Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

battle.net accountumdan wow hesabım silindi

asetic

Öne çıkan mesajlar

Gutshot said:

abi gecmis olsun ama nasil guvenirsin bu kadar emek ve zaman verdigin bir konuda baskasina. umarim ders olmustur, kazik yedigin konu wow olsun; gercek hayata tecrube olduysa eger iyi bile olmus denebilir.

işin kötüsü ben merge e güvenerek yaptım bu işi.ve aklımın ucundan bile geçmedi adamın 1 gün tekrar accountu geri almak istediğinde şak diye bu kadar rahat alabileceği.sonuçta 4 sene ben oynamışım expansionları ben almışım vs vs.hayırlısı olsun diyoruz son bi umut oyun içi ulaşmaya çalışıcam da yemez sanırım.olmadı blizze ispiyonlayıp banlatırım

Aluriel said:

yeni hesap lazımsa ulduardan beri oynamadığım hesaplardan birini satayım istersen? daha da oynamam zaten boşa durmasın :>

büyük sözüme tövbe de bir daha boş acc dahi almam
Sosyal ağlarda paylaş

Haci simdi expension'larin falan sende cd keyleri, kutulari yok mu?
Yaz mail de ki bu adam bu hesabin tam sahibiyse ek paketlerin cd keylerini falan da gostersin o zaman. Buyrun hepsi bende var diye koy fotolari. O adam koyamiyorsa silsinler ekleri paketleri ondan. Cd keyleri sana versinler. Haliyle paket olmadan o karakterleri kasamayacagindan, karakterleri de silsinler hatta ek paket cd keyi girdikten sonra acilan karakterleri senin hesabina transfer etsinler. Transfer parasi neyse veririm de.
Universite de oda arkadasim di bi sekildi ustune almis hesabi de hatta.... :) cirkefles :)
Paketler benim kardes paketimi vereceksin bana de.
Sosyal ağlarda paylaş

beyler son bilgileri de paylaşayım herkes öğrensin.

- expansion paketleri hiç önemsemiyorlar.hatta expansion paketlerin keylerini göndermeme rağmen.üzgünüz bizim için classic key ve accountu açanın kimlik bilgileri önemli dendi.
- account banlanmıyor karakterler artık bu hırsızın girip oyun içinde arkadaşlarımla benmişim gibi "karakterleri geri aldım ama item ve gold kaybım var " deyip milleti dolandırmaya kalkmış.bunu da söylememe rağmen account banlanmadı.
- yıllarca oynamam ve karakterlerin bana ait olduğunu onaylıyor blizz ancak yapılacak birşey olmadığını accountun o adamın hakkı olduğunu, temasa geçip kendisinden istemem gerektiğini söylediler en son.
- account satışlarında kimlik fotokopisi almak kesinlikle önlem değil.önemli olan başka kriterler de var.mesela accountun açıldığı ilk mail adresi(sonra dan değiştirilen değil), 2. bir kimlik (mesela ehliyet,pasaport gibi),classic paketin kimlikle yanyana key görünecek şekilde resmi(bunları bile vermiş adam)

classic keyi size veriyor diyelim.ama kutusu kayıp ya da digital aldığını kutusunun olmadığını söylüyor.yine bir tehlike
hadi diyelim ki kutuyla aldınız...

adam kimlik scanide veriyor diyelim ama
2. hatta 3. bir kimliği olup olmadığını bilemezsiniz.ehliyeti pasaportu olmadığından emin olsanız dahi yarın öbürgün çıkarmayacağını ve bunları ispat için kullanmayacağını bilemezsiniz.

mail adresini biliyorsunuz hatta adam bu mail adresini artık kullanmayacağını onuda itimat etmeniz için size vereceğini söylüyor.yine çözüm değil çünkü accountu başka mail adresi altında kayıt etmiş ve sonradan maili değiştirip bu maili size veriyor da olabilir.accountu kayıt ederken verdiği adres kişisel bilgiler de değiştirilebilir ama ilk kayıt olurken verdikleri her zaman geçerli.(hiç bir zaman emin olamayacağınız ve en kötüsü de bu)

uzun lafın kısası accountun ilk sahibinin istemesi durumunda şak diye elinizin altından karakterlerinizi alabileceğinizi unutmayın.Her halükarda ispat edebiliyor ve account satışı ispatlanmasına rağmen hesap banlanmıyor.(bana yar olmazsa ona da olmaz en azından banlatırız diye düşünen arkadaşlar varsa kesin olarak tarafımdan tecrübeyle sabittir)

Bu yapılan şerefsizlikten sonra şunu kesin söyleyebilirim ki account satın almayın arkadaşlar.Her şekilde geri alınabiliyor adam sizin yıllarca uğraştığınız emeğinizi bir anda çalabiliyor.Tamamen legal ve blizzard da adamın yanında.Umarım account almayı düşünenlere benim yaşadıklarım bir ders olmuştur.

