Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Topla v0.8 [10mayis12]

Kharon

Öne çıkan mesajlar

Abi 2-3 nesildir ram hizinin artik performansa katkisi neredeyse kalmadi dolayisiyla birim kapasiteye en ucuz guvenilir ram i oneriyorum. 1600 ile 1833 arasinda 10 lira varsa okey de daha fazlasina bile direkt 1600 derim.

Front side bus i aradan cikartali beri timingler ve latency nin rolu figuranlik seviyesine geriledi
Sosyal ağlarda paylaş

said:
FX 8120 Cpu
7850 2 GB 256 bit O.C POWER COLOR EKRAN KARTI
ASUS M5A97 EVO R2
12 GB = 8 GB(2*4) GSKİLL RAM + 4 GB KINGSTON
THERMALTAKE İŞLEMCİ SOĞžUTUCU
1 TB HARD DİSK Seagate
500 GB HARD DISK Seagate
500 GB HARD DISK WD
320 GB HARD DISK Toshiba
Zowei ec2 Evo oyuncu mouse
Microsof 3TJ-0011 3000 Klavye
Creative Sound Blaster X-Fi Go USB Ses Kartı

patinin donanım guruları, bu bilgisayarın ömrü nedir, neyi değiştirmemi önerirsiniz?
Sosyal ağlarda paylaş

KHaRoN said:

stingbull said:

selam arkadaşlar,
video editing, design için prof. anlamda kullandığımız quadrolar gaming için de yeterli kartlar mı? Max. grafiklerde son çıkan oyunları bile oynayabilir miyiz? Yoksa gamingde quadrolar tırt mı diyosunuz?

teknik olarak evet,hayir,evet

o zaman şunu diyebilir misin bana dostum;
quadro alıcağına yaklaşık bi fiyata sağlam bi gtx al(mesela gtx760) hem video editing, designda iş görür(en azından quadrolar kadar iş görebilir mi?) hem de iyi bi gaming card almış olursun.
Sosyal ağlarda paylaş

jonq said:

Anakart yapıyordur. Bios a bak :p

bios'da güç normalde gözüküyor. orda da 3500 diyor zaten. ama overdrive 3800 diyor sdfs

bu arada aptal vatan ön fanı takmadan vermiş bana kasayı. ulan diyorum niye bu kadar ısınıyor. fan çalışmıyormuş sdfs
Sosyal ağlarda paylaş

beyler. max 2500tl olacak şekilde oyun pc si toplayabilir misiniz? monitörlü ve monitörsüz olacak şekilde yapabilirseniz süper olur.

bir akrabam istedi, ben de bayadır bakmıyorum. kendim de bakacağım ama çok zamanım da olmadı. sizlerden zaten güncel bakmış olanlar varsa, yazarsa sevinirim.

Teşekkür
Sosyal ağlarda paylaş

Red said:

jonq said:

Anakart yapıyordur. Bios a bak :p

bios'da güç normalde gözüküyor. orda da 3500 diyor zaten. ama overdrive 3800 diyor sdfs

bu arada aptal vatan ön fanı takmadan vermiş bana kasayı. ulan diyorum niye bu kadar ısınıyor. fan çalışmıyormuş sdfs

biosta bi ayarı var onun core bilmemne, kapatırsan yapmıyor işte
Sosyal ağlarda paylaş

arkadaşlar kharon'un tavsiyeleriyle birşeyler çıktı, ama biraz oynamak zorunda kalıyorum. fiyat çok yüksek kaldı. ekran kartını düşürdüm mesela 770ten.

hala daha düşmesi lazım bu fiyatın.

kasa, PSU eksik, hatta monitor de olması gerekli bence. monitor dahil 2500tl ye indirmem lazım sunu. eger zaten monitorden vaz gecilirse ben yukseltir koyarım daha iyisini.

ustteki resim ile alttaki arasında ssd farkı var sadece.

nereden kısmalıyım sizce? nvdia ekran kartı yerine amd R9 mu koysam diyorum acaba. aynı şekilde işlemciden de kısarsam anca kasa+psu dahil 2500 e yaklaşacak gibi duruyor..ya da ramleri mi 8gb a indirsem?

güzel bir ayar çekelim şuna please.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...