Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Orduevlerinde kılık kıyafet düzenlemesi

cetoritto

Öne çıkan mesajlar

beyler begenmeyen gitsin açık söylüyorum,fazıl say nasıl gitti,istedigin kadar dünya çapında piyanist ol sen bu milletin,bu devletin manevi değerlerine baş kaldırıyorsan yerin yoktur bu memlekette arkadaş !!1 tsk da yıllarca bu yüce milletin manevi değerleri ile oynadı,bu yüzden kaybetti,kadınların statlarda küfretmesi de midemi bulandırıyor bu arada
Sosyal ağlarda paylaş

Seleph said:

Simdi dostum benim siyasi gorusum yok net ve acik bir adamim ben,ama sana sunlari soyliyeyim ,bir ulkenin %80'inin ayni fikirleri(din,siyaset,ideoloji)adina ne dersen de tepeden inme zihniyetle imparatorluk gecmisi olan bir ulkeyi yonetmeye kalkarsan halk tepkisini nasil koyacagini cok iyi bilir.salt islamcilarin ak partiyi basa getirdigini saniyorsan yaniliyorsun ,kurt milliyetcileti+turk milliyetcileri+sagcilar,solcular,islami firkacilar bunlarin toplami ak parti ediyor iste,kurt damariyla oynayip %5 goturse ,9 isikla turk milliyetcilerini koparsa ,her ilkokul imam hatip oldu somurusuyle ,islamcilari kotarsa al sana %50,haa buradan fazla alamaz diyenler icinde sunu soyliyeyim,%70'li gunler hic uzakda degil benim fikrimi soracak olursaniz,demokrasi,insan haklari,tarikat olusumlari ,siyasi partiler,siyaset bunlarin hicbirine inanmiyorum 30 yasindayim ,1 kere oy verdim oda en buyuk pismanligimdir hayatimda,simdi sunu sorayim size evrime inananlar ,sizce canli yasaminin neresinde demokrasi var? Yaratilisa inananlar ,kutsal kitaplarin neresinde son 200 yilda bati tarafindan ortaya atilan ozgur dusunce,demokrasi var?

yazının sonuna kadar yazdıklarından "iyiki siyasi görüşü yokmuş, olsa ne olurdu acaba?" dedirttin ama son söylediklerin beni gülümsetti ve "hee, tamam, anlaşıldı" dedim.
B)-
Sosyal ağlarda paylaş

di said:

Siyasi gorusum yok demek ile dunyadan bir haberim, bir seyler oluyorsa da umrumda degil demek ayni sey.

Arkadasim ibni teymiyyenin goruslerine yakinim,elhamdulillah muslumanim,inandigim kitabin duzeni haricinde hic bir duzene inanmiyorum desem,sakirt,seriatci,fetocu diye yargilayip hukum verirsiniz,o yuzden ,ne ben inandiklarimdan taviz veririm,nede bazilari hakaret etmekten,tarikatci degilim,sevmem,uyusturucu=tarikatlar,siyaseti sevmem yalan sanati,demokrasiyi sevmem ,cunku oyle bir olay yok,var diyenlerlede tartisiriz,ama edep dahilinde..

Diablo oynuyorum,monk oynuyorum bunlarda hobilerim arasinda o kadar
Sosyal ağlarda paylaş

arkadaşlar, içlerinizde iyi niyetle yazanların çoğunlukta olduğuna inanıyorum. mevzu tamamen askerlikle ilgili bir durum. orduevleri askeri ortamlar, askerliklerini yapan pek çok asker personel ve kişinin olduğu ortamlar. bu ortamlarda
-şort
-kısa pantalon
-mayo, bikini, vs.
giymek neden yasak ise

-cüppe
-sarık
-türban
-çarşaf
giymek, kuşanmak aynı nedenlerle yasak. Askeri ortam ve bu ortam aynı zamanda kılık kıyafet kanunlarının bu sabaha kadar uygulandığı yegane ortam (tüm askeri ortamlarla beraber orduevleri).

Sakalın çeşitleri ya da bıyığın çeşitleri de aynı nedenlerle bu sabaha kadar yasaktı. Hee, kendi adıma "çember sakallıları almıyorsak kirli sakallı ya da top sakallıları da almayalım" işgüzarlığını anlamış değilim ama neticede genele baktığımız zaman beni rahatsız etmeyen bir uygulamaydı orduevlerine ilkel kılık kıyafetli insanların alınmaması. Şimdi çıkar birileri, "türban, sarık, çarşaf, cüppe ilkel kılık kıyafet değildir, ilkel sensin" derler bana. Ben de pek çok zaman olduğu gibi sadece gülerim. Hatta güleyim.
:)
Sonuç olarak, bunun bir ilerisinin artık şu olacağını rahatlıkla söyleyebilirim:
-"efendim ben badem bıyık seviyorum, arkadaşım da çember sakal seviyor, şu aczmendi arkadaş da saçını hiç kesmemiş bu zamana kadar, askerde de aynen badem bıyığımı, arkadaşım çember sakalını, diğer aczmendi, arkadaş da saçlarını kestirmesin"
-"tabii ki canım, ileri demokrasi var zaten, neden keseceksiniz Allah'ın verdiğini? bundan sonra kıl serbest."
:)
Sosyal ağlarda paylaş

şimdi şöyle bir ikilem var çetin,

eğer orduevleri halka kapalı yerler ise; zaten giren insanlar ordu mensuplarının eş-dost akrabaları olacağı için zaten kıyafetlerine özen gösterirler. Yani ben subayım mesela, bir arkadaşım gelicek cübbeli, çıkar falan diyebilirim; aynı şekilde şortla parmakarası terlikle gelicek değiştir baba diyebilirim.

