Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Shadowrun Returns

Kanuni

Öne çıkan mesajlar

Looting üzerine
said:
Corpse looting involves a loot system and associated systems that interact with it. As much as we wanted one and designed one, we don't have the funding to implement it in this version of the game. If we'd done like the SNES and Sega games and gave you one PC/character class and no race choices to play, we might have had time for it. We invested in giving you ownership of your character, knowing that we could add things like that down the road if the game were successful.

İstedikleri paranın neredeyse üç katını alıp da şu oyuna looting eklememelerine bahane olarak "parasızlıgı" göstermeleri terbiyesizlik olmuş. Ben preorder'ımı geri aldım. Bir de millet sanki multiplayer falan istemiş gibi konuşmuşlar, oysa sadece bir RPGde olması gereken bir RPG özelligini istemişler. $400k para isteyerek başladılar Kickstarter'a, ellerine 1.8 milyon dolar para geçti (istedikleri miktarın %271i, yanlış olmasın) ve o parayı oyunu ADAM GİBİ YAPMAK yerine Maclere ve tabletlere portlamak için kullanıyorlar, porting işlemini de büyük ihtimalle outsource edeceklerinden para harcamaları gerekiyor. Komik resmen. Üstelik Shadowrun gibi öldürdügün adamın gözünü çıkarıp kendine takabildigin bir settingde bunu yapmaları resmen şerefsizlik olmuş.
Sosyal ağlarda paylaş

bunlar browser oyunu içinde para aldilar, ya açikcasi sistemi baya kötüye kullanıyorlar ve sonuç olarak da ortaya iyi bişi koyacaklarını sanmiyorum.

age of decadence'in yapimcisinin dediği güzel,ortaya iyi birşey koyarsın pre-order ile bütçe toplarsın bu ne lan bugun aciktim bi kickstarter başlatayima inecek herifler resmen
Sosyal ağlarda paylaş

bliksem said:

şu oyuna looting eklememelerine bahane olarak "parasızlıgı" göstermeleri terbiyesizlik olmuş. Ben preorder'ımı geri aldım.

Hakkaten çok iyi yapmışsın, helal olsun sana. Bunu yapmaları hakikaten terbiyesizlik. Bir RPG'de looting olmaz mı yahu, resmen büyük hakaret...

http://www.youtube.com/watch?v=jiEyFjdAr5M

O değil tabii de, şu yukarıdaki videoyu izlersen, looting'in aslında mümkün olduğunu, kullanmak istedikleri sisteme uygun olmadıkları için kendi campaignlerine eklemediklerini, ama mod yapmak isteyenlerin cesedi orda tutup üstüne loot ekleyebileceğinden bahsediyorlar.
Sosyal ağlarda paylaş

pronoit said:

bunlar browser oyunu içinde para aldilar, ya açikcasi sistemi baya kötüye kullanıyorlar ve sonuç olarak da ortaya iyi bişi koyacaklarını sanmiyorum.
age of decadence'in yapimcisinin dediği güzel,ortaya iyi birşey koyarsın pre-order ile bütçe toplarsın bu ne lan bugun aciktim bi kickstarter başlatayima inecek herifler resmen

Saçma olmuş söylediklerin baya. Oyunun browser oyunuyla felan hiç bir alakası yok. Sistemi hazırlayan zaten bunlar, kötü kullanacaklarını hiç sanmıyorum, Alpha videodan da gördüğümüz kadarıyla kötü bir şey yapmamışlar. Age Of Decadence'in konuyla alakası yok. Ayrıca Age Of Decadence kaç yıl oldu yapılmaya başlanması? 9 yıl mı? 9 yıldır tamamlanıp bitmeyen bir oyunu "böyle olması lazım" diye örnek mi göstereceğiz? Dediklerinin bu projeyle bir alakası yok zaten. Gayet güzel bir proje başlattılar, güzel de gidiyor, "ne hakla Kickstarter yaparlar" diyorsun.
Sosyal ağlarda paylaş

dediklerim saçma adamların yaptığı daha saçma.thnx.

adamlar ortaya hiçbişi koymadan extra para verirseniz şu kadar genişletiriz oyunu diyorlar öte yandan görüyoruz ki verilen extra paralar genişletmeye gitmiyor çünkü büyük ihtimalle zaten marjinal maliyeti çok düşük şeyler için yüksek 'goal'ler hedefliyorlar ama gene görüyoruz ki aslinda o amaçlar zaten büyük ihtimalle en başta oyuna dahil olan şeyler.

eskiden oyun ve expansion yapilirdi (misal starcraft brood war oyunun betasında veya alphasında brood war ünitleri gözüküyordu screenshotlardan ) sonra oyun çikardi,belirli bir süre sonra expansion gelirdi

sonra bunu ileriye götürdüler oyunun içinde olan şeyi dlc diye sattilar.hem de ilk günden.

