Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Cep telefonum çalındı stratejik yardım istiyorum

Chaotic

Öne çıkan mesajlar

Merhabalar.
Bugün blackberry bold 9870 model cep telefonumu çaldırdım. düşürdüm ve düşürdüğümü tahmin ettiğim yere döndüğümde telefonumu bulamadım. kuvvetle muhtemel çalınmış durumda.

Turkcelli arayıp hattımı kapattım az önce
Fakat şimdi yapabileceklerim seçenekler şunlar:
Yarın sabah karakola gidip çalıntı ihbarı vereceğim.
Telefonumda blackberry protect isimli program kurulu idi fakat takip özelliğini aktive ettim mi etmedim mi bilmiyorum.
Telefon açılıp internete bağlanınca Bu telefon çalıntıdır lütfen ...... numara ile irtibata geçiniz mesajı yerleştirttim protect üzerinden.

Şu an telefonu telekominikasyon kurumundan kilitletebilir, bu telefon çalıntıdır uyarısı koydurtabilirim imei numarası üzerinden ama o zaman telefonu çöpe atabilirler

Blackberry protect üzerinden kilit kodu koydurtabilirim ama o zaman da telefonu çöpe atabilirler

Blackberry protect ile cihazdaki tüm bilgileri sildirtme şansım da var ama o zaman da cihaz untrackable oluyor ve takip edemiyorum. cihaz bu şekilde de tamamen kullanıma kapatılıyor.
İçinde önemli resimlerim evraklarım yok eski kız arkadaşlarımla sarılmış öperken resimlerim falan var en fazla bir de kimliğimin önünü bir yere mail atmak için çekmiştim o var.

ben cihazımı geri almak istiyorum sonuçta 1000 liralık birşey. sizce nasıl bir strateji izlemeliyim tecrübesi olan var mı acaba?
Sosyal ağlarda paylaş

sen cihazının imei'ne çalıntıdır damgası vurdurt, telefon yine çalışmaya ve kullanıma devam edebilecek

şurdan sorgulatınca (http://www.mcks.gov.tr/tr/imeisorgu.php), çalıntı olduğu gözükücek, tabi oda çalan kişi bi şekilde servise gidip kilit kırdırmaya falan calısırsa, yada telefon bozulursa ki hiç sanmıyorum

en iyi ihtimal birine satar, o da çalıntı olduğunu bilmeden servise götürürse orda ortaya cıkar.

Bize çok denk geldi öyle.
Sosyal ağlarda paylaş

büyük konuşmayayım ama yerde bin liralık telefon bulsam rehberi açar anne baba canım cicim şekerim adıyla kayıtlı numaralara telefon açar telefonu bulduğumu söylerim bunlar yoksa karakola götürürüm. bunları yapmayacak adam da o telefondan yolunu bulmayı seçer. sen o telefonu kimseye yar etme bence. git çalındığını ihbar et.
Sosyal ağlarda paylaş

Chaotic said:

izmir konakta bir semt tayfası yoktur abi.
yere düşen telefon bu.

polisi aradım poliste genellikle takipsizlik çıkıyor bu işlerden hep dedi. artık işim blackberry protect e kaldı benim sanırım.

savcı o telefona takılan hatların tespitini ister sonra seni karşısına alır bu numarayı tanıyor musun/şikayetçi misin diye sorar ertesi gün şikayetçi olduğun hatların kayıtlı adreslerine polisi yollar telefonu getirtir. bir sonuç çıkarsa bundan çıkar ama sen telefonu kapattırırsan tam tersi bir sonuç çıkabilir. en azından şimdilik kullanımda kalsın sonra elleriyle koymuş gibi bulabilirler.
Sosyal ağlarda paylaş

throine said:

savcı o telefona takılan hatların tespitini ister sonra seni karşısına alır bu numarayı tanıyor musun/şikayetçi misin diye sorar ertesi gün şikayetçi olduğun hatların kayıtlı adreslerine polisi yollar telefonu getirtir. bir sonuç çıkarsa bundan çıkar ama sen telefonu kapattırırsan tam tersi bir sonuç çıkabilir. en azından şimdilik kullanımda kalsın sonra elleriyle koymuş gibi bulabilirler.

şu hikaye bana direksiyon hocalarının anlattığı anahtarı üzerinde bırakıldığından çalınmış otomobillerin sahiplerinin başına gelen bürokratik/hukuki karabasanları hatırlattı.
Sosyal ağlarda paylaş

sen telefonu unut banka hesaplarını güvenceye al. Nüfus cüzdanı resmini çekip telefonda bırakmak nedir ? Adama ellerinle teslim etmişsin herşeyi. Kafası az çalışan ve büyük düşünen biriyse banka hesabına dadanır. adamın elinde ad-soyad , tc numarası, anne kızlık soyadı, doğum yılı, doğum yeri var.
Sosyal ağlarda paylaş

bi kere gasp edilmiştim ben de. kafam rahattı, "hehe imeiden buluruz ki hehehe" diyodum. sonra gittim, "hehe imeiden bulsanıza" dedim. "onun için savcılığa gidip dilekçe vericeksiniz kabul edilcek hede hödöhdhüerüehü en az 3-4 ay lazım ona" dedi. ben de suyumu içtim.

ha bi de, polise de gittim, zerre ilgilenmediler. sonra bi su daha içtim.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...