Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

"Bilim: Bu bir kız işi"

Feamer

Öne çıkan mesajlar

haber:

"Avrupa Komisyonu’nun bir halkla ilişkiler hamlesi daha geri tepti. Bilim dünyasındaki kadınların sayısının artırılmasını desteklemek için hazırlanan “Bilim: Bu bir kız işi” isimli video cinsiyetçi olduğu gerekçesiyle eleştirilerin odağı oldu."

http://www.hurriyet.com.tr/planet/20864619.asp

siz ne dersiniz bu işe beyler?

buda reklam:

video öncesi reklama dikkat!

http://webtv.hurriyet.com.tr/2/34338/0/1/-kiz-isi-elestirilere-hedef-oldu.aspx

Sosyal ağlarda paylaş

abi sert konuşmayı gerçekten seviyorum.

1. kadın ve bilim = lol...
kusura bakmayın ama bilimde başarılı kadın sayısı = bilimde başarılı erkek sayısı * 0.003 falan gibi bişiydir herhalde.

2. reklamdan şunu anladım. kadınları lab.a soksak fashion show yapıp makyaj malzemesi üretebilirler belki.

3. şöle bi reklam yapsalar çok daha güzel olur. tr için diyorum tabii bunu. belli başlı üni.ye girip. sonra üni bittikten sonra çalışmayıp, evlenip çocuk yapan kadınların bir çocuğunun üni.ye gitme hakları ellerinden alınsın lütfen.

oraya girip gerçekten değişiklik yaratabilecek birisinin üniye girişine engel oldu çünkü bu salak karı. lan üni. koca bulma yeri mi gerzek?

hatta yüksek lisans da yapıp evlenip çocuk yapmışsa iki çocuğu da üni.ye girememeli.

denge ancak böyle sağlanır.

ondan sonra sıkıyorsa bilim yapmasınlar!
Sosyal ağlarda paylaş

kötü değil,
zaten smart is the new sexy trendin de gideri var.

burda tribe girenleri anlamak mümkün değil,
bütün kızlar süs bebeği olcam ben diye dolaşcağına biraz da kafalarını doldursunlar.
yüksek lisansa giren erkekler de bilim yapıcaz diye girmiyor ki. çoğu CV'ye yazıcak veya iş bulana kadar vakit harcayacak yer olarak görüyor master'ı.

bence reklam sexist değl ama reklama yapılan yorumlar sexism kokuyor
Sosyal ağlarda paylaş

ya universite giriş sistemi bok yapılcak bişi yok

çoğu bu tarz bölümlere girenler ne oldugunu anlamadan etmeden giriyor

yani o bölüme 100 kişi giriyorsa 5 tanesi inanarak yapıyordur bence

misal bundna önceki kız arkadaşım genetikten mezun olmak üzereydi.6 senedir pişman oldugunu söyleyip duruyodu.şuana kadar bu tarz bölümlerde okuyupta bilimle ugraşana denk gelmedim valla çevremde fds
Sosyal ağlarda paylaş

o türkiyede sistemin bokluğu,
zaten üniversitlerin hepsi aile çiftliği gibi. burda 4 yılda yapcağın yayını yurtdışında 3 ayda yapar gelirsin.
yani bilim yapsan ayrı bir dert bilim yapmasan ayrı bir dert. ben gençlere üzülüyorum, gerçekten çoğu master'ı iş bulana kadar geçirmelik zaman olarak görüyor.
ama bunları geçip reklama bakarsak,
bilim yapmak feminenliğinizden kaybetmenize sebep değil demek istemiş. güzel demiş.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...