Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Barbarian, Tartışma ve Build Paylaşım Başlığı

kthxbye

Öne çıkan mesajlar

item düştüğünde statları belli oluyor, açarken değişmiyor. Benim başıma 2-3 gelen bir olaydır, itemi açıyorum server göçüyor. Sonra tekrar gelince item unidentified şeklinde oluyor. Tekrar üstüne tıklıyorum bire bir aynı item çıkıyor.

O sebeple item düşmüşse onu açmamak birşey değiştirmez.
Sosyal ağlarda paylaş

[list]
[*] Magic find increases the class ("item-color" ) of the gear found.
[*] Magic find does not increase the number of items found.
[*] Magic find does not increase the iLvl of the gear found.
[*] Whether or not magic find affects affix rolls is not investigated here, but there is no reason as of to suspect that magic find would increase the stat rolls.
[/list]
bu da şu demek oluyor, MF için kastırıp ıkına ıkına zar zor act2 farmlayıp zaman kaybetmektense "olabildiğince/elden geldiğince" :p MF gear kullanıp daha hızlı farm yapmak aynı sonucu verebilir, yani 250 mf ile 1 saatte yapılan farmda 10 rare düşüyosa 50 mf ile yarım saatte 5 rare düşürüyor olmak aynı kapıya çıkıyor

(ölmeler yüzünden zaman kayıpları, kitelamak için haritada topukları kalçaya vurdurmak vs göz önüne alındığında...)

ha ne olur, mf için para harcamadan iyi bişeler düşürdükçe kullanırsın, ama bu değişiklikleri yapınca act2 daha zor hale gelmez o zaman eyvallah, yoksa ben bi ara kafayı ciddi ciddi takıp mf gear düzecem diye bütün statları alt üst etmiştim de bişeye de yaramamıştı sonuçta, işte bu duruma düşmemek lazım :D
Sosyal ağlarda paylaş

Set değişerek sadece elitelerden düşen itemleri mf ile düşürmüş oluyorsun. Bu güne kadar 1m üstü sattığım hiçbir itemi elitelerden ya da bosslardan düşürmedim. Normal yolda giderken kestiğim moblardan düşürdüm.

Zaten böyle olmasıda mantıklı aslında, bir elite kesince 5-7 item atıyor, ben o eliti bulana kadar 50 tane item düşürüyorum normal moblardan. 10 kat fazla item düşünce , yüksek mf de varsa bunlar paso sarı oluyor. Gear değiştirmek ancak şöyle yapılır, normal mf gear ile gezilir, elite görünce onu eritmek için dps geara geçilir, ölmesine yakın gene mf'ye geçilip devam edilir.

Yoksa farmınızın %80 nini hatalı gearla yapmış olursunuz.
Sosyal ağlarda paylaş

Aluriel said:

Akhlaur said:

Affixlerin daha güzel olmasına etkisi yok mu veya daha çok affix ?

hiçbir etkisi yok

İyi de o zaman bi boss tan 2 beyaz 3 mvi 2 sarı düşüyor diyelim.Mf ile bu oran 4 mavi 3 sarıya çıktı.Beyazların biri lvl 63 tü o sarı olduysa neye göre belli oluyor özellikleri veya kaç özelliği olacağı ?
Sosyal ağlarda paylaş

Ya bi de doğru mu bilmiyorum da biz arkadaşla şu fikirdeyiz ölünce itemlerin lvl larında bi azalma oluyor sanki.Bugün barbarla hiç ölmeden act 1 farmladım baya bi süre sadece lvl 60 61 62 63 rareler düşüyordu nerdeyse.Bi ara iki kere öldüm üst üste hall of agony 3 te.3 boss kestim bi de butcher kestim lvl 60 item düşmedi.Arkadaşta önceden farketmiş belki bize öyle geldi veya şans ama bundan gayri wizardla kasmam aga daha hızlı kesiyorum ama daha çok ölüyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

Akhlaur said:

Aluriel said:

Akhlaur said:

Affixlerin daha güzel olmasına etkisi yok mu veya daha çok affix ?

hiçbir etkisi yok

İyi de o zaman bi boss tan 2 beyaz 3 mvi 2 sarı düşüyor diyelim.Mf ile bu oran 4 mavi 3 sarıya çıktı.Beyazların biri lvl 63 tü o sarı olduysa neye göre belli oluyor özellikleri veya kaç özelliği olacağı ?

lvl 63 rare glove 6 stat rolleyebiliyor.

tam emin değilim ama en iyi senaryo şu tarz bişey sanırım.

%10 crit
%50 crit dmg
%13 attack speed
200 main stat
200 vita
80 all resist

saçma sapan thorn dmg de rolleyebilir, alakasız arcane resist de rolleyebilir, gold pick up radius da.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...