Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Eleştiriler..

Mehanix

Öne çıkan mesajlar

huun said:

oyun tam bir diablo, ben beğendim; ama tam bir diablo olmayıp çok daha fazlası olabilirmiş, keşke o yolu da deneselermiş risklere rağmen.

1 ay sonra atarım kenara o ayrı.

aynen 1 sene sonrada canım ceker bı adam döviyim derim girer döerim falan öle bişiler işte.
Sosyal ağlarda paylaş

Kanuni said:

acikcasi oyunu bir haftada inferno seviyesine getirmis adamin benim gozumde hiyar olmasi disinda gozle gorunur bir manasi olmuyor genelde.

issiz gucsuz sorumsuz, asosyal, iq su 100 altindaki bir saftirik malovun oyun hakkinda yok kolay olmus yok soyleydi boyleydi diye serzeniste bulunmasi benim icin onemsiz cunku bu gibi insanlari hayatimda gormek istemezken dediklerinide pek ipime takmiyorum.

kimseninde o insanlari onemsememesi yonunde oy veriyorum. manyaklik derecesinde takintili oyun oynayan adamin ciddi sorunlari vardir dikkat edin :P

no offense. su koreliler vs bir suru adam var videolarini izliyoruz falan aman diyim.

birde su sisman adamin videosu var aha iste onlar cok var icimizde dikkat!!

genwa +1 bu arada oradan esinlendim.

herhangi bi x mmoda 3 günde endgame i temizleyip oyundan sıkıldım diyen sen değil miydin
Sosyal ağlarda paylaş

Sam said:

- neredeyse diablo 2 remake olması hemen her açıdan, olumlu yanı yok değil ama 12 yılda side scroller shoot em'up'lardan half-life'a, unreal tournament'a filan geçilmişken bu kadar risk-free oyun yapılması üzücü

Bence en onemli eksiklik bu. Diablo 2 Diablo 1'i buyuk olcude gelistirmisti. Diablo 3'de ise onemli hicbir degisiklik yok. Zaten Blizzard Starcraft 2'de de ayni seyi yapti. Bu acidan Blizzard'in son iki oyununu geri adim olarak goruyorum.

Beni rahatsiz eden bir baska sey de oyunun normal seviyede cok kolay olmasi. Biliyorum, oyunlari kolay oynamayi tercih eden buyuk bir kitle var, ama ben kendi adima zorlanmayi tercih ediyorum. Oyunu istedigim zorlukta oynayabilmek icin en az bir defa bitirmek zorunda olmam bana sacma geliyor. Ozellikle oyunun hikayesinin tadini en cok ilk oynadigimda cikardigimdan, Diablo gibi bir bossu iki dakikada hic zorlanmadan oldurmek aldigim zevki buyuk olcude azaltiyor. Isteyenlere daha ust zorlukta ve tabii ona uygun levelda baslamak icin bir secenek sunulabilirdi.
Sosyal ağlarda paylaş

Diablo 1 de efsaneydi; Diablo 2 oradaki konsepti gelistirdi.

Ayni sekilde Starcraft da serinin ilki olmasina ragmen aslinda oynanis olarak Warcraft 2'nin devami niteligindeydi ve yine buyuk gelisme vardi.

Ben hele aradan bu kadar sene gectikten sonra yapimci firmalarin ayni oyunlari onumuze sunmalarini yaratici acidan buyuk bir tembellik olarak goruyorum. Tabii aslinda tembellikten ziyade risk almaktan korkmalari soz konusu.
Sosyal ağlarda paylaş

Sparkcaster said:

Kanuni said:

acikcasi oyunu bir haftada inferno seviyesine getirmis adamin benim gozumde hiyar olmasi disinda gozle gorunur bir manasi olmuyor genelde.

issiz gucsuz sorumsuz, asosyal, iq su 100 altindaki bir saftirik malovun oyun hakkinda yok kolay olmus yok soyleydi boyleydi diye serzeniste bulunmasi benim icin onemsiz cunku bu gibi insanlari hayatimda gormek istemezken dediklerinide pek ipime takmiyorum.