Eğer ki bir kıyafet yönetmeliği varsa.

Eğer orduevleri halka açık yerler ise, öğretmenevlerinden farkı nedir? ya da polis evinden ( böle mi yazılıodu bu? ) neden farklı olmalı?

böyle yerlerin ortak bir yönetmeliği yok mudur?
Sosyal ağlarda paylaş

Seleph said:

di said:

Siyasi gorusum yok demek ile dunyadan bir haberim, bir seyler oluyorsa da umrumda degil demek ayni sey.

Arkadasim ibni teymiyyenin goruslerine yakinim,elhamdulillah muslumanim,inandigim kitabin duzeni haricinde hic bir duzene inanmiyorum desem,sakirt,seriatci,fetocu diye yargilayip hukum verirsiniz,o yuzden ,ne ben inandiklarimdan taviz veririm,nede bazilari hakaret etmekten,tarikatci degilim,sevmem,uyusturucu=tarikatlar,siyaseti sevmem yalan sanati,demokrasiyi sevmem ,cunku oyle bir olay yok,var diyenlerlede tartisiriz,ama edep dahilinde..

Diablo oynuyorum,monk oynuyorum bunlarda hobilerim arasinda o kadar

bana bi desene inandığın kitabın neresinde yazıyor, kitap veya peygamber hariç bir dini önder ve veya söylemim peşinde koşmak, yoksa başka kitaplardan mı bahsediyoruz? din-devlet diye ortaya çıkıyorsunuz ama dinden, peygamberden bahseden yok, varsa yoksa hadis, o da işinize gelenler!

birde neyse fikirlerin, kütle halinde değilde daha anlaşılır bir şekilde anlatsan? ne imiş o yalan olan şeyler bizde bi ibret alsak.

nasıl bi çıkarımla bu noktaya geldin merak içindeyim şahsen
Sosyal ağlarda paylaş

Seleph said:

di said:

cetoritto said:

yazının sonuna kadar yazdıklarından "iyiki siyasi görüşü yokmuş, olsa ne olurdu acaba?" dedirttin ama son söylediklerin beni gülümsetti ve "hee, tamam, anlaşıldı" dedim.
B)-
Sosyal ağlarda paylaş

Suark said:

şimdi şöyle bir ikilem var çetin,

eğer orduevleri halka kapalı yerler ise; zaten giren insanlar ordu mensuplarının eş-dost akrabaları olacağı için zaten kıyafetlerine özen gösterirler. Yani ben subayım mesela, bir arkadaşım gelicek cübbeli, çıkar falan diyebilirim; aynı şekilde şortla parmakarası terlikle gelicek değiştir baba diyebilirim.

Eğer ki bir kıyafet yönetmeliği varsa.

Eğer orduevleri halka açık yerler ise, öğretmenevlerinden farkı nedir? ya da polis evinden ( böle mi yazılıodu bu? ) neden farklı olmalı?

böyle yerlerin ortak bir yönetmeliği yok mudur?

Problem yok aslında suark(daha doğrusu bence yoktu, birileri için vardı ve artık onlar için problem yok,benim gibiler için var). Orduevleri halka açık yerler değildir, sadece özel günlerde düğün, nişan, vs. o da ordu evi yönetmeliklerine uygun kılık-kıyafet ve saç-sakal düzeni ile girilebilen yerlerdir. öğretmen evi gibi değillerdir.
Sosyal ağlarda paylaş

onu diyorum ben de zaten bu ordu evlerini halka açmak ticari amaçlı bir olay. dolayısıyla istedikleri kuralları koyarlar ve beğenmeyen varsa düğün için oraları kullanmaz bu kadar basit aslında olay. yoksa o kuralların olması ya da olmaması ülkenin demokrasisi ile ilgili bir şey söylemiyor. ama şahsen o kuralları saçma buluyorum o ayrı. ordu evini düğün yapılsın para kazanalım diye açıyorsan halka biraz esnetmen kuralları senin faydana olur.
Sosyal ağlarda paylaş

Seleph said:

in dediklerine genel bi laf sokmak istiyorum ve açıklama getirmek istiyorum
Bikere nerde gördün Başörtülü ninesi bilmemnesi düğüne nişana ordu evine sokulmadığını yok öyle bişi HErkes girebiliyor öyle durumlarda ki O kadar başörtülü akrabısı olan gelip ordu evinde düğün yapmıyor nişan yapmıyor..
Ordu çağdaş biyerdir Cüppesi ile çarşafı ile kimse giremez Oraya öyle bombada girer herşey girer...

Ayrıca Dediğim gibi Düğün gibi olaylarda Büyüklerimiz herzaman alınmıştır içeri. Ben alınmayanı görmedim hiç.

Bu olay günün hersaati için yapılmış bişi Günün her saati camiyemi çevirecekler orayı saçma... olmamalı ORDUNUN içine etmekten başka bir olay değil bi Ordu Karizmalı olmalıdır Ordu ASil Olmalıdır ORDU Başörtüyü geç KARAÇARŞAFLI insanlarla dolu olmamalıdır. Bukadar basit.
Başörtüsü ile sakal ile müslüman olunmaz kestin veya çıkarttın diyede Kafirde olmassın Bukadar basit... HELE ORDUDA özgürlük hiç olmaz Ozaman orası ordu olmaz... Disiplinde olmaz...
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...