Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Topla v0.8 [10mayis12]

Kharon

Öne çıkan mesajlar

ben de deneyimlerimi paylaşayım o zaman.

abi bilgisayar kasası seçerken karpuz seçer gibi seçiceksin. çok ciddiyim.

al kucağına şöyle bi tart ağır olcak kasa dediğin. sonra ufak tokatlar at kasaya yokla bi. sesi tok gelecek. ona göre alacaksın kasayı. şu ana kadar hep öyle aldım ben.
Sosyal ağlarda paylaş

örnek olarak dedim ya. mesela fi tarihinde ben sistemi upgrade etmek istiyordum ama ana karta hangi ekran kartı uygun olur falan baya bi araştırmıştım. teknolojinin geçiş dönemine rast gelmişti falan.

hoş nova bilgisayarın varmış öyle bir şeysi şimdi buldum da kafama göre topladığım sistem 3k tuttu sdbhıgsd
Sosyal ağlarda paylaş

Hadi güncele bombardıman zamanı sakldjsaklj

Değiştirdim azcık.

Şunlar zaten OK denen parçalardı;
GPU: ASUS GTX970
CPU: http://inventus.com.tr/mi_products/Product.aspx?PID=6490
MB: http://inventus.com.tr/mi_products/Product.aspx?PID=6522 (MSI G5 al dedi Esh ama MSI'a ısınamıyorum ne bileyim)
SSD: http://inventus.com.tr/mi_products/Product.aspx?PID=6041
KASA VE PSU: http://inventus.com.tr/mi_products/Product.aspx?PID=4986

Değişiklik ile şunları aldım işte;
CPU Soğutucu: http://inventus.com.tr/mi_products/Product.aspx?PID=5825
RAM: http://inventus.com.tr/mi_products/Product.aspx?PID=6531
HDD: http://inventus.com.tr/mi_products/Product.aspx?PID=5195 (green yaptım black yerine)

16gb ram cidden fazla mı ya?

yeni oyunlarda saçma sapan "recommended 6gb 8gb" lar görmeye başladık zira
Sosyal ağlarda paylaş

şahsen 970'lerde ben de EVGA'yı tercih etmicem, Asus gidicem. Sadece reviewlarda değil, kullanıcıların feedbacklerinde de en çok negatif dönüş onlarda oldu.

Bu seri için kullandıkları malzemelerin düşük kalitesi, heatpipe'lardaki sıkıntı(açıklamaları beni tatmin etmedi), idle'da fanların çalışmaması için çıkardıkları BIOS update'in kurulumunun detayları, (diğerlerinde de var ama) en çok coil whine şikayetinin onlarda olması vs. nedeniyle EVGA en zayıf 970 ürünlerinden birine sahip olarak gözüküyor.

(edit: gerçi evga'nın FTW cooler olan kartlarında heatpipedaki o sıkıntı yok, SSC'lerde olan bir durum)

MSI içinse aslında ses, performans, soğutma olarak en iyiyi çıkarmış olmalarına rağmen forumlarında fanlarından tekinin idle durumdan 60 derece sınırını aştıktan sonra çalışmadığına dair dönüş çok var.

Asus mevcutta en az şikayet olan gpu. Performans olarak en düşük olsa da fark sadece 2-3 fps civarında. Ses olarak zaten idle'da çalışmama durumu da var. Soğutması düzgün. Evga'ya oranla Backplate'e sahip(evga'nın bu sene bitene kadar olan avrupa backplate olayına dahil değiliz sanırım?). pin girişlerinden sadece 8-pin giriş olması nedeniyle overclockda MSI'ın 6+8-pin inin gerisinde kalıyor ama kendi adıma çok sorun değil. Fiyat biraz sıkıntı ama almışken 75 lira felan eklenmesini garipsemiyorum.

Çok üst düzey bilgiye sahip olduğumu iddia etmem, hatta direk sahip değilim ama çıktıkları zamandan beri takip ediyorum bu üçünün forumlarını, reviewlarını. Her ne kadar Evga'nın customer support'u, warranty'si felan güzel olsa da ürün olarak en uygun Asus gözükmekte.
Sosyal ağlarda paylaş

Elan_Morin said:

şahsen 970'lerde ben de EVGA'yı tercih etmicem, Asus gidicem. Sadece reviewlarda değil, kullanıcıların feedbacklerinde de en çok negatif dönüş onlarda oldu.