kimseninde o insanlari onemsememesi yonunde oy veriyorum. manyaklik derecesinde takintili oyun oynayan adamin ciddi sorunlari vardir dikkat edin :P

no offense. su koreliler vs bir suru adam var videolarini izliyoruz falan aman diyim.

birde su sisman adamin videosu var aha iste onlar cok var icimizde dikkat!!

genwa +1 bu arada oradan esinlendim.

herhangi bi x mmoda 3 günde endgame i temizleyip oyundan sıkıldım diyen sen değil miydin

puahuaha hakakten ha. adam kendi kendine hakaret etmiş zaaa
Sosyal ağlarda paylaş

Kanuni said:

ne olmasini beklerdin ekstra ?

mantikli tek bir gelisik onerin varmi ? blizze aldiririm seni :D

mantikli gercekten devrim niteliginde ve olabilecek bir sey bir fikir.

Iyi ya iste, Blizzard'da calismadigima gore bu konuda devrim niteliginde fikir uretecek kisi de ben degilim.

Ama devrim niteliginde olmayan fikirler soyleyebilirim.
Sosyal ağlarda paylaş

oturmus oyun turleri icin cilgin devrimsel gelisme beklemek bence yanlis, bir oyun turu icinde d3 un h&s icin yapmis oldugu bence devrim icin yeterli. cunku zaten 15 senedir olan uretilen gelisen bir oyun turu, yaris oyunu , fps vs gibi mmorpg gibi artik cilgin devrimsel bir seyler beklememek gerekiyor.

d3 herhangi bir tur icin ornek alinabilecek bir oyun olmus. yani bir fps ciksa ve d3 gibi olsa, ya da mmo falan filan.

2012 icinde cikacak diger h&s leri oynayinca gorecegiz aradaki farki fazlada beklemenize gerek yok acikcasi.

en azindan bir oyun ciksa d3 gibi kitlesi olup su forumda deliler gibi yazsa, serveri patlayinca 3 saat bekleyemeyecek ruh halinde olsa. bu bile yeter.

forumdaki postlarin hepsi buraya kaydi ne derece iyi oyun oldugu ortada zaten.
Sosyal ağlarda paylaş

Hahah. 2012 yılında sadece kıçı yazılı eşofman giyen kezbanlardan ve hayat felsefesi "memleket iyiye gidiye"den ibaret amcalardan başka kimsenin artık itibar etmediği "çok oyun oynayan asosyal ve salaktır" tezi ortaya konuyor, onda sorun yok da, en ufak durumda sınıf başkanı gibi "uyarıyorum bak atarım ha" yapan yöneticiler yazıyı silmek/editlemek şöyle dursun bir de adama cevap veriyor.

Çok iyisiniz.
Sosyal ağlarda paylaş

ben anlatamadim mi adam 9 saattir ayni seyi yapiyor videosu genel baslikta var.. bunlardanmisiniz yok ki aranizda bunlardan, belkide vardir, yazik. yol yakinken... oh wait!

korelimisiniz de ustunuze alindiniz. hanginiz 9 saat boyunca oyundan cikar girer bir chesti acar icindekini lootlayip tekrar oyuna girer cikar, bu tip adamlari izleyip izleyip dolup geliyor millet :)
Sosyal ağlarda paylaş

9 saat boyunca bir chesti açıp kapamak "öyle yapan herkes hıyardır, asosyaldir" gibi düz adam yorumları yapmaktan daha çok zekasal faaliyet içeriyor yalnız.

