Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

haremlik selamlık metrobüs önergesi

seraphiel

Öne çıkan mesajlar

bunu az önce facebook'da birisinin postuna da yazmıştım da:

bu uygulamaya benzer uygulama Japonya'da da var, Tokyo'da trenler veya metronun son vagonları Kadınlara ayrılmış sadece, çok fazla cinsel taciz olduğu için hatta kalabalık metrolarda bizi uyarmışlardı her zaman 2 elinizi gösterin yukarıya tutup die.

Fakat japonya'da bu olay gerçekten o amaca hizmet ediyor, ve japonya'da şeriyat din ıvır zıvır böle konservatif bir parti olmadığı için , insanlar şüphe etmiyor

Türkiye'de ise olacağı şu: sen ayırırsın başka bi otobüs, pembe otobüs varken normal otobüse binip bi tacize uğrarsa kadın. Yetkililer ve halk "EE YAVRUM SEN NEDEN NORMAL OTOBÜSE BİNDİN, O... musun?" derler kadına. Halkımız buna da inanılmaz müsait.
Sosyal ağlarda paylaş

ohyeah said:

Gerçekten güzel uygulama. O kızların iş çıkışı saat 18:00 dan sonraki metrobüs içi halini görmeyen arkadaş konuşmasın bi zahmet.

abi bunun kızı erkeği yok ama işte

sadece kızlar mı tıkış tıkış ter kokusu arasında yolculuk yapıyor

erkekler insan değil mi.kızlar pembe mi osuruyor

sanki metrobüsü sadece leydiler kullanıyor.kadın kadına binince çile bitiyor diye bişi yok yani

burda olay erkek-kadın ayrımı başka bişi değil.
Sosyal ağlarda paylaş

Mortis said:

bunu az önce facebook'da birisinin postuna da yazmıştım da:

bu uygulamaya benzer uygulama Japonya'da da var, Tokyo'da trenler veya metronun son vagonları Kadınlara ayrılmış sadece, çok fazla cinsel taciz olduğu için hatta kalabalık metrolarda bizi uyarmışlardı her zaman 2 elinizi gösterin yukarıya tutup die.

Fakat japonya'da bu olay gerçekten o amaca hizmet ediyor, ve japonya'da şeriyat din ıvır zıvır böle konservatif bir parti olmadığı için , insanlar şüphe etmiyor

Türkiye'de ise olacağı şu: sen ayırırsın başka bi otobüs, pembe otobüs varken normal otobüse binip bi tacize uğrarsa kadın. Yetkililer ve halk "EE YAVRUM SEN NEDEN NORMAL OTOBÜSE BİNDİN, O... musun?" derler kadına. Halkımız buna da inanılmaz müsait.

ki japonyada olunca doğru bir şey olmuş olmuyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Red said:

ohyeah said:

Gerçekten güzel uygulama. O kızların iş çıkışı saat 18:00 dan sonraki metrobüs içi halini görmeyen arkadaş konuşmasın bi zahmet.

abi bunun kızı erkeği yok ama işte

sadece kızlar mı tıkış tıkış ter kokusu arasında yolculuk yapıyor

erkekler insan değil mi.kızlar pembe mi osuruyor

sanki metrobüsü sadece leydiler kullanıyor.kadın kadına binince çile bitiyor diye bişi yok yani

burda olay erkek-kadın ayrımı başka bişi değil.

Bahsettiğim bu değildi ki. Kadınların ayrı otobüste gitmesini toplumdaki abazanlığın artışından dolayı istiyorum. Adamlar hayvanlıkta çığır açıyorlar. Bir adamla bir kızı yekpare gördüğüm çok olmuştur.
Sosyal ağlarda paylaş

çözüm bu mu? kadın sokağa çıkmasın, belli bi yaşa gelince evlensin ortalık abaza dolu; bunları da söyleyebilirsin o bakış açısıyla. abazanlar sapıklar, delil var ne oluyo ki? yakalanınca alkışlanmadıkları kalmıyor mu? suç ve piç kadının başına yıkılmıyor mu?

bi olayda kadın da erkek de suçlu olabilir gerçekten. ama "napim o açık giyinmişti, bu saatte sokaktaydı" gibi şeyler bir suç değil.

belki haremlik selamlıkla geçici bi süre önüne geçebilirsin. ama sonradan daha da azmış bi sorun olarak geri döner. daha derinlere inmedikçe iyice boka sarar. "kadın yoksa taciz de yok" kafasıyla hiçbi sorun çözülmez. gelecek nesil hiç doğmasın bence. doğmayın lan.
Sosyal ağlarda paylaş

seraphiel said:

çözüm bu mu? kadın sokağa çıkmasın, belli bi yaşa gelince evlensin ortalık abaza dolu; bunları da söyleyebilirsin o bakış açısıyla. abazanlar sapıklar, delil var ne oluyo ki? yakalanınca alkışlanmadıkları kalmıyor mu? suç ve piç kadının başına yıkılmıyor mu?

bi olayda kadın da erkek de suçlu olabilir gerçekten. ama "napim o açık giyinmişti, bu saatte sokaktaydı" gibi şeyler bir suç değil.

Burdan kadın sokağa çıkmasına nasıl geldin ? BEn sadece bu şekilde daha rahat gidebilirler gidecekleri yere diyorum. Ha bunu derken de farklı bir amaca hizmet etmeden söylüyorum. Sadece isteyen bununla gidebilir güzel olur dedim bu kadar .
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...