Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

%3.5 zam peehhhh

Katibim

Öne çıkan mesajlar

@Katibim

yemek yemiye bilirsin, ben şahsen yemiyorum. zaten en kötü yerde yemek yiyeceğine hiç yeme, mide sorunların olmaz.

ayrıca, türkiye genelinde, çalışan maaşlarının tatmin edici olarak artması demek, o saydığın kalemlere de ciddi zam gelecek demek, mesela:

10 tl yemek 15-20tl olur
Sosyal ağlarda paylaş

Gerçekten komik : )

Kendime asker toplayacağım diye sürüyle memur doldurursan bu memlekete böyle olur sonucu az maaş verip çok adam almak bir işe yaramıyor bu ülkede.

Devletin ihtiyacı olduğu kadarını alacaksın, fazlasını değil aldığın adamada iyi bakacaksın.

Devlet dairesinde çalışan günde sadece işleri gereği 2 tane eposta atan arkadaşlarım var 2000k+ maaş alıyorlar.

İŞsizlik çok evet haklısınız ama bir yandan da kimseye iş beğendiremiyorsun ki, adam yetiştirmeye kalksan yanaşan yok.

Devlet eyyam yapmayacak biraz zorlayacak haklı, halkta götünü kaldırıp biraz çalışacak, okuması gerekiyorsa okuyacak, üretmesi gerekiyorsa üretecek.

Böyle giderse daha çok %1,2,3 zamlar görürüz.

Birde ülkede kriz yok diyorlar madem kriz yok neden zamlar bu kadar geçikti?
Sosyal ağlarda paylaş

Katibim said:

Kış şartlarında ;

Elektrik parası 100 lira

Su parası 100 lira

Doğalgaz 100 lira

Digitürk 50 lira

İnternet 50 lira

Aidat 100 lira

Hergün en kötü yerde öğle yemeği yesen 10 lira ayda eder 200 lira

elektirk 50
su 30
doğalgaz en az 200
digitürk ne lan
internet 63,4 telefonda var
aidat 30

kahvaltısı akşam yemeği yok mu
memursan öğlen yemeği 3 lira

kira vermiyor musun

gerçek memurluk bu değil
Sosyal ağlarda paylaş

memur sayısı konusunda bilinenler yanlışmış lan türkiye'de. geçenlerde bi yerlerde okudum ingiltere, abd, fransa, almanya nüfusa oranla hep bizden fazla memur çalıştırıyormuş.

bizdekilerin yarısı yatıyor o ayrı. demek ki iş memura para bulmakta değil, daha verimli devlet kurumları oluşturmaktaymış.
Sosyal ağlarda paylaş

Devlet dairelerinde çalışan memurların çoğu stres testi zaten.

En ufak bi işi düşse insanın bin bir yere uğrayıp farklı kafalardan kapris çekiyorsunuz. Tamam genelleme yapmak doğru değilde, gün boyu 2 imza atıp telefonda dedikodu yapan, önüne kağıt uzattığınızda size acıyarak bakan, tövbe çeken o karı memurlara zam değil ihraç lazım.

Memur sendikaları toplanıp önce o insanları temizleme yolları arasınlar. Ülkeye efektif katı sağlandıktan sonra konuşulur daha yüksek zam. Bakın Tayyip amca polisi hiç yalnız bıraktı mı hah
Sosyal ağlarda paylaş

imamizer said:

1600 lira maaşı savunan, çocuk yapma diyebilen adamlar yetişti bu memlekette artık.
üzücü

Siz çocuk yaptıkça o 1600 leri de göremeyeceksiniz onu anlatmaya çalışıyorum.

Bu düzeni sevmiyorsanız, elinizden bir şey gelmiyorsa bari çocuk yapmayın da azalarak bitsin dertler. İnsan sayısı azalınca onlara gösterilen muamele de değişecek, sürüyle çoğalan bir toplumda hangi insan değerinden bahsedilebilir ki?
Sosyal ağlarda paylaş

@Mino
benim mesaja sana yönelik değildi aslında. ama yinede memura zam vermiyorlarsa veya az para veriyorlarsa bu fazla nüfus dan kaynaklanıyor demek işin kolayına kaçmaktır.
devlet düzgün yönetilemiyor. sorun burada. sen son bir yılda akaryakıta %15 zam koyacaksın,
tüpgaza %20 koyacaksın,
ekmeğe %50 koyacaksın,
doğalgaza %22 koyacaksın,
elektriğe %13 koyacaksın,
köprü ve otoyollara zam koyacaksın ama memura %3.5 + 3.5 vereceksin. bu ne demek? ben memurun cebindeki paraya göz koydum demek, memuru fakirleştirmek demek. memurun harcamalarını zamlarla ortalama %15-%20 arttiriyorsun ama %7 maaş veriyorsun. hem bu memur aldığı parayı da harcarken bir sürü kalem vergi de verecek.

aynı şekilde üniversite harçlarına zam koyuyorsun, cep telefonlarına koyuyorsun, sigara ya alkole koyuyorsun, bir sürü özelleştirme yapıyorsun, ormanları satıyorsun, bedelli çıkartıyorsun, olmadı motorlu taşıtlar vergisi altında araba alana bi tanede bana alacaksın diyorsun, neredeyse gün aşırı benzine yaslanıyorsun ama bütçen hala açık veriyor. bu ülke yönetememektir, başka izahı yok.
şurası çok net artık memurumuz daha fakir. son yıllarda bu hep böyleydi. gittikçe fakirleşiyor memur kesimi. karısı çalışmayan tek maaş öğretmenin çocuk okuttuğunu çok gördüm. şimdi bi düşünün mümkünatı var mı? ama eskiden vardı.
Sosyal ağlarda paylaş

Yönetemedikleri bir gerçek; ona kimsenin itirazı olmaz zaten.

Orta sınıfı yoketmeye çalışıp fakirleştiriyorlar, çalışmayanlardan bile sağlık sigorta primi almaya kalkışan bir yönetim var, kentsel dönüşüm ayağına insanların konutuna göz dikmiş bir yönetim var. Eğitim kısmı hepten batık, sıralarsak sayfalar alır.

Çocuk yapma konusuna girme sebebim, güzel bir pasif direniş olması, çünkü protesto edenleri hapse atan, sindirmeye çalışan bir yönetime güzelce hayır deme biçimi kendisi esasen. Ayrıca kişibaşına düşen gelir de artıyor nüfus az olduğu için, tabi senin de dediğin gibi bunun arkasına saklanmak kolaycılık.

Bir nesil çocuk yapmasa yönetime tokat gibi iner ama o da bir gerçek :)
Sosyal ağlarda paylaş

Katibim said:

Kış şartlarında ;

Elektrik parası 100 lira

Su parası 100 lira

Doğalgaz 100 lira

Digitürk 50 lira

İnternet 50 lira

Aidat 100 lira

Hergün en kötü yerde öğle yemeği yesen 10 lira ayda eder 200 lira

http://a6.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc6/228967_246135462087990_110650592303145_809480_629002_n.jpg
Sosyal ağlarda paylaş

E joker'in koyduğu görsel mantığıyla bakarsak dünyada afrikadan iyi durumda olan hiçkimsenin bir şey söylemeye hakkı yok? Tam bizim halkın mantığı işte bizden kötüleri de var allaha şükretmek lazım. Yıllar boyu böyle diye diye dötlerindeki donu bile kaptırmışlar hâlâ birileri çıkıp ama bakın afrikada böyle diyor. Bazı şeylerin çaresi yok vallahi ya.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...