Bunun butthurt olmak ile de alakası yok, istediğini düşünebilirsin ama gerçekten isildeten şu argümanı hıyarlı mıyarlı haliyle şurada tutan adam sonra kimseye sınıf başkanı tavrı takınmasın. Benim tepkim buna.
Sosyal ağlarda paylaş

iyide sen neden ustune alindin ki, spark dogrusunu yapti bence ve ustune ustluk benim gecmisteki argumanimla mat etti denebilir her ne kadar farkli konudan bahsetmeye calissamda.

sen direk kisisel alip bunu neden bu forumda tutuyorlar diye dusunuyorsun ama ben acikcasi kisisel yazmadim, hatta ustune ustluk sisman adam videosu, koreli deliler gibi yaklastim olaya.

her neyse sen sanirim farkli bir seylere kizmissin gecmisten ne bileyim.

abi 9 saattir ayni seyi hangi insan evladi hangi mantik kurallari cercevesinde yapar yahu :( 9 saat boyunca calistiramazsin adami hemde karsisiliginda maas vererek bu sekilde. delirir sonucta.
Sosyal ağlarda paylaş

Üstüme alınmam gerekmiyor şu saçma yoruma tepki göstermem için. Hakikaten şişman, hakikaten asosyal, hakikaten işsiz bir ton adam o ettiğin hıyar lafını üstüne alabilir yalnız. Bu durumda da Spark o yaptığın şeyi düzeltmek yerine de seni "mat etmeyi" tercih ediyorsa sorun orada ortaya çıkıyor.

Senin yazdığının forumda durmasıyla bir derdim yok,ama insanları genelleyip (ki bu isterse Bilecikli zenci lahmacun ustaları kümesi olsun) hakaret ediyorsan ve o hakaret orada duruyorsa -gözden de kaçıyor değil- bu yaklaşımla bir derdim var. Bu da senden bağımsız yani.
Sosyal ağlarda paylaş

amma hararetli konu ya herkes birbirine sarıyor..
bende tav oluyorum aşalayıcı küçümseyici yorumlara yinede oyun degerlerdirmesinde kalalım bence.. herkes kendi fikrini soyluyor sonuçta..
benim sıkıntım oyunu cook ilerlere tasıyabilecekken sınırlamıslar sanki kendilerini.. bu kadar beklenen konusulan oyun cıtayı benim gozumde cok yukseltmişti..
yani soyle bir durum
mesela ilk deltaforce oynuyordum counter strike cıkınca vay be budur demiştim..
ultima cıktı bunu soylemem gerek yok sanırım burdaki herkes ultimayı ilk oynarkenki hazzı yasamıstır
anarchy online vaay dedirtmişti bana
wow aynı şekilde
bunlar hep yenilikci seyler getirmişti bize zaman ve teknoloji ilerledice insan hep cok daha iyisini gormeyi amaçlıyor en azından ben boyleyim..
ha size cok iyi gelmiştir buna saygı duyuyorum ztn yanlıs anlamayın ben sadece kendi fikir ve goruslerimi yazıyorum..
ha belki adam 2 gun sonra bi patch cıkarıp dumur edecek benim gibi dusunenleri buda olabilir ..
Sosyal ağlarda paylaş

Kanuni said:

o zaman senin de fikrime sacma diyememen lazim. kisisel saldiri bazinda alinabilir. cok fazla takilma bence yarina unutluyor en kotu :)

Sorun orada işte. Dün bana "adam saçmalamaya doyamadı" diyen bir adamın yazdığını editleyip uyarı koyuyorlar, sen "oyunu infernoda bitiren hıyardır" diyorsun ve o orada duruyor, adam bir de gelip bu yazdığına cevap veriyor. Bu mantıkla, evet benim senin fikrine saçma demem sonucu muhtemelen benim mesaj kutuma mesaj düşer "kulağını son kez çekiyorum bak hııığğ" diye.

Dünyada senin gibi yorum yapabilecek adam sayısı yüz milyonlarca, o yüzden "sen niye bu yorumu yaptın" diye sana kızmam. Ama böyle tutarsız davranan adamlar gelip burada sonra millete ders vermeye kalkarsa da yüzlerine vururum, kusura bakmasınlar.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...