Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

mesailer değişiyorr

Katibim

Öne çıkan mesajlar

Devlet dairesi 7'de açılsa memur için daha iyi; 9'a kadar kimse gelmez emekli amcalar/teyzeler hariç, çaya simide abanırlar. 9-12 arası yoğunluk olur, öğle arası 1 saat takılırlar, sonra 3 saat çalışıp eve dönerler.

Görüldüğü üzere bu şekilde sadece 6 saat çalışıyor memurlar, üstelik 3 4 saati yoğun yalnızca sdf

Ha bir de memuru cemaattenleştirme hareketlerini de hesaba katarsak memur için sıkıntı olmaz, namaza kalkıyor zaten, oradan da işe gelir işte.
Sosyal ağlarda paylaş

Herkes bildiği gibi bir takım yorumlar yapmış iyi güzel bende bizzat bir memur olarak yorumumu yapaım bakalım ne cevap vereceksiniz..

Bizim mahkeme kalemi 8.00 da açılır ve hepimiz işimize olan saygıdan ötürü en geç 8.20 de işte oluruz görevimizin başında

Sabah saat 6,30 da kalkıyorum kahvaltımı yapıp traş olup saçımı tarayana kadar saat 7 10 dk da üstümü giyiniyor arabama atlayıp işe geliyorum saat 8 oluyor zaten (malum 1 saaatimiz sabahları yolda geçiyor)

duruşma olsun olmasın hangi gün olursa olsun mutlaka sabahları işlemli dosyaların işlemleri oluyor hacizler kararlar yeni davaların işlemleri ee saate bir bakmışsın 12 olmuş sonra ? 30 dk yemek molası onda da dışarda alalacele ye yemeğini çık sonra gelirken kapıda millet bekliyor benim dosyam vardı ne oldu yazmadınmı kararı daha ... Sonra onlarla uğraş derken soluksun saat 16.30 oluyor ... Bittimi bitmedi bundan sonra çalışma ortamı biraz rahatlayıp yarınki işlere ve bugunki kalan işlerini yapıyor masanı düzenleyip 18. de çıkıyorsunn

Şimdi gelelim 7-16 olursa ne olacak ?

saat 05.30 da kalkmam gerekecek ve yine aynı tempo akşam yine 5 veya 6 gibi çıkış ne olaacak şartlar çok mu iyileşecek ?
Zengin mi olacağız ? Maaşlarımız mı artacak ?
Hiçbirisi yok
İStanbulda verirsin her bir memuruna bir lojman verirsin bir servis herkes istersen gece 4 de başlar mesaiye ama birazda empati yapmak lazım bence anadolu yakasında oturan ben avrupa yakasına 1 saatte geçebiliyorsam ben ve benim gibi bir çok memura yazık gerçekten

Haftasonu çalışmasına da gelip bitiricem çok uzattım çünkü ;
Arkadaşlar memuriyetin bir düzeni vardır devlet daireleri esnaf dükkanları değildir sizin 1 senede şirketinize girip çıkan misafirleri biz burda 2 ayda alıyoruz kaldı ki siz yaptığınız yanlışlardan ötürü en fazla kovulursunuz ancak biz ağır ceza mahkemesinde sanık olarak yargılanıyoruz... Bırakında 1 gün fazla dinlenelim...

Hanginiz trilyonluk davalara bakıyorsunuz ? Bunun insan yaşattığı baskıyı stresi bilebilirmisiniz ? Trilyonluk bir çekin kaybolduğunda veya birisi tarafından çalındığında neler başınıza gelebileceğinii

Devlet bir vücutsa memurda bu vücudun kanıdır. Kendi kanımıza zulüm etmeyelim kurulu düzeni bozmaya çalışmayalım
Sosyal ağlarda paylaş

Absolut said:

Erken başlanırda erken çıkılmaz özel sektörde :P

Ben de bundan korkuyorum..
Zaten "iş varsa o iş yapılmadan gidilmez" mantığı yüzünden günlerce ofiste kaldığımı biliyorum.
Mesaiyi 7 de başlatırlarsa biz yine 7den önce çıkamayız. Olan bize olur.
Sosyal ağlarda paylaş

bir başkasının çalışma ortamındaki rahatsızlıkla kendini teselli etmek kusura bakmayın ama aptallık olsa gerek.

onun dışında ya gözboyamak içn yapılan bir hareket ya da ileride özelleşecek devlet kurumlarının sayısının artacağının belirtisi. copry'nin dediği gibi hükümetin anladığı ekonomik büyüme yandaş zengin etme olduğu için bizim çıkarımıza bir durum değil :P
ayrıca sabah trafik rahatlar beklentisine girmeyin. devlet daireleri saati erkene çekerse bankalar ve beraberinde bütün özel işletmeler de 7'de başlayacaktır mesaiye.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...