Ve gelelim bana bu accountu satan kişiye.Ufak bir araştırma sonucu bu zatın çeşitli forumlarda deli gibi wow hesabı sattığını gördüm.paticikte de kayıtlı olduğu için en azından buradakiler bu vatandaşın ilanını gördüklerinde bu durumu hatırlasın.İfşa ettiğimden dolayı bir sorun olacakmı bilmiyorum eğer sorun olursa yetkili arkadaşlar gerekli düzenlemeyi yaparlar.

Paticikte kullandığı nick : hailandkill
Sosyal ağlarda paylaş

savcılıkltan hiçbişi çıkmaz.sattığını ispat edemem zaten 4 sene geçmiş üzerinden.bu arada ben adamın nickini küfür edelim nefretimizi kusalım diye yazmadım.adam belli ki bu işi ticarete dökmüş.sadece bu isimle 3-4 tane satışı var yeni.başkaları da tuzağa düşmesin diye yazdım.

donanımhaberde de iki hesabı var : hailandkill ve speedy34
Sosyal ağlarda paylaş

blizzard da ne puştmuş arkadaş. o kadar sene geçmiş neden veriyorsun geri. bi zamanaşımı bir şey olsaydı bari.

ben de bir priest almıştım herifin tekinden. merge ettim hesaba. içinde bi tane priest vardı sadece. onu kendi hesabıma migrate ettim. zaten onun için almıştım hesabı da.

sonra bu güya çakallık yapıp geri aldı hesabı ama içi boştu sdfsdfsdf.
Sosyal ağlarda paylaş

sevgili asetic
olayın ertesi günü bana telefon açmıştın öyle hatırlıyorum ve bu durumdan bahsetmiştin üstelik paticik forumlarında bu konuyla ilgili başlık açtığını konunun diğer kişiler tarafından yorumlandıgından bahsetmiştin bundan sonraki gelişmeleri takip etmek için bende forumlara giriş yaptım ve konunun takibindeydim ..

gelgelelim account mevzusuna bu account benim üzerime değildi bu account içerisindeki karakterlerin başka hesaba kopyalanmak nedeniyle oluşturuldugu sonrada benim elime geçmesinden 4 , 5 ay sonra senınle takaslandı takas nedenı de " senın hesaba karşı para + boş hesap " idi ..
madem bunu ben yaptım peki neden catac ilk çıktıgında üzerine oturmadım hesabın ? madem ben çaldım callback yaptım karakterlerınden herhangı bırınde en ufak oynama yok ? nereden bılebılırdım senın oynadıgını wow+tbc nın ne kadar ucuz oldugunu bılıyoruz neden sen senın olmayan accountun uzerıne yatırım yaptın benı burada suclayamazsın ..
senınle facebook dan bıle arkadaşız ben bunları yapsam dırek senı blocklar gecenın 2 sınde 3unde yazdıgın mesajlara ertesı sabah işteyken bile sana cevap yazmazdım ..
burada bana istediğinizi söyleyin benim bir suçum yok hesapta benım uzerıme degıldı hesap kımın uzerıneyse ozamanlarda ona ulaş ben bır nevı "al sat " işi yaptım aracı konumdayım istediğin savcılıga durumu bıldır kendımı bılıyorum kendımce haklı sebeplerımde var

buarada şunuda belırteyım cayır cayır account sattıgımı soyluyorsun ya 80 tl ye rogue vardı bende bu paraya kacmaz deyıp facebook da arkadas lıstemde olan kısıden rogue aldım rogue oynamayı beceremedıgımden gıttım yıne facebook da arkadas lıstemde olan kısıye hesabı sattım bu 2 kısının ısımlerını de verdım referans olarak neden onlarla 1 kere bıle konusmayıp benı burada sucluyorsun..

neyse benım savunmam budur devamı gelmeyecektır ...

Sam tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

avukat var burada gel bana hadi dava açalım + tazminat isteriz charın değerini hesaplatır birde üzerine yoksun kalınan karı da ekledik mi faizlerle coşarız sdflkjdsfljk....

şaka bir yana adam benim değil diyor da işiniz çok karışık sizin ne sen adamın yaptığını ispat edebilirsin ne de adam kendi yapmadığını ispat edebilir karman çorman saçma sapan bir iş bu...
Sosyal ağlarda paylaş

hailandkill dedi ki:

sevgili ilker dinsel
olayın ertesi günü bana telefon açmıştın öyle hatırlıyorum ve bu durumdan bahsetmiştin üstelik paticik forumlarında bu konuyla ilgili başlık açtığını konunun diğer kişiler tarafından yorumlandıgından bahsetmiştin bundan sonraki gelişmeleri takip etmek için bende forumlara giriş yaptım ve konunun takibindeydim ..

