Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Avrupa'dan Futbol 2012-2013

Natanyal

Öne çıkan mesajlar

Daha önce de yazdim kirmizi kart yanlis degil ama agir. Screwy göstermeyenin ayibi demis iyi güzel de %90 göstermiyor bu karti o zaman gösterince hak yemis oluyosun iste.

Nani cok bariz topu kontrol etmeye kalkmis hic bir art niyeti yok bu benim fikrim Cüneyt tersine yorumladi.

Burda itiraz suna zaten ayni hareketi Ronaldo yapsa atamayacagi gercegi.

Yarin SL finali de yönetir sorun olmaz Barca-Real kayirdigi sürece hakemler yollarina devam edebiliyor. Barca macinda cikaramadigi 2. Sariyi unutmuyorum ben mesela.
Sosyal ağlarda paylaş

Esh said:

kavurma said:

ben manunun çıkmasını isterdim fergusonun son yılı adam ölmeden bir kupa göreydi iyiydi.

bu futbolla mı görecekti.

ne vardı futbolda? ilk maç bariz eşit geçti maç avantajı aldılar Old trafordada kırmızı karta kadar bariz üstün kontrolü elinde tutan takımdı Manchester. Daha Rooneyi fln salıcaktı Real açılmaya başlayınca ama olmadı maalesef.
Sosyal ağlarda paylaş

toggie said:

Hala art niyet arayan var. Kırmızı kart sadece art niyetlilere, kasti olarak yapılan hareketlere veriliyor sanan var.

Ahah abi su topic resmen milli duygular isin icine girince olaylara objektif bakamamin en guzel ornegi.

Butun yabanci otoriteler onu gectim morinho hatali karar diyor, kirmizin agir oldugunu soyluyor ama biz turkler hepmiz bir collina kesildik 2 dakikada cuneyti savunabilmek icn.

Evet yorum farkindan kaynaklaniyor sari ile kirmizi arasindaki fark, ve cuneyt de agir yorumladi pozisyonu. Dunya da ortak fikir de bu yonde siz her ne kadar ignorelasaniz da.
Sosyal ağlarda paylaş

bourbon said:

toggie said:

Hala art niyet arayan var. Kırmızı kart sadece art niyetlilere, kasti olarak yapılan hareketlere veriliyor sanan var.

Ahah abi su topic resmen milli duygular isin icine girince olaylara objektif bakamamin en guzel ornegi.

Butun yabanci otoriteler onu gectim morinho hatali karar diyor, kirmizin agir oldugunu soyluyor ama biz turkler hepmiz bir collina kesildik 2 dakikada cuneyti savunabilmek icn.

Evet yorum farkindan kaynaklaniyor sari ile kirmizi arasindaki fark, ve cuneyt de agir yorumladi pozisyonu. Dunya da ortak fikir de bu yonde siz her ne kadar ignorelasaniz da.

mourinho nerde demiş abi onu? adam sadece "hakem kararlarını bir kenara bırakırsak..." diye bir cümle kuruyor onun dışında hakemin h'sinden bahsetmiyor hiç bir şekilde.
Sosyal ağlarda paylaş

bourbon said:

toggie said:

sakin ol şampiyon
Sosyal ağlarda paylaş

feguson dün basın toplantısına çıkmamış. yardımcısı mike çıkıp deliye döndü o yüzden ben burdayım demiş sdfs.

http://www.football.co.uk/manchester_united/mike_phelan_says___ferguson_was_distraught_over_defeat__rss3810714.shtml

http://www.thesun.co.uk/sol/homepage/sport/football/4826843/Was-the-ref-right-to-send-off-Nani.html#ixzz2MkknNfj9
Sosyal ağlarda paylaş

Pardon dememiş önceki sayfada biri yazmışdı diye hatrlıyorum değilmiş. Demek istediğim genel görüş bu yönde türk kaynaklardan bahsetmiyorum goal.com dan okuduğum makalelerden fln. Bi tek roy keane doğru karar demiş onunda kuyruk acısı var alex den alex bunu yolladı diye :D
Sosyal ağlarda paylaş

bourbon said:

Pardon dememiş önceki sayfada biri yazmışdı diye hatrlıyorum değilmiş. Demek istediğim genel görüş bu yönde türk kaynaklardan bahsetmiyorum goal.com dan okuduğum makalelerden fln. Bi tek roy keane doğru karar demiş onunda kuyruk acısı var alex den alex bunu yolladı diye :D

BÜLENT DEMİRLEK: "KESİNLİKLE DOĞRU"

"Görüntülerden gördüğüm kadarıyla kontrolsüz bir hareket var,bu tip hamlelerin sonucu belli. Kırmızı kart kararı kesinlikle doğru, Cüney Çakır çok başarılı maçlar yönetiyor. İvmesi her geçen gün artıyor, ilerleyen dönemlerde daha da başarılı olacağına inanıyorum."

CEM DEDA: "ÖYLE BİR MÜDAHALE ŞEKLİ YOK"

"Karşılaşmayı izledim, ben Cüneyt Çakır'ın kararını doğru buluyorum, öyle bir müdahele şekli yok. Kendisi zaten kalitesini ispat etmiş bir hakem, İngilizlerin yaptığı yorumlar hakkında bilgim var ama bu pozisyon net bir kırmızı kart."
MUHİTTİN BOŞAT: "GRİ BİR POZİSYON"

"İlk baktığımız zaman kırmızı kartı andırıyor. Cüneyt Çakır'ı bu pozisyondan eleştirmem, gri bir pozisyon, 'sarı kart gösterilir' diyenleri de eleştirmiyorum. O an ne görürse onu değerlendirdi. Cüneyt Çakır'ı İngiliz medyasının asıp kesmesinin bir mantığı yok."

BÜLENT YAVUZ: "SARI KART OLMAZDI"

Habertürk Gazetesi'ne konuyu değerlendiren Bülent Yavuz: 'Cüneyt Çakır, 57. dakikada Nani'yi Arbeloa'ya attığı tekme sonrası oyundan dışarı attı. Bence bu doğru bir karardı. Cüneyt Çakır bu tekmeyi sarı kartla cezalandırsaydı herkes, 'Bu tekmeye sarı kart mı olur' diye tepki gösterirdi. Tekrarlamak gerekirse; Cüneyt Çakır'ın Nani'ye gösterdiği kırmızı kart doğru.' sözleriyle deneyimli hakeme destek verdi.

---

başka ne iddian kaldı onu da yalanlayalım hemen?
Sosyal ağlarda paylaş

0.52 yi izleyin, görmedi falan deniliyor ama görmediyse neden tekmeyi devam ettiriyor. Bence kasıt var ve bir kaç maç ceza almalı Nani. Çoğunluk görüşüne gelecek olursak, zamanında şu tekmeden sonra sadece sarı kart mı diyen bir sürü insan vardı, hatalı karar olduğu da açıklanmıştı sanırım, çok bir fark göremiyorum aralarında, De Jong'un gözü de burada havada.

Sosyal ağlarda paylaş

ha bu arada

“Careless” means that the player has shown a lack of attention or consideration when making his challenge or that he acted without precaution: no further disciplinary sanction is needed if a foul is judged to be careless
“Reckless” means that the player has acted with complete disregard of the danger to, or consequences for, his opponent: a player who plays in a reckless manner shall be
cautioned
“Using excessive force” means that the player has far exceeded the necessary use of force and is in danger of injuring his opponent: a player who uses excessive force shall be sent off

http://www.fifa.com/mm/document/afdeveloping/refereeing/law_12_fouls_misconduct_en_47379.pdf

tartışma zaten burdan çıkıyor. müdahale careless bir müdahale. ancak excessive force sonuçlarına sahip. aynı zamanda far olabilecek bir kasıtlı güce sahip değil.

şimdi nasıl oluyo lan tekme vurdu ya işte diyeceksiniz.

şöyle düşünün. bir kalecinin çıkıp havada adam yumruklaması var. bir de kalecinin topu yumruklamaya niyetlenip yumruğun adama denk gelmesi var.

o yüzden pozisyonu süzebilseydi ve 4 hakemden biri yardımcı olsabilseydi. kırmızı verilmeyebilirdi.

sonuç olarak 4 hakem de full naniyi izleseydi. sarı karttı. ancak cüneyt çakır bakıp gördüğü ile karar verdiyse(vermek zorunda kaldıysa) verebileceği en mantıklı kararı verdi. ben bu nasıl olur. nasıl kırmızı kart yuh demem bir united hayranı olarak.

kendimi de alıntılayım birdaha

Ren said:

Ren said:

düşündüm. izledim.

kırmızı kart değil.

ayak tabanının kasıtlı sallıyor gibi olmasının sebebi diğer ayağının yere basmaması. aslında düşüyor orda nani.

havaya top kontrolü için zıplayın. birine ayağınızla çarparsanız öyle düşebilirsiniz ve kasıtlı ayağını sallıyorsunuz gibi görünür.

ama çok ince yani. zor karar.

buna ekleme yapayım. sarı verilseydi ben şahsen acaba kırmızı mıydı? derdim kendi kendime. o pozisyonu gören hakemin kırmızı vermesi normal. cüneyt çakıra hata bulmak değil bu.

ancak pozisyon incelendiğinde kırmızı kart gerçekten ağır. izleyebildiğim tüm manu maçlarını izledim, naninin karta tepkisi gerçekten içtendi. normalde iki kafa sallayıp giden bir adam nani. yıkıldı orda.

daha da bu konu hakkında post atmam. morinyo da zaten medyayı gazlıyor. anlamadık sanmasın.

edit: ABİ. AHHAHAHA

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...