Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Avrupa'dan Futbol 2012-2013

Natanyal

Öne çıkan mesajlar

abi adamı ancak ödül töreninde ronaldo ve messinin yanına çıkınca hatırlıyorsunuz. yapmayın şimdi. bi bakıyorsunuz aaa iniesta diye bir oyuncu vardı lan çok değerliydi diyorsunuz.

ispanyayı ispanya yapan takımda olan iniesta, kimse bilmez tabi şimdi nerde nesta. :P
Sosyal ağlarda paylaş

"Tatar Ramazan" said:

Adam Realden 10m avro alıyormuş, İbrahimoviç Eto gibilerin aldığı paralardan çok almalı, bence haklı parayı sorun ediyorsa sonuçta nereye gitse tepeye oynatır takımı, Messi gibi takım oyununa ihtiyacı yok tek başına takım oluyor herif.

http://altipastantaca.blogspot.com/2012/09/en-cok-kazananlar.html
Sosyal ağlarda paylaş

altpastantacafsd said:

Son yıllara damgasını har vurup harman savurmakla vuran Arap, Rus ve Çin sermayelerini kenara koyarsak Ronaldo ve Messi gibi iki direği geçen tek isim Manchester United'ın ekstra oyuncusu Rooney, ki onun da genel pencere de istatiksel olarak halen ikisinden daha üst noktada olduğunu hatırlatmakta fayda var. Conca'nın bu listeye girebilmiş olmasına da halen şaşırıyorum.

Abi ben mi burda bi yanlis anlasilma oldugunu dusunuyorum hani Messi ve Ronaldo , genel pencerede istatistiksel olarak Rooney den daha geri de mi dio bu adam? Nasil yani?? Ronaldo bireysel basarisi sayesinde bence kesinlikle etonun 2 kati almayi hakkedio :)
Sosyal ağlarda paylaş

"Tatar Ramazan" said:

Adam Realden 10m avro alıyormuş, İbrahimoviç Eto gibilerin aldığı paralardan çok almalı, bence haklı parayı sorun ediyorsa sonuçta nereye gitse tepeye oynatır takımı, Messi gibi takım oyununa ihtiyacı yok tek başına takım oluyor herif.

Ya herkes ayni ronaldoyu mu izliyor.?Nasil tek basina takim oluyor ronaldo biri bana anlatsin lutfen.suan en overrated oyunculardan biri bence. Attii gollerin yarisi penalti yarisi beles
Sosyal ağlarda paylaş

"Tatar Ramazan" said:

Ahahaha komiksin cidden =)
Sosyal ağlarda paylaş

HotLine said:

altpastantacafsd said:

Son yıllara damgasını har vurup harman savurmakla vuran Arap, Rus ve Çin sermayelerini kenara koyarsak Ronaldo ve Messi gibi iki direği geçen tek isim Manchester United'ın ekstra oyuncusu Rooney, ki onun da genel pencere de istatiksel olarak halen ikisinden daha üst noktada olduğunu hatırlatmakta fayda var. Conca'nın bu listeye girebilmiş olmasına da halen şaşırıyorum.

Abi ben mi burda bi yanlis anlasilma oldugunu dusunuyorum hani Messi ve Ronaldo , genel pencerede istatistiksel olarak Rooney den daha geri de mi dio bu adam? Nasil yani?? Ronaldo bireysel basarisi sayesinde bence kesinlikle etonun 2 kati almayi hakkedio :)

Lig faktörünü koyarsan doğru diyor olabilir. İspanya gibi 2 takımlı tırt ligdense İngiltere gibi her takımın dişe diş başa baş oynadığı hayvani bir ligde çabalıyor Rooney.

Haa, Ronaldo İngiltere liginde de Rooney'den üstteydi o ayrı.
Sosyal ağlarda paylaş

Rewendor said:

HotLine said:

altpastantacafsd said:

Lig faktörünü koyarsan doğru diyor olabilir. İspanya gibi 2 takımlı tırt ligdense İngiltere gibi her takımın dişe diş başa baş oynadığı hayvani bir ligde çabalıyor Rooney.

Haa, Ronaldo İngiltere liginde de Rooney'den üstteydi o ayrı.

olumlu istatistikler artık sadece gol ve asist üzerinden tutulmuyor. Faydalı koşular, ceza alanına koşular, pozisyon yaratma, golle sonuçlanmayan asist tarzı istatistikler var. Gol ve asist sayısında belki Messi ve Ronaldo kadar parlak gözükmeyebilir ama totalde bakınca ve maç ortalamasına vurunca Rooney'in takımı için onlardan çok daha faydalı bir oyuncu olduğu ortaya çıkıyor. Eminim RM'nin Ronaldo'yu, Barca'nın Messi'yi kullandığı gibi Sir'de Manu'da aynı amaçla Rooney'i kullansaydı ikisini de geçerdi gol ve asistlerde de :)

Rooney çok farklı bir oyuncu cidden, ne bileyim en basitinden iki başlı ligde Ronaldo'nun arkasında Mesut, Xabi Alonso gibi üstün zekalı iki adam var. Messi'nin arkasında Xavi-Iniesta var. Rooney'in arkasında Scholes vardı yıllardır sadece, kim destekledi ki adamı da bu istatistikleri yaptı :)
Sosyal ağlarda paylaş

E bu adamlar aynı ligde, aynı takımda da oynadı. Hatta Rooney forvetken Ronaldo kanattı (kimi maçlar sağbek bile oynadı), gol asist vs de gene öndeydi Ronaldo.

Rooney tam üst düzey ingiltere ligi oyuncusu. Öyle hayvani çalım atmasına, derin paslar vermesine gerek yok. 90 dakika pres yapsın, mesafe gözetmeden kaleye vursun (ki bu konuda Ronaldo çok çok daha iyi), savunmayı yıpratsın falan. Bu konularda iyi. Ama tutup da yok gol olmayan asist, etkili koşuya falan bakıp Ronaldo ve Messi'den daha iyi denmez yani. Bi de Rooney gününde değilse kötü değil direk zarar oluyor takıma, zaten başında ki Sir olmasa teknik direktörü kovdurur adam çok rahat.

Ha şuna laf yok, Messi/Ronaldo ingilterede 1 sezonda 30ar golü görsün, o zaman rekorlar kitabına falan girsin, 10 değil 100 milyon kazansın. Tek kale ispanya liginde utanmasalar yerden gol yok oynayacaklar.

ingilterede 18 golle kral olmuştu Ronaldo, ispanyada 46yla olamadı.
Sosyal ağlarda paylaş

rooney iyi futbolcu ama tek başına takım kategorisinde değil

messi ronaldo ile kıyaslancak seviyede hiç değil zaten

bir forvet olarak rooneyin koşu performansına falan bakmak yersiz ztn

adam kaç gol atmış kaç asist yapmış ona bakıcan.adam golcü yani
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...