Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Crunchyroll

GERGE

Öne çıkan mesajlar

• Genel Yönetici
http://www.crunchyroll.com/

Kendi konusu olsun dedim. Yasal anime izleme şeyi kendisi. Bu sezon mesela 30 tane simulcast yapıyorlar. Tüm yayımladıkları animeler de her zaman izlenebiliyor, arşiv bu nedenle sürekli büyüyor. Eskiler açısından pek iyi değil ama 3-4 yıldır her sezon 20-30 kadar simulcastla gelerek epey büyük bir arşiv oluştu modern animeler için.

Animelerin bazıları US ip istiyor ama. Onun için: http://forum.paticik.com/read.php?5,5571964,page=1

İki tane Guest Pass'ım var. Bunlarla 48 saat siteye girebiliyorsunuz:

V8766S74FNR
V5SA8H9V4BS

Olay şu tam olarak:

Japonya'daki TV networklerinden animeleri lisanslıyorlar, video'nun 1080p masteri ve dialogların metnini alıyorlar. Dialogları çeviriyorlar ve animeleri tamamen yasal ve 1080p olarak Japonya'da yayınlandıktan bir saat sonra yayınlıyorlar. Simulcast deniyor bu olaya. İndirmek filan yok yani. Çeviri olarak piyasanın en iyisi, Anime'nin yapımcısından anime'nin metnini alıyorlar çünkü. HorribleSub animeleri dediklerin zaten Crunchyroll ripleri, siteden ripleyip korsan şekilde torrente koyuyor onlar. Ses ve görüntü kalitesi de bozuluyor arada.

Eskiler de çıkıyor bazen, geçenlerde 1080p Madoka verdiler mesela daha öncekilerin hepsinden daha üstün bir çeviriyle.
Sosyal ağlarda paylaş

CR amerikada lisansını aldı diye türkiyede fansub anime izlemeyi yasal değilmiş gibi değerlendirmemen lazım gerge.

bide adil kullanım kotasına takılınca CR stream kalitesi nası oluyor?

simulcasti oldugu an izlemiceksen ztn fansub çekmekten farkı ne?
çıktığı gibi izlicem diye kasmayan şöylede diyeibilir
"Cr ztn horriblesubstan alıyor, bide stream edebilmek için görüntü ses kalitesini bozuyorlar.bide para istiyor ve türkiye internetinde devamlı takılmalar oluyor"

senin sadece amerikaya yapılan yayını vpn kullanarak izlemen yasa dışı değilmidir?
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
Yasal olup olmadığı pek ilgimi çekmiyor açıkçası. Hem daha rahat, hem HD görüntü takılmıyor. Uydunet'e geçtim ayrıca.

Umrumda olan şey izlediğim şeyin karşılığını vermem. Crunchyroll benim ödediğim parayla Japonyadaki şirketlere ödeme yapıyor. Fansub yapanlardan da daha iyi çeviri sunuyor, çevirmene ödeme yapıyor. Okulda, evde, Android'den rahatça izleyebiliyorum download ile uğraşmadan.
Sosyal ağlarda paylaş

Valla herkes Horrible indirdiği için daha iyi sub gibi birşey söz konusu değil, 4chan bunun politikasını başka sub grouplarını yerden yere vurup, aptal çevirinin screenshotlarını koyarak zaten yapıyor.

Çok paran vardır, ah nereye versem diyorsan izle tabi.

Ben izlediğim şeyi harddisk'de görmeden rahat edemiyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

Ciddi cevap da vereyim bari dur.

Bedava anime vs Paralı anime.

Çok güzeldir izledigin şey, blueray'ini alırsın öyle verirsin emek hakkın, ki bu çok güzel işleyen bis sistem zaten japonya'da.

Ben olmuşum otaku, her izledigim ot bok için "Ay izledigim şeyin emeginin karşılıgını vermem lazım, hurr" demem yani.

Internetin güzelliği bedava olması çocuklar.
Sosyal ağlarda paylaş

• 1 ay sonra ...
  • 1 ay sonra ...
  • 1 ay sonra ...
  • 2 ay sonra ...
  • 7 ay sonra ...
  • Genel Yönetici
36 simulcast aciklandi simdiye kadar, otesi de gelebilir daha. Bu sezon oncekilerin hepsini gectiler sayi olarak.

Uc tane Guest Pass:

LSQTULWYS97
3SXHKX4R7DR
49LNGB7CDZT

Bu da Hola scripti: http://hola.org/unblocker?hscript=0d36d8ce784815e1&sites=crunchyroll
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
Gintama icin aldiysan sorsaydim once keske Gintama o kalitede degil. 2009'dan bu yana gelenler anlattigim kalitede. Gintama gibi eskiden kalanlar CR'nin korsan donemlerinden kalma, sonra lisans aldiklari seyler. Fansub upload ediyorlardi o zaman. SImdiki anime stream sitelerinin ilk populer olani bu sanirim, sonra legal oldular ve bu hallerini aldilar. 3-4 yildir diye yazmisim ama zaten.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...