Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Endless Space

Norak

Öne çıkan mesajlar

warp drivedan kastınız linkleri kullanmadan yolculuksa hiç efektif değil.ama bazen iş görüyor.

az önce baya uzun bir oyunu sonlandirdim (yenildim evet) oyunun kombatı hem çok iyi hem de malasef kartlar o kadar da etkili değil. asil işi gemiyi dizayn ederken bitiriyorsunuz. mesala ben torpido gidiyordum biraz da kinetic kasmiştim. sonuuç A ülkesini karşi çok efektif geldiğinden buna yüklendim A yi paramparça ettim ama B ülkesinin filosuna göre çok ters kalmişti ordum ve zaten komşuyduk b ile GG etti. Bu arada savaşa girince ikinci dünya savaşi gibi askeri konuda arge patlamasi yaşaniyor hehe. destroyerle savaş başlatip dreadnaughta kadar devam etti ilk kazandığım savaş.alkhd

yalnız kazanırken işgalle uğraşan fleetlerimi kollayan allyim (ciddiyim ben invade ederken ally geldi defend system yapip kurtarmaya gelen filoları interceptledi ally.) savaşa katilmadi ya da bir yerde mi ne katildi pasif kaldi yani. neyse oyun oynadikça açiliyor ama şunu söylemek gerekiör ki bunun multisi ölümcül olur.

bu arada sakın taş kağıt makas var gibi düşünmeyin gemi olayında gayet durumsal/filosal avantajlar var. bir tek torpidoların round başinda ateşlenip gemi patladiktan sonra da damage verme olayı var

zaten silahlar şöyle
long -> missile
medium-> beam
melee->kinetic

tek anlamadığım nokta fleetlerin büyüklüğünü belirten teknolojiler neden askeriyede değil de ticaret&diplomasi de. bir de tam olarak neyin unlock olacağı ticaret ve endüstri techlerinde yeterince açık değil.

şu gemileri modify edip yeni türlerini üretiyoruz ya eskileri nasil yeni versiyon haline getireceğiz bilen var mı? ya da öyle bişi var mı ?
Sosyal ağlarda paylaş

Question: How do I set a specific route for my fleet?
Answer: You can queue movement orders by pressing and holding down SHIFT and then right clicking the star systems you want your fleet to go through. Forcing a fleet to move through empty space can be done by holding down CTRL (you must have Warp Drive researched). In addition if want wish to queue movement and travel through empty space at the same time, press and hold CTRL+SHIFT.

pek efişınt deil ama stratejik olabilir bu

bu arada ben çok şuursuz oynamışım başta ya
Sosyal ağlarda paylaş

az bişi oynadım da siz gemi tasarımını nası yapıyosunuz.pc ye bırakınca pek beceremiyor sanki.bi gemiye misal hem laser hem füze mi ekliyosunuz yoksa 2 gemi yapıp birine füze birine lazer doldurup ikisinden dengeli mi üretiyosunuz. daha bi el oynadım 1 saat filan da heryeri almalıyım her gezegene yayılmalıyım kafasıyla gidince patladım isyan etti herkes.
Sosyal ağlarda paylaş

sol taraftan tech gitmessen expansive oynanmıyor, başlarda savaşlar şans işi ama ilerde şöyle bi cash stock varsa hele adamın ordularının özelliklerine bakıyorum, genelde tek 3 tipten birini yopğun diğerin az bi şekilde kullanıyor.
gogo design
gogo retrofit
gogo win
Sosyal ağlarda paylaş

genişlemek için sol ve aşağı techlere gidin. askeriyeye geçmeden de sağ taraftaki techlere gidin.
tech olayi karişik. tek bir gidişle pek bişi yapamazsınız çünkü

gemi üretecekseniz gemi unlockları aşağıda
ama o gemiyi üretmek için gereken mademlerin keşfi sağda.
filonuzun büyüklüğünü belirten techler solda
filonun kullanacaği silahlari geliştirmekte yukarda.

yani tek bir tech yolu ile takilirsiniz iyi planlama yapmak lazım.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...