Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Chocolate Chip Cookies Tutosu

copry

Öne çıkan mesajlar

Sevgili kurabiye canavarları işte size sütün yanında yiyebileceğiniz enfes kurabiye tarifim ^^

MALZEMELER

- 200 gr tereyağ
-1.5 su bardağı toz şeker ( nutellanın isteği üzerine ben 2.5 bardak koydum ama fazla şekerli oluyor öyle)
-1 yumurta
-2 paket vanilya
-1 paket kabartma tozu
-1.5 su bardağı un
- 2 avuç ezilmiş fındık
- parça çikolata

HAZIRLANIŞI

Hepsini bir kaba boşaltıp güzelce yoğuruyoruz en son fındık ve damla çikolataları ekliyoruz. Markette kalmadığı için damla çikolata ben nestle sütlü ve bitter olmak üzere iki adet çikolata aldım ve bıçakla onları damla çikolata haline getirdim.

Hamurun kıvamı bildiğimiz kulak memesi kıvamında olmasın biraz daha çıvıkımsı olsun ama çok cıvık geldiyse gözünüze 1 kaşık daha un eklenebilir.

Hamurumuzun yoğurulması bittikten sonra fırını 180 dereceye getirin ısınmasını bekleyin

Fırınımız ısınırken tepsimizin üstüne pişirme kağıdını seriyoruz ve kahve kaşığı dondurma kaşığı gibi derin bir kaşıkla hamurdan parça parça kopartıp tepsiye seriyoruz üstüne de su bardağının altı ile basıp yarım santim kalınlıkta olacak şekilde kurabiyelerimizi şekillendiriyoruz.

tepsiye dizerken çok yakın dizmeyin pişerken kabarıp yapışıyorlar birbirlerine =))

bu kaşığımız

pişmeden önce

13 dakika pişiriyoruz ve çıkarır çıkarmaz kağıttan tutup tepsiden alıyoruz kurabiyeleri. alırken dikkatli olıun dağılmasın .

Yanında da buz gibi sütünüz hmmmmfs afiyet olsunnn ^^

Bu da ilk tutom show mercy için

Sosyal ağlarda paylaş

Mithat said:

Nasıl ya 2.5 su bardı toz şeker katınca şeker komasından ölünmüyor mu yani harbiden oran o mu? Öeh çok fazla geldi gözüme benim deneyecegim bunu feedbackimle geri gelirim yarın veya cuma.

1.5 pardon =)) Nutellaya yaptım bunları o çok şekerli seviyormuş ben 2.5 bardak koydum o yüzden. Ama teşekkür ederim düzelttiğin için forumu şeker komasına sokacaktım az kalsın sdfsd .)))
Sosyal ağlarda paylaş

stormeagle said:

Bahsedilen şeker miktarının biraz azı konularak bizzat denendi.
Birde buna batırarak yedim. Tadına tat kattı. Tavsiye

Birde bunun tutosunu verene minnettar olucam

ehue.. Afiyet olsun sevindim beğenmene ^^
Çözersem onu da yazarım tuto.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...