Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Amerikan askerine çuval geçiren gençlerin davası başladı

cetoritto

Öne çıkan mesajlar

Sam said:

yatsınlar 1-2 yıl. akılları başlarına gelsin.

nasıl bi nefret bu ya.

seni içeri atarlar umarım 1-2 yıl, aklın başına gelir biraz. 1-2 diyor adam bi de şaka gibi, içerde ne kadar uzun bi süre o farkında mısın?

şurdaki yazılarını referans gösterip greencard başvurusu yap seneye, senin gibi bi fanboy'u kaçırmazlar hayatta. TEAM USA FUCK YEAH tshirtüyle takılırsın ny sokaklarında.
Sosyal ağlarda paylaş

bence hiç demokratik bir davranış değil,yatsınlar akılları başlarına gelsin,koskoca amerikan askeri kim başına çuval geçirmek kim,ortadogu da bi ülke vardı hangisi hatırlamıyorum şimdi filistin mi mısır mı ne her neyse işte onların askerlerinin kafasına geçirsen neyse de amerikan askeri olmamış,koskoca medeniyetin,refahın ve demokrasinin dünya da ki öncüsü amerikanın askerine yapılcak davranış mı bu,başbakanımızın dualarının üstünde oldugu bu mübarek insanlara yapılır mı ?
Sosyal ağlarda paylaş

emanet said:

nasıl bi nefret bu ya.

seni içeri atarlar umarım 1-2 yıl, aklın başına gelir biraz. 1-2 diyor adam bi de şaka gibi, içerde ne kadar uzun bi süre o farkında mısın?

şurdaki yazılarını referans gösterip greencard başvurusu yap seneye, senin gibi bi fanboy'u kaçırmazlar hayatta. TEAM USA FUCK YEAH tshirtüyle takılırsın ny sokaklarında.

Senin de neyi savunduğun belli değil.

türkçü oluyorsun, komünist oluyorsun, ulusalcı oluyorsun, iskandinav liberali bile oluyorsun.

sonra böyle herkese, her şeye ATARATARATARATARATARATARATARATARATARLOLOLOL
Sosyal ağlarda paylaş

Bence güzel olmuş, ABD li askere bir zarar verilmemiş. Hedeflenen zaten o şahıs değildi, adam ABD askeri diye sembolik olarak kafasına geçirmişler çuvalı işte. Ha geçirdilerde ne oldu, hani itibarımız mı kurtuldu ? Yo bir halt olmadı.

Ama yinede gençleri tebrik ediyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

aquila said:

protestom bu diyosan, geri vites yapmican. gecirdim cuvali, ne var lan dicen.

Niye ki zaten geçirmiş çuvalı, durum sabit. Kendince haklı olduğunu düşünüyorsa elbbet en az ceza almayı isteyecek, bundan dolayıda ona göre savunma yapıyor. GAyet mantıklı, nasılsa o çuvalı kafasına geçirdiler.
Sosyal ağlarda paylaş

Law said:

Bence güzel olmuş, ABD li askere bir zarar verilmemiş. Hedeflenen zaten o şahıs değildi, adam ABD askeri diye sembolik olarak kafasına geçirmişler çuvalı işte. Ha geçirdilerde ne oldu, hani itibarımız mı kurtuldu ? Yo bir halt olmadı.

yarın bir gün birileri "sembolik olarak" sokakta kadınların kafasına türban geçirse yine "bence güzel olmuş islamcı gençleri tebrik ediyorum" diyebilecek misin?
Sosyal ağlarda paylaş

throine said:

Law said:

yarın bir gün birileri "sembolik olarak" sokakta kadınların kafasına türban geçirse yine "bence güzel olmuş islamcı gençleri tebrik ediyorum" diyebilecek misin?

Bu soruyu o zaman sorarsın. Şimdi ki konumuz bu ve ben gençleri tebrik ediyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

SeaGle said:

Universite ogrencisi adamlarin aklina bundan ve yumurtadan baska dogru duzgun bi ptotesto sekli gelmiyorsa cidden egitim sistemini sorgulamak lazim.

Protesto gosterisi yapiyosun, 1 yil sonra forum koselerinde 4 mesaj kadar, bi de habersolda onemseniyor max. Insan bi dusunur hata nerde diye

sipeyskeyk said:

Müttefikimiz ?!!? olan yabancı bir başka ülkenin askerine fiili taaruz büyük bir suç bence ne olursa olsun.

Tepkini göstereceksen adam gibi göster, eşkiyalığa lüzum yok.

nedense gazetelerde birileri hep çıkar "güzel protesto şekli değil bu, ayıp etmişler, hata yapmışlar, zekice bir protesto beklerdik" gibi ukalaca laflar ederler.
özellikle sabah vari gazetelerde çok yapılır bu.

şimdi adama gidip sorsan, "e peki ne yapsalardı beğenirdin, sana göre etkili bir protesto şekli olurdu?", adam cevap veremez.
"kardeşim onu da ben mi düşüncem, kendisi bulsun bir zahmet" gibi ukalaca takılmaya devam eder.

bir protesto eylemi sırasında birileri çıkıp "uzun eşek" oynar, bu yazarlar da ertesi gün, "İŞTEEEEE! GENÇLİĞİİİİİN! PRAAATİK ZEKAAAASIIIIIIII! BİİİZ! BUNLARIII! GÖRMEEK İSTİYOORUUUUUUUUUUUUUUZ!" diye yazılar yazar.

ama işin trajik kısmı, bu tip durumlarda, o pohpohladıkları eylemin hiç bir etkisi olmamıştır.
hatta esas protestonun önüne geçmiş,
"gençler toplanmış piknik yapmışlar, demek ki her şey tıkırında" imajı uyandırmıştır.

seagle ve sipeyskeyk'in "eleştirisini" okurken bu durumu çağrıştırdı bana.

10 öğrenci toplandığında, etrafını 100 polis çevirir, akp ertesi gün "provokatörler" diye damgalar.
doktorlar gayet legal bir şekilde ve işin kurallarını uygulayarak grev yaparlar, joker gibi kişiler gelip "aptal doktorlar" diye laf eder.

türk askerine çuval geçirip sorgulanması olayını protesto etmek için amerikan askerine çuval geçiren kişiler ise, "üniversite öğrencisinin aklına anca bu mu geliyor" oluyor.

e arkadaşlar, o bahsettiğim köşe yazarları gibi çok biliyorsanız bari bu grup ve kişilere yardım edin de, biz de "yaratıcı ve etkili" protesto şekilleri öğrenmiş oluruz.
Sosyal ağlarda paylaş

Aynen katılıyorum, tepki koymaksa gençler böyle tepki koymuş. Protestosunu yapmış, sonuçlarıylada yüzleşiyorlar.

Keşke orada tek başına o çuvalı geçirmeseydide arkasında bir 10.000 yada 100.000 kiş daha olsaydı işte o zaman cezada almazlardı merak etmeyin.
Sosyal ağlarda paylaş

throine said:

her gün geçiriyorlar ya zaten.
islamci gençleri tebrik ediyoruz o yüzden.
Sosyal ağlarda paylaş

aquila said:

protestom bu diyosan, geri vites yapmican. gecirdim cuvali, ne var lan dicen.

said:
Atatürk gençliği olarak bu tür eylemlerimizi sürdüreceğimiz gibi, açılan davalarda bu düşünce ve görüşlerimizi savunacağız. 16 yıl değil 160 yıl ceza verseler TGB’li gençler olarak Türkiye’nin her yerinde ABD askeri ve yapacağı her türlü operasyona karşılık eylem ve tepkilerimizi sürdüreceğiz. Bizi bu tür yargılamalarla yıldıramayacaklarını anlayacaklar.

Geri vites?
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...