Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

65cm'lik demiri hissedeceksiniz!

dusuncelihayvan

Öne çıkan mesajlar

Toggie yanlış örnekler veriyorsun. Bir polisin silah kullanma yetkisi oldukça kısıtlı kafasına estiği gibi silahı çekip ateş edemiyor. Haberi de okuduk ama haber çelişkili zaten.

said:
TOPLUMSAL OLAYLARDA KULLANILMAYACAK
Sadece asayiş olaylarında suçlulara karşı kullanılacak bu coplar, Çevik Kuvvet polisine dağıtılmayacak ve toplumsal olaylarda eylem yapan göstericilere karşı kullanılmayacak.

Ani bir saldırıya maruz kalan polisin silahına davranmak yerine belinde taşıyacağı bu copla kendini savunması planlanıyor.

OLAYLI DERBİ FİKİR VERDİ
Bu copların kullanımında Fenerbahçe ile Galatasaray arasında oynanan maçın ardından çıkan olaylarda, eli bıçaklı bir kişiye polisin silah doğrultmasının da etkili olduğu belirtiliyor.

Şimdi doğruya doğru, bu futbol meselelerinde olay çıkaran tipler şu ülkede en sevmediğim insan tipinde ilk 3e rahat girer, bire bile oynar. Fakat futbol maçlarında çıkan olay nasıl toplumsal oluyor anlamadım? Bir sürü insan var orda arbedenin ortasında kalabilirler vs? Gösterilerde de kesin arbede çıktığı zaman kullanılabilir şeklinde genişletirler bunu eğer zamanla oturursa kullanımı.
Sosyal ağlarda paylaş

eli silahlı adama bi iki ihtar hala durmuyosa manyak gıbı elinde bıcak birilerini bıcaklıycak gibi kosturuyosa, silah cekersin. ama tabiki emniyetini bile acmazsın.

orda bi gariplik görmeiyorum ben.

tabi vakumda bakıyorum olaya ama, her silah cekildiğinde ates edicek diye cekmiyeceğini biliyodur herhal polis.

tarkan değil ki polis. bu kılıc kınından cıkınca kanlanmadan gırmez falan desın.
Sosyal ağlarda paylaş

marksman said:

http://images.gittigidiyor.com/5422/Police-JOP__54226912_0.jpg

şu olması lazım. lazer saber getirilsin

ahaha bunun aynısından ben taşıyorum arasıra kabzasındaki uzak doğu harfleriyle yazı, police yazısı falan da aynı. 25 liraya almıştım.

Şu kadarını söyleyim daha önce test etmek için 1-2 yere vurmuştum, o demirtan cop allah korusun insanları, öküz gibi güçlü ve ağır. zamanla alıştım ben de ama cepte acayip ağırlık yapıyor.
Sosyal ağlarda paylaş

ne zaman ates etmesi gerektigini bilen polis, ne zaman cop kullanmasını ve ne ayarda kullanmasını da biliyordur zaten. bilmiyorsa ogreteceksin.

ben bu iki cop arasında buyuk fark goremiyorum. ikisi ile de kalıcı hasar vermek gayet mumkun. degistirilmesinin sebebini anlamadım. oncekinden sikayetci olmayan adam bundan da olmaz zaten. cop yemeye cok meraklıysa, ya da polis coplamaya cok meraklıysa yine yapacaktır yapacagını.
Sosyal ağlarda paylaş

toggie said:

ne zaman ates etmesi gerektigini bilen polis, ne zaman cop kullanmasını ve ne ayarda kullanmasını da biliyordur zaten. bilmiyorsa ogreteceksin.

ben bu iki cop arasında buyuk fark goremiyorum. ikisi ile de kalıcı hasar vermek gayet mumkun. degistirilmesinin sebebini anlamadım. oncekinden sikayetci olmayan adam bundan da olmaz zaten. cop yemeye cok meraklıysa, ya da polis coplamaya cok meraklıysa yine yapacaktır yapacagını.

kafasına cop vurulan insanlar gördüm, pek etkilenmediler ama demir copla vurulunca, çok ağır hasar bırakır.
Sosyal ağlarda paylaş

Myshkin said:

amerikada bireysel silahlanma çok fazla yalnız, türkiyede ise avrupa ortalamalarından bile düşük. ateşli silahlardan bahsediyorum tabi, bıçağın falan istatistiği yok.

kullanma oranına da bakmak lazım :) malum bizde sampiyonluk sevincinde, dugunde, nisanda, asker ugurlamasında falan da kullanılıyor bu atesli silahlar.
Sosyal ağlarda paylaş

toggie said:

Myshkin said:

amerikada bireysel silahlanma çok fazla yalnız, türkiyede ise avrupa ortalamalarından bile düşük. ateşli silahlardan bahsediyorum tabi, bıçağın falan istatistiği yok.

kullanma oranına da bakmak lazım :) malum bizde sampiyonluk sevincinde, dugunde, nisanda, asker ugurlamasında falan da kullanılıyor bu atesli silahlar.

millet amerikada festival diye dağa çıkıp anti tank top ateşliyor abi ne diyorsun. minigun falan kullanıyor adamlar.

yılda 100k dan fazla adam vuruluyordu son raporlara göre şuan durum nedir bilmiyorum. demek istediğim amerika bu konuda verilebilecek en leş örnek. onun yerine avrupadan vermek daha mantıklı olacaktır. ha bana kalsa ruhsatlı silah bulundurmak en baştan saçma bir şey.
Sosyal ağlarda paylaş

toggie said:

Myshkin said:

Bi de eskidendi o avrupa ortalamalarına göre düşüklük.

1-2 sene önce yeni yasa çıkardılar, kişi 2 taneye kadar silah yanında taşıyabilir toplam 5 tane bulundurabilir diye.
Sosyal ağlarda paylaş

Dünyada nasıldır bilmem ama Türkiyede polisler daha dikkatli ve adam gibi seçilmediği sürece böyle şeylere karşıyım. Önce polisleri tamamen adam etsinler. Ben bunu sokakta olan olaylara vs bakarak söylüyorum. Kendim bizzat görmedim ama kendi liselerinde ne kadar it kopuk varsa polis oldu diyen çok da insan gördüm. Onların da söylediği doğruysa eğer bunların hepsi yeterli sebep oluşturuyor bu olayı eleştirmek için.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...