Bu seri için kullandıkları malzemelerin düşük kalitesi, heatpipe'lardaki sıkıntı(açıklamaları beni tatmin etmedi), idle'da fanların çalışmaması için çıkardıkları BIOS update'in kurulumunun detayları, (diğerlerinde de var ama) en çok coil whine şikayetinin onlarda olması vs. nedeniyle EVGA en zayıf 970 ürünlerinden birine sahip olarak gözüküyor.

(edit: gerçi evga'nın FTW cooler olan kartlarında heatpipedaki o sıkıntı yok, SSC'lerde olan bir durum)

MSI içinse aslında ses, performans, soğutma olarak en iyiyi çıkarmış olmalarına rağmen forumlarında fanlarından tekinin idle durumdan 60 derece sınırını aştıktan sonra çalışmadığına dair dönüş çok var.

Asus mevcutta en az şikayet olan gpu. Performans olarak en düşük olsa da fark sadece 2-3 fps civarında. Ses olarak zaten idle'da çalışmama durumu da var. Soğutması düzgün. Evga'ya oranla Backplate'e sahip(evga'nın bu sene bitene kadar olan avrupa backplate olayına dahil değiliz sanırım?). pin girişlerinden sadece 8-pin giriş olması nedeniyle overclockda MSI'ın 6+8-pin inin gerisinde kalıyor ama kendi adıma çok sorun değil. Fiyat biraz sıkıntı ama almışken 75 lira felan eklenmesini garipsemiyorum.

Çok üst düzey bilgiye sahip olduğumu iddia etmem, hatta direk sahip değilim ama çıktıkları zamandan beri takip ediyorum bu üçünün forumlarını, reviewlarını. Her ne kadar Evga'nın customer support'u, warranty'si felan güzel olsa da ürün olarak en uygun Asus gözükmekte.

EVGA 970 kullanıyorum hiç sıkıntı yaşamıyorum.
Ses vs. yapmıyor.
Sosyal ağlarda paylaş

şahsen şimdiye kadar hardware'da kendime göre ayarlar yapmadığım için afterburner'ı bilsemde, ben pek kullanmadım, overclock da yapmadım şimdiye kadar. advanced bi kullanıcı değilimdir doğruya doğru.

pc yenileyeceğim zaman ilgilenirim donanımla, sonra fazla takip etmem. onun dışında coil whine'ın fan profiliyle ilgili olduğunu zannetmiyorum. yine kullanılan VRAM'leri Asus/MSI yenilemişken, Evga'nın VRAM'lerini yenilememesi de fan profiliyle ilgili değil. Backplate çok büyük bir fark olmayabilir belki, fiziksel bir destek karta. Elbet bunlar çok büyük farklar yaratmiyorlar ama bir tanesi daha özenli üretilmişken niye onu tercih etmiyim? Tahminim Evga'nın 1xxx serisine hazırlandığı, onu önemsediği yönünde.

MSI içinse dediğin gibi ayarlar aracılığıyla düzeltilebilir elbet, en iyisi o diyebilirsin, biraz transformers görüntüsü dışında ^^

@woods tabi, illa sorunlu diye demiyorum. hepsi için olumlu dönüşler de var forumlarında. ama kıyas olarak böyle bir durum olduğunu belirttim. hayırlı olsun :)

wall of text için üzgünüm, böyle diziyorum bazen.
Sosyal ağlarda paylaş

Merhaba masaüstü bilgisayar alıcam uzun zamandır uzağım ne almak lazım ne nedir ne değildir.

Sevabına bana bilgisayar toplarmısınız 27inch monitörlü. Oyun(archeage) + Autocad kullanıcağım

4.000tl ye kadar bişi toplarsanız sevinirim.

Teşekkürler
Sosyal ağlarda paylaş

Bright said:

16 GB RAM al evet.

970 niye Asus yau MSI/EVGA bisiler yok muydu.

msi markasına ısınamadım manyaklıktan herhal.

evganın acx1.0 larındaki vınlama ses vs sorunundan çekiniyorum. gelir beni bulur

gigabyte var aslında performansı da iyi ama onda da ses problemi çok okudum.

o yüzden sessiz sakin asus olsun dedim =)
Sosyal ağlarda paylaş

Gigabyte'i tavsiye etmiyorum zaten, fanlari cok ses cikartiyor.

EVGA'daki fan profili ayarlanir o da cok sorun yaratmaz.

MSI'larin ufak bir bolumunde o fan sorunu mevcut yukarida da bahsedilmis, RMA edin denmis, Turkiye'de RMA sorun olabilir.

Dusuk performansli ASUS'tansa gene musteri hizmetleri ustun olan EVGA'yi tercih ederim acikcasi.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...