Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

para aşkı satın alabilirmi?

saplashaman

Öne çıkan mesajlar

ginaly said:

kadın evrimsel açıdan güçlü olan erkeği seçer.
kendisini ve yavrusunu güçlü olan korur.
güçlü olan erkek kadının ihtiyaçlarını karşılar.
en basit giyinme, barınma, korunmadan tut, günümüzdeki daha çetrefilli social belonging ihtiyaçlarına varana kadar her türlü ihtiyaç.
ve tüm bu ihtiyaçların anahtarı günümüzde paradır.
so,
para=ihtiyaç satisfactionı=erkek seçimi=aşk.
ama son dönemde kariyerli paraya doğru da bir kayma var, bu da dipnot olsun.

işte bazılarımız o hayvani içgüdülerin üzerine çıkabiliyor, aşkı survival'a eşitlemen olmamış. onun ismi survival, hayatta kalmak için yapman gereken. ha insanların çoğu daha hayvanlıktan insanlığa geçişlerini tamamlayamadılar o ayrı konu, o yüzden dediğin günümüz aşşağılