Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Vücut Geliştirme

AthleT

Öne çıkan mesajlar

Birşey soracam şimdi roaccutane diye bir sivilce ilacı kullanıyorum spor yapmak yasak değil fakat çok zorlama vücudu demişti doktor.
Buna karşılık squat-deadlift-bench-overhead barbell press 1 er gün aralıklarla çalışsam bir sorun olur mu?
Hani program yaparken tüm kas grplarını 1 haftaya dağıtıyorlar ya max kazanç için falan birde aynı kas grubunu çalıştırmamak için vs.
Bir sorun teşkil edermi 1 gün dinlenme aralıklarıyla?
Sosyal ağlarda paylaş

-Deno- said:

kozyatağı taraflarında oturup, yeni açılan spora'ya gidecek olan var mı? 5 senedir bir tanıdığımla beraber fitness/body'e gidebilmişliğim yok, herkes yarı yolda sattı lol.

BEN DE BENCH PRESS YAPARKEN ARKADAŞIM 'HADİ KANKA' DESIN ISTIYORUM, YENİ AĞIRLIKLARDA İKİ EL ATSIN İSTİYORUM

eski dilkumun ordakini mi diyon spor kompleksi
Sosyal ağlarda paylaş

fıstık ezmesi (peanut butter) full yağ, full zarar bir şey diye bilirdim. şimdi spora başladım, 10yıldır falan body building yapan bi arkadaş pek çok yağ kötü ama kuruyemişlerdeki yağ yararlı bir yağ senin için, sabahları fıstık ezmesi yiyebilirsen mesela müthiş olur dedi.

bir de burada sorayım dedim, yiyim mi yoksa obeziteye doğru gider miyim diye :D
Sosyal ağlarda paylaş

ye ye. mis gibi protein iste. az sekerli, bol proteinli, tadı guzel bi yiyecek. ama beyaz ekmekle yeme :)

ben de bisiler danısayım hafta sonu kimse bisi yazmadı baslıga. fb-gs macı ile mesguldu herkes herhalde.

yarın agırlık calısmaya baslıyorum. 1 ay sonunda 4 kilo vermisim. tam bekledigim gibi hafta 1 kilo vermisim ve su anda 86 kiloyum.
buradaki tavsiyelere uygun olarak "compound" bir program cıkarıcam kendime. ama yine de tum kas grupları mı yoksa bolum bolum ayırmam gerekir mi diye sormak istiyorum.

yani omuz, gogus, kanat mesela bir gun. diger gun biceps, forearm, bacak gibi mi olmalı? yoksa hepsinden birer set mi?

bu arada kesinlikle gobekten kurtulmak istedigimi de ekleyeyim. ilk hedefim bu.
Sosyal ağlarda paylaş

eyvallah feedback'ler için :) yok beyaz ekmeği zaten baya az yiyorum. anca böle inanılmaz ekmek banılası şeyler olduğunda falan. veya haftada 1-2 hamburger yerken falan.

arkadaş full zarar olan yağlar var bi de yiyebileceğin yağlar var dedi, bu fındık fıstıktaki yağ gayet yiyebilirsin dedi. bunun böyle direk aklınızdan yazabileceğiniz bi listesi falan var mı, şunları ye şunları yeme diye :D
Sosyal ağlarda paylaş

buraya yazacağım hiç aklıma gelmezdi lol

şimdi kısaca durumumu anlatayım, 1.87 boy, 80-83 arası gezinen bi kilom var. düzenli ve sağlıklı beslenme namına hiçbişey yapmam, yapabileceğimi de sanmam. daha dün kahvaltıda makarna yedim, sade gitmez diye de yanında yağda pişirdiğim mantar yedim falan öyle leş bi adamım yani dfkjg

lakin bu kadar düzensiz beslenmeye ve sıfıra varan spora rağmen kilom hiçbi zaman 85'in üzerine çıkmadı ama göbüş var göbüş.

1 haftadır bi arkadaşımın bana gönderdiği şu listeyi uyguluyorum:

http://i.imgur.com/J9kq1.jpg

istediğim 3-5 bişey var. biri şu göbek makul bi seviyeye insin, pc başında vakit geçirmekten kaynaklı maymunsal duruş düzelsin, uzun süre yürüyünce yorulmayayım, merdiven falan çıkınca nefes nefese kalmayayım. öyle kas çuvalı olayım hörörö olayım derdim yok. ha bi de sigara içiyorum lol.

bu listeyi uygulamak yeterli olur mu? yanında ne yapmak lazım, tavsiyelerinizi bekliyorum cicişlerim.
Sosyal ağlarda paylaş

toggie said:

fındık fıstık da ye zaten. her gun bir avuc fındık, badem falan ye. bi de haftada 1-2 hamburger nedir ya. fastfood'u cıkar hayatından.

fastfood değil, restoranda gerçek hamburger :D

sonuçta mükemmel diyet diye bir şey yok. öle kendini çok kısıtlarsan kendin sinirli stresli olursun, arada sırada yiyeceksin istediğini ama abartmadan, haftada 1 hamburger yemek mesela sıkıntı değil dedi arkadaş.

benim amacım hayvanoğlu hayvan olmak değil. %23.5 yağ oranım var, 1.70 boya 74 kilom var, amaç %18 yağ ve toplam 67 kiloya inmek. bunun yanında kol-omuz kası ve 6 ay-1 yıl sonra da güzel bir karın bölgesi. budur amaç
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...