gelgelelim account mevzusuna bu account benim üzerime değildi bu account içerisindeki karakterlerin başka hesaba kopyalanmak nedeniyle oluşturuldugu sonrada benim elime geçmesinden 4 , 5 ay sonra senınle takaslandı takas nedenı de " senın hesaba karşı para + boş hesap " idi ..
madem bunu ben yaptım peki neden catac ilk çıktıgında üzerine oturmadım hesabın ? madem ben çaldım callback yaptım karakterlerınden herhangı bırınde en ufak oynama yok ? nereden bılebılırdım senın oynadıgını wow+tbc nın ne kadar ucuz oldugunu bılıyoruz neden sen senın olmayan accountun uzerıne yatırım yaptın benı burada suclayamazsın ..
senınle facebook dan bıle arkadaşız ben bunları yapsam dırek senı blocklar gecenın 2 sınde 3unde yazdıgın mesajlara ertesı sabah işteyken bile sana cevap yazmazdım ..
burada bana istediğinizi söyleyin benim bir suçum yok hesapta benım uzerıme degıldı hesap kımın uzerıneyse ozamanlarda ona ulaş ben bır nevı "al sat " işi yaptım aracı konumdayım istediğin savcılıga durumu bıldır kendımı bılıyorum kendımce haklı sebeplerımde var

buarada şunuda belırteyım cayır cayır account sattıgımı soyluyorsun ya 80 tl ye rogue vardı bende bu paraya kacmaz deyıp facebook da arkadas lıstemde olan kısıden rogue aldım rogue oynamayı beceremedıgımden gıttım yıne facebook da arkadas lıstemde olan kısıye hesabı sattım bu 2 kısının ısımlerını de verdım referans olarak neden onlarla 1 kere bıle konusmayıp benı burada sucluyorsun..

neyse benım savunmam budur devamı gelmeyecektır ...

Sevgili hailandkill kardeşim,
evet doğrudur ilk gün seni telefonla arayıp böyle böyle durumu anlattım.hatta inanmıştım da.telefonu kapatırken de rahatsız ettim kusura bakma demiştim.ancak yaptığım araştırmalar sonucu accountu senin aldığına kanaat getirdim.Nedenlerine gelirsek

1- account ismi "vanguardtr" idi.ve "vanguardtr" yi senin farklı platformlarda da kullandığını gördüm.Bunu sana belirttiğimde eveleyip geveledin.Bu bile yeterli bir sebep bence.Bu accountu satın aldığını iddia ediyorsun madem öyle vanguardtr nickini neden kullandın pes2011 turnuvalarında örneğin?
2- telefonla aradığımda yemin billah oyunu bıraktığını wowla alakan olmadığını buna ayıracak vaktin bile olmadığını vs söyledin durdun.3-4 senedir elini sürmemiştin.halbuki senin nickinle birçok wow account satış ilanı var
3- farklı sitelerdeki nicklerini sordum(kimi satış yapıyor kimi alınık char arıyor vs) yok arkadaşım yok eşim yok dostum dedin durdun.adamların infosuna bakabilmek için hususi kayıt oldum email adresi ayna gibi ortada mail adresi senin.sen kimi kandırıyorsun?onlarla konuş dediğin senin forum accountların kimle ne konuşacam?
4- yaptığımız alışverişin farkındasın hatta pazarlıklarımızı takaslarımızı bile hatırlıyorsun ancak vanguardtryi nasıl olduysa içi boşken satın alıp bana tekrar satıyorsun ve aldığın adamı bilmiyorsun.ilk gün ben ulaşmaya çalışayım dedin sonra hatırlamıyorum yok wow-turk hesabım silinmiş falan bi ton bahane uydurdun.
5- ben benim olmayan account üzerine yatırım yapmadım.bilhassa accountu senden satın aldım ha böyle birşey yapılabileceğini hesap etmedim o ayrı.ama sen bana o accountu bedava vermedin.facebooktan engellememene cevap yazmana gelince tek sebebi suçluluk duygusu.boş hesabın oynandığını tahmin edemedin geri aldığında dolu olduğunu görünce geri de veremedin.karakterlerdeki puanlarla heirloom abandın char kasıyorsun.

Ve evet kardeşim kusura bakma bu nedenlerden dolayı ben sana inanmıyorum.

Bunları buraya yazmamın sebebi insanların bir anlık sinirle önüne gelene bok attığımı düşünmelerini istemememdir.Ben 2 gün boyunca yaptığım araştırmalar sonucu öğrendim yukarda yazdıklarımı.Verdiğim rahatsızlık için de özür diliyorum.

Sam tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

BonePART said:

Account satmak yada paylasmak yasakken account almıstım geri aldı diye dava acarak hukuk tarihine geçilmesiş arzusuyla.

Bu arada şu olay gecerli deil eğer Legit bir satış yaptıysanız (türk ticaret yasalarına uygun. Fatura makbuz banka havale dekontu hatta ve hatta sözleşme) hakkınızı arayabilirsiniz.

Ha bu devirde kim acc yi o şekilde satar o ayrı. Birde hukuğun karşılayacağı zarar sadece maddi bağlamda olur yani IsmailDK adlı gnome Dk nın Mehmete verilmesine tarzı bir karar cıkamaz bunun sebebi davayı şeklen ele alırlar.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...