Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

1 Mayıs Kutlu Olsun!

Giovanni

Öne çıkan mesajlar

1 mayıs ne abi her pazar tatil degil mi zaten bunlara üstüne bi de haftaiçi ne diye tatil vermişler ki. Gidin işinize gücünüze çalışın patronlar o kadar riske giriyor işleri kuruyor sizden üç gram bir iş bekliyor karşılıgında maaşını bile veriyor üstüne gelmiş emekçi emekçinin hakkı falan ohooo o kadar emekçi hastasıysan kur korporatif firmanı hepiniz işçi ve patron olup kırın parayı ama o zamanda kim kimi yerim diye bakacagından herşey meydana çıkıyor.

YAŞASIN KAPİTALİZM, YAŞASIN PATRONLARIN HAKLARI.
Sosyal ağlarda paylaş

Bu seneye kadar duyarsızdım, hatta akıllarından şüphe ediyordum oraya toplananların.
Ama bu sene : 1 Mayıs emeğin, emekçinin bayramı hepimize kutlu olsun...Kompradorların,burjuvazinin,paranın gücüne karşı, emeğin ve alınterinin gücü Trabzonspor...Yaşasın Trabzonspor...

loop said:

Bu seneye kadar duyarsızdım, hatta akıllarından şüphe ediyordum oraya toplananların.
Ama bu sene : 1 Mayıs emeğin, emekçinin bayramı hepimize kutlu olsun...Kompradorların,burjuvazinin,paranın gücüne karşı, emeğin ve alınterinin gücü Trabzonspor...Yaşasın Trabzonspor...

(tu)

lallarlallaralallallallallaa laaa TRABZOOOOON
Sosyal ağlarda paylaş

Herhangi bir karadeniz şehriyle en ufak alakam ve bulunmuşluğumda yok. Ama 1 Mayısta meydanlara çıkan insanların karşı çıktıkları çoğu haksızlık 3 temmuzdan beri futbol alanında yaşanıyor. Futbola sahip olmuş sermaye sahibi insanların ve zavallı futbolseverlerden akan milyonların başına çöreklenen haşerelerin her türlü hukuk ve adalet normunun üzerinde olduğunu hepimiz gördük. Selam olsun bugün meydanlara çıkanlara o zaman !
Sosyal ağlarda paylaş

yürrrüüüüüü aferin
bravoo!!!

zamanında sağlam bi amcanın da dediği üzre, "türkiyede analiz yapılmaz, düşünülmez, çözüm aranmaz... slogan atılır. işte o yüzdens slogan atılan şeylerdeki gelişmehep kağnı hızı ile ilerler. akıllı adam bağırmaz, hakkını kağıda yazdırır, altına da imza attırtır."

ha şimdi "haklı direnişimiz!!!!" falan diye kızacak, köpürecekler olabilir tabii.. de ne direnişi yahu?

bi kaç arpa boyu yol gidebildiniz doğrusu.
Sosyal ağlarda paylaş

loop said:

baharın gelişi/pagan bayramı origin olarak aslında 1 mayıs. goministler niye hijack etti bu günü? eski bayramları alıp değiştirdiler hep saçma sapan şeylerle.

kutlamıyorum işçi gününü falan banane bana mı çalışıyor işçiler, onları köle gibi sömüren patronları kutlasın.
Sosyal ağlarda paylaş

Başta benim ailemdekiler olmak üzere tüm emekçilerin 1 mayısını kutlar, tüm işçilerin birleşip hak ettiklerini alma şansı bulacağı zamanlara gelmeyi dilerim.

1 mayıs'ı starbaks mekdanıs taşlamaca eğlencesi olarak kullanan lise pantolonlu gençlere bişi demiyorum.

Ayrıca şu inanılmaz doğru bi analiz hakkaten:
dasaaa said:

yürrrüüüüüü aferin
bravoo!!!

zamanında sağlam bi amcanın da dediği üzre, "türkiyede analiz yapılmaz, düşünülmez, çözüm aranmaz... slogan atılır. işte o yüzdens slogan atılan şeylerdeki gelişmehep kağnı hızı ile ilerler. akıllı adam bağırmaz, hakkını kağıda yazdırır, altına da imza attırtır."
ha şimdi "haklı direnişimiz!!!!" falan diye kızacak, köpürecekler olabilir tabii.. de ne direnişi yahu?
bi kaç arpa boyu yol gidebildiniz doğrusu.

Bizzat mühendisler odasının çalışmalarında bulunmuş olmasam hakkaten inanmazdım buna, ama o kadar boş, her şey o kadar 'gaz'la yürüyor ki, karşı çıktıkları, uğruna cop yedikleri şeyleri bile aslında 'bilmeyen' onlarca insan gördüm.
Sosyal ağlarda paylaş

emanet said:

baharın gelişi/pagan bayramı origin olarak aslında 1 mayıs. goministler niye hijack etti bu günü? eski bayramları alıp değiştirdiler hep saçma sapan şeylerle.

kutlamıyorum işçi gününü falan banane bana mı çalışıyor işçiler, onları köle gibi sömüren patronları kutlasın.

nevruzla karıştırmışsın
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...