şimdi oyun hiç yapılmamışken oyunun içinde olması planlanan şeyleri hedefi tutturduktan sonra biraz allayip pullayip bize 200 bin dolar daha verin bunu da koyarız diyorlar. oysa en başında dahil miydi değil miydi kimsenin fikri yok?

mesala adamlar diyorlar ki verdiğiniz 300 bin dolar sayesidne oyuna extra gameplay koyduk. yahu oyunda gameplay en başta şu kadar saatti diyebilecek birisi var mi ki ?

tamam wasteland project eternity dreamfall bunlar güzel şeyler ama arkasındaki adamlara iyi kötü güven var.
aklımızda loot sistemi var aklimizda ama bunu yapacak bütçemiz yok. işte tam bir art niyetli kickstartercı abimiz kendini belli etti şimdiden
Sosyal ağlarda paylaş

Warhero said:

Hakkaten çok iyi yapmışsın, helal olsun sana. Bunu yapmaları hakikaten terbiyesizlik. Bir RPG'de looting olmaz mı yahu, resmen büyük hakaret...

kickstarter'da bir campaign de sen açsana, eline geçen parayla "okudugumuzu anlama" dersleri falan alırsın. ben mesajımda looting sisteminin olmamasını eleştirmişim, dogru, ama orada asıl eleştirilen nokta bu sistemi dahil etmemelerine bahanelerinin "parasızlık" olması idi. rica ediyorum, insanlara aggro yapacaksan bile en azından mesajları düzgün oku.
Sosyal ağlarda paylaş

bliksem said:

"okudugumuzu anlama" dersleri falan alırsın.
ama orada asıl eleştirilen nokta bu sistemi dahil etmemelerine bahanelerinin "parasızlık" olması idi. rica ediyorum, insanlara aggro yapacaksan bile en azından mesajları düzgün oku.

Ben de sana rca ediyorum, insanlara "okuma dersi" vereceğine önce sen yazılanları bir düzgün oku. Video bir zahmet izlersen, olayın parasızlıkla alakası olmadığını anlardın. Sana diyorum ki, adam kendi ağzıyla, "bu sistemin oyun tarafından desteklendiğini ve modderların isterse kullanabileceğini" söylüyor, sonrasında da neden campaign'e dahil etmediğini açıklıyor. Ve dahil etmemelerinin nedeni parasızlık felan değil. Tamamen tercih meselesi ve senaryo odaklı olmak istemeleri.
Tekrar ediyorum, looting sistemi oyunda var ve koymamalarının nedeni parasızlık felan değil.
Sosyal ağlarda paylaş

adamin diyor demek istemiyorum ama diyecem:

"As much as we wanted one and designed one, we don't have the funding to implement it in this version of the game."

videoda solda oturan adam, forumda bildigin implement etmeye para yok diyor iste... PR videosunda "buna para vardi ama 'artistic integrity'" ayagina yatiyorsa (izlemedim 1 saat) hangisine inanacagin sana kalmis
Sosyal ağlarda paylaş

pronoit said:
şimdi oyun hiç yapılmamışken oyunun içinde olması planlanan şeyleri hedefi tutturduktan sonra biraz allayip pullayip bize 200 bin dolar daha verin bunu da koyarız diyorlar. oysa en başında dahil miydi değil miydi kimsenin fikri yok?

mesala adamlar diyorlar ki verdiğiniz 300 bin dolar sayesidne oyuna extra gameplay koyduk. yahu oyunda gameplay en başta şu kadar saatti diyebilecek birisi var mi ki ?

Her kickstarter kampanyası bu şekilde işliyor. Sevip sevmemen, kabullenip kabullenmemen sana kalmış. Speifik olarak bu projeye has şeyler değil bunlar. İstemiyorsan Kickstarter ile gelen hiç bir oyunu oynama, istersen funding de etme, kimse seni zorlamıyor.
Oyun yapmak isteyen adamlar ya kendilerie 100 milyon dolar verecek şirketleri bulmak zorunda, ya Age Of Decadence gibi 9 yıl developing sürecinde kalmak zorunda, ya da 500bin dolar - 1milyon dolar gibi bütçeyi hedefleyip oyunu ona göre inşaa etmek zorunda. Hepsi bir arada olmuyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Sam said:

axedice said:

Baya iyi görünüyor oyun. Tüh buna destek çıkmamışız zamanında

aynen bu durum. neyse artık indirimlere bakacaz.

derken a wild 15$ offer appears! hmm..

yalnız bütün oyunlar böyle 15-20$ çıksa satışlar nasıl infilak eder belli değil.

ben de bunu düşündüm görünce lan
Sosyal ağlarda paylaş

bi de loot sistemi yok ne demek lan -_-

olm böyle yapıyolar yapıyolar sonra saçma bi açıklama yapıp insanın hevesini kaçırıyorlar

- Armor class olmayacak armor hp ekleyecek
- Loot sistemi yok çok zor yapamadık
- MMO olmayacak 100 kişi neyinize yetmiyo oynayın işte

hasta mısınız olm?
Sosyal ağlarda paylaş

BonePART said:

looting sisteminin nesi o kadar zormuş onu anamadım ben
mob ne kullanıyosa o duscek lan
atla deve değil ki

hayır gerçekten adamın öldüğü yerde itemlar çıksa yeter illa ayrı bir interaksiyon ekranı açılması gerekmiyor. sene 2013 abi liseli coder mısınız dedirttirdi bana.

lootun junk kısmı random generated olur zaten gerisi de kullandığın itemların %30 olasılıkla düşmesidir. hayır baştan zaten oyunu mantıklı ve dev friendly kodladıysalar bunları yapması o kadar kolay ki. UOda elle text dosyasından bile girilebilen şeylerdi bunlar yani, sistemi adam gibi kodladıktan sonra lootu hazırlaması dert değil. bu sistemi kurabilecek adamlar yoksa da takımda napıyon birader derler. bunların hepsi bana kötü coderlık örneği gibi geliyor
Sosyal ağlarda paylaş

fenris said:

işte o lootu da satacaksın onunla bişeyler alacaksın filan. muhtemelen onu beceremediler.

abi trading sistemi zaten koymuşlardır diye düşünüyorum. gerçi settingden anladığım kadarıyla shadowrunner denen elemanlar öyle sağda solda dolaşıp da abi ben tüfenk var alan mı? diyebilecek tipler değil biraz undercover elemanlar. o yüzden çok naif bir trade sistemi gerçekçiliği bozabilir
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...