Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

bu markalari yediyseniz gg

Masquerade

Öne çıkan mesajlar

paramecium said:

Sucuk için ise bizimkiler senede 2 kez Bigadiç/Balıkesir'e gidiyorlar kaplıca için; oradaki kasap sucuğundan alıyorlar. Adam kasap ama bildiğin mezbaha gibi dev gibi bir işletme. Külbastısı muhteşem!

Ya bu şekilde Burhaniye'den falan eski kasaplardan aldığımız oldu bizimde, işte özel yaptık kendimiz için falan diye satıyorlar kasaba kasapları, ama o kadar yağlı o kadar yağlı yapıyorlar ki bir sefer tongaya gelip çöp yerine lavaboya döktüm yağını ve lavabo tıkandı içerde kiloyla yağ donunca lol
edit: hatta bi sefer mangalı söndürüyordu sucuktan akan yağlar, o derece yağdan bahsediyorum asdasdas
Sosyal ağlarda paylaş

kasap sanki mükemmel etlerden yapıyor sucuğu
zaten öyle çok üzerine düşersen de lezzetli olmaz
yağdan zarar gelmez, eti taze olsun yeter

çok yaptıracaksanız sucuk yapan yerler var, etini kendin götürüp baharat ve yağı oraya bırakırsan en azından saağlıklı bişey çıkar da

sucuk nedir ya nesini yiyiorsunuz
Sosyal ağlarda paylaş

evde sucuğumu kendim yapıyorum. makinasını aldım, barsak alıyorum, baharatını 9 çeşit baharattan kendim karıyorum. etini en güzelinden gidip kasaptan çektiriyorum, sarmısağını kafama göre eziyorum. bir seferde 3kg etten yapıyorum 1 ay yetiyor. bikaç hafta ara veriyorum sonra tekrar bi parti yapıyorum.

kafam rahat B)-
Sosyal ağlarda paylaş

Sufi said:

evde sucuğumu kendim yapıyorum. makinasını aldım, barsak alıyorum, baharatını 9 çeşit baharattan kendim karıyorum. etini en güzelinden gidip kasaptan çektiriyorum, sarmısağını kafama göre eziyorum. bir seferde 3kg etten yapıyorum 1 ay yetiyor. bikaç hafta ara veriyorum sonra tekrar bi parti yapıyorum.

kafam rahat B)-
cidden merak ettiğimden soruyorum. makinesi kaçadır bunun :) 1 kg eti alıp (neresinden tabi ?) kıyma yaptırıp, sonra baharatını katıp senin makineye mi atıyorsun ? yani ortalama 1 kiloya 1.1 kilo falan çıkar baharatsa sadece, yamuluyor muyum ?
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...