümanlar o kadar da kötü değiliz)

Neticede ne ateistlerin bizimle nede müslümanların ateistlerin kişilikleriyle veya savunmuş oldukları manevi değerlerle dalga geçmeye hakları yok bunları da unutmayalım , ancak şunuda belirtmek isterim ki müslümanlar olarak bizim sahip olduğumuz manevi değerlere sataşırsanız onlara hakaret ederseniz de göreceğiniz duyacağınız tek şey enteresan küfürlerdir...

Bol mutlu vede tartışmanın olmadığı bir gün dileğiyle...
Sosyal ağlarda paylaş

Sam said:

ya kusura bakma da yani öyle havada bir argüman ki bu. "gidin kafirlerin derisini yüzün" filan mı denmiş de "eee kitap böyle diyor tabii böyle yaparlar" gibi bir çıkarımda bulunuyorsun?

Bunu diyen bir kitabı savunmaya çalışmak hala niye sam? Onca humanist duyguların, insancılığın falan yanına bunu nasıl sığdırıyorsun zor olmuyor mu? Benim verdiğim istatistiğin kanıdı değil bu evet de yani şu yukarda yazanları bir oku allasen ya, böyle bir şeyi neden savunmaya çalışır insan, kültür mü ne anlamak da zorlanıyorum heheh. Sebepsiz vahşet abi ne bu yani? Bana inanmadın sana sado mado gore yapcam?

said:
şu ikinci paragraf ironide başka boyutlara yelken açıyor zaten, hergün burada inananlara karşı nefret, şüphe ve negatif duyguların ALASI sergileniyor ki bu 2012 yılında, iyi kötü belli bir eğitim görmüş, ulaşabilmek için en azından orta seviyede gelir olması lazım gelen bir mekanda.

Aslen inanlar bu forumunda başındaki örnekte olduğu gibi başka insanlara gereksiz şekilde saldırmadığı sürece bir sorunum yok onlarla. Şöyle yok, evet dinlerinin söylediği şeyi eleştiriyorum, ki bu da doğal hakkım. Fakat sizi öldürmeden bu dünya düzelmez gibi laflar etmiyorum ya da hepinizi kızgın lavlarda yakıcam falan gibi. Hadi böyle bir şüphecilik ve nefert olmuş olsun yine de bunu diğerini aklamak için kullanamazsın o da ayrı mesele.

said:
herşey karşılıklı nihayetinde. devamlı taş atarken nasıl gül beklenebilir? ama şu ortamdaki herkesin aşağı yukarı benzer medeniyet seviyesinde olduğunu varsayarsak, inananlar en az on kat daha hoşgörülü şuradaki ateistlerden. ateizme yönelik her bir olumsuz mesaja rahat on tane çıkar inanç sahiplerine veya inançlarına yönelik olumsuz mesaj.

Baya hayal dünyasında yaşıyorsun. Olumsuz mesaj, eleştiri vs bunlar benim derdim değil. İnsanlar olumsuz düşünceler besleyebilir, istediği kadar din var inanmayanlar yanılıyor veya din yok inanlar yanılıyor diyebilir. Bunlar hoş görü seviyesini çok etkileyen şeyler değil. Ama ateistlerin, müslümanların eninde sonunda hayvanlar gibi işkence çekeceğini öneren bir manifestosu yok, daha işin kaynağından başladığımız zaman sorun burda ortaya çıkıyor zaten.

Böyle bir uygulamayı savunan bir dini hiç bir eleştiri yapmadan hatta "ateistlerden on kat daha hoş görülüler" gibi laflarla desteklemeye çalışmak baya çelişkili.
Sosyal ağlarda paylaş

Feamer said:

Marty said:

din olmasa milliyetcilik one cikar, o olmasa baska birsey bulurlar. birilerinin lafiyla zombi gibi saga sola saldiracak aptal insanlar oldugu surece bitmez.

işin özü bu...

İşin özü bu da nasıl milliyetçilikte bu vahşete olan eğilimi eleştirtiriyorsak dinin de bu vahşet içeren önermelerini eleştirilebilir.

Öte yandan Sam gibi normal "humanist" imaj çizen insanların, yukarda listelenen şeyleri yazan bir dine toz kondurmaması da enteresan bir olgu. Milliyetçiler ortada dolaşıp "kürtler töröröstör höpsönö öldörön" dedikleri zaman "bu da onların kendi düşüncesi bırakın kendi hallerine" deyip geçiyor musun?
Sosyal ağlarda paylaş

Osuran_boğa said:

Yahudiler de bu ülkede binlerce kişi toplanıp otelde insanları yaksa, başkalarının hayatlarına müdahale etse, ezan okunurken müzik dinliyor diye adam dövse, ramazanda yemek yiyor diye adam dövse onlara da laf atarız. Bu ülkenin çoğunluğu bu kafada, şort giyiyorum diye bana bile metroda bile ter ters bakan oluyor kavga ediyorum milletle. Buraya gelip şu ukâlalıkları yapmayı bırakın gidin köşe yazarı falan olun iyi iş çıkar size yada habertürke CNN'e falan çıkın müslümanlara karşı önyargı varyyyy ühüüü diye. Paticikte gelip şunu yapmayın pls.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...