Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

‘Oyalı’ sizlere ömür

reyou

Öne çıkan mesajlar

copry said:

Xenocide said:

haber yazarken "dün" kelimesini kullanamazmışız. bunun sebebini hep merak ettim, çaresizlikten "önceki gün" yazıp durmuş garibanlar.

Vaaaay ilk kez duyuyorum , niye ki?

/sıkış mode on

dün kelimesinin içinde "söyleyen kişinin varlığını hissettiren bir hava var" yani sen dün kelimesini kullanarak bir şey anlattığında senin orada bulunduğuna ve olmasa bile cümle içindeki varlığına gem vuran bir algı ortaya çıkıyor.

"önceki gün" ile cümle kurarken ise, anlatanın veya başkasının varlığından soyutlanmış bir his ortaya çıkıyor.

sonuç olarak haber aktarma eylemine daha objektif bir ruh hali katmış oluyorsun

/sıkış mode off

haberle ilgili de; klonlanmış hayvanların yaşam süresi çok uzun olmuyor diye okumuştum.
r.i.p.
Sosyal ağlarda paylaş

Ivanov said:

copry said:

Xenocide said:

haber yazarken "dün" kelimesini kullanamazmışız. bunun sebebini hep merak ettim, çaresizlikten "önceki gün" yazıp durmuş garibanlar.

Vaaaay ilk kez duyuyorum , niye ki?

/sıkış mode on

dün kelimesinin içinde "söyleyen kişinin varlığını hissettiren bir hava var" yani sen dün kelimesini kullanarak bir şey anlattığında senin orada bulunduğuna ve olmasa bile cümle içindeki varlığına gem vuran bir algı ortaya çıkıyor.

"önceki gün" ile cümle kurarken ise, anlatanın veya başkasının varlığından soyutlanmış bir his ortaya çıkıyor.

sonuç olarak haber aktarma eylemine daha objektif bir ruh hali katmış oluyorsun

/sıkış mode off

haberle ilgili de; klonlanmış hayvanların yaşam süresi çok uzun olmuyor diye okumuştum.
r.i.p.

valla fena sıkmadın, olabilir bilemiyorum
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...