Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Interneti yavaş olmayan var mı? vol.2

Cthulhu

Öne çıkan mesajlar

Yeni konu açmim şurdan sorim iki dkka

İki gündür yarım saatte bir kesiliyor internet, hızında sorun yok.
Daha önce de oluyodu bazen ay başlarında akk şeyi refreshlendikten sonra. Müşteri hizmetlerini arayıp port değiştirtiyodum hep.

Yine arayıp yaptırdım, arıza kaydı falan bıraktım sonuç hala aynı daa asıl sorum şu, geçen gün şöyle bişey yapmıştım ping sorunu yüzünden

netsh int tcp set global autotuninglevel=disabled

acaba bundan dolayımı oluyor? =normal değerini girince de düzelmiyor, büyük ihtimal teknik bi sorun var havalardan dolayı ama bi sorim dedim bişeyleri kırmadım dimi sdf ?
Sosyal ağlarda paylaş

oh süper kırmadım yani :)

şunları mı diyosun

relative capacity occupation: 100%
noise margin upstream: 15.1 db
output power downstream: 19.9 dbm
attenuation upstream: 8.4 db

relative capacity occupation: 100%
noise margin downstream: 16.4 db
output power upstream: 12.3 dbm
attenuation downstream: 12.0 db

Sosyal ağlarda paylaş

Hat kalitesi bayağı iyi. Modem mi ısınıyor acaba.

Ben hat devamlı kesilip geldikçe, hattı modemden çıkarıp tlf bağlıyorum, dinliyorum, hışırtı varmı diye. Bazen çok ince şeyleri modemin sayfasında göremiyosun. Olursa direk Telekom'un (ttnet değil) sayfasından hat arızası "gürültülü, çevir sesi yok" diye arıza veriyorum, eşşek gibi geliyolar fiziksel olarak kontrol etmeye :D Ve her zamanda ya evin dibindeki direkteki kutuda veya en yakın büyük kutuda arıza çıkıyor.

Birde gelen elemenda her zaman ani hat kalitesini gösteren ölçüm aleti oluyor, ordan anlıyor zaten arada bir kalitenin düşüp yükseldiğini.
Sosyal ağlarda paylaş

Modem baya eski ya herşey olabilir sdf. Ama böyle elimi dayayıp kontrol edince aşırı bi ısınma fark etmedim. Telefonda biraz hırıltı var bitek.

Bide biraz baktım int'den de, attenuation 20-30 arası olması iyidir demişler hep, benimki 8 ve 12 kıllandım baya :) (pardon yanlış anlamışım below 20 daha iyiymiş)

En iyisi, dediğin gibi direkt telekomdan arıza kaydı bırakim gelip baksınlar, çok saol
Sosyal ağlarda paylaş

Sanırım öyle, erenköydeyim.

Sadece noise margin değeri biraz düşük. Ki yine ortalamanın da üstünde anladığım kadarıyla, chartlarda "good" diye sınıflandırılmış.

Hem ttnet hem telekoma arıza kaydı bıraktım. Gelip, değerlere bakıp "iyi yae burda sorun yok" diyip gitmeseler bari sdf

3 gün yağmur yağdı, zırt pırt internet kesiliyor yahu yıl 2014
Sosyal ağlarda paylaş

Boşuna ağlıyosunuz bu Tr'ye özel bir durum değil 2 buçuk aydır california'dayım TT neti mumla arıyorum,hele turcell reklamı vardı hatırlayan vardır newyorkdaki bağlantı hızı istanbuldaki bağlantı hızı diye,ilk başta inanmamıştım buraya gelince gerçekten inandım.Ne telefon çekim kalitesi ne internet hızı bizim kadar iyi değil emin olun bundan.
Sosyal ağlarda paylaş

Abi californiayı bilmem de geçende biri (hangi topikteydi hatırlamıyorum) isveç mi norveç mi onlardan birinin tarife/fiyat chartını atmıştı, ulan bizi iyi silkiyolar hakkaten demiştim kendi kendime.

Hani küçümsemek gibi olmasın da turkcell ttnet vs bokumu yesinler afedersin
Sosyal ağlarda paylaş

Raistllin said:

Boşuna ağlıyosunuz bu Tr'ye özel bir durum değil 2 buçuk aydır california'dayım TT neti mumla arıyorum,hele turcell reklamı vardı hatırlayan vardır newyorkdaki bağlantı hızı istanbuldaki bağlantı hızı diye,ilk başta inanmamıştım buraya gelince gerçekten inandım.Ne telefon çekim kalitesi ne internet hızı bizim kadar iyi değil emin olun bundan.

O tlf'dan internette öyledir. Kardeşim kaç defa kaldı amerikada, sabit internete alışınca orda, buraya gelince ağlıyordu :D
Sosyal ağlarda paylaş

Raistllin said:

lol şunun şaka olduğunu söyle lütfen.

Alamanya'ya göçüp ilk gün Kreuzberg'i görünce "bizim memleket daha közel" diyen babuşlar gibi yorum yapmışsın.

Austin/Texasta otelde kaldım 12mb/s download yapıyodum kemiksiz wirelessta. Arkadaşımın evine gittik 1080p stream akıyodu.
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
sadman said:

Abi californiayı bilmem de geçende biri (hangi topikteydi hatırlamıyorum) isveç mi norveç mi onlardan birinin tarife/fiyat chartını atmıştı, ulan bizi iyi silkiyolar hakkaten demiştim kendi kendime.

Hani küçümsemek gibi olmasın da turkcell ttnet vs bokumu yesinler afedersin

Kesinlikle, 6 ay İsveç'te kaldığımda telekom konusunda aşırı memnun ayrıldım. Öğrenci hattıyla günlük 1 GB sonrasında hızı düşen ama sınırsız internet kullanıyordum. Çekim konusunda hiç sıkıntı yok zaten nüfusta fazla olmadığından yavaşlık gibi problemde söz konusu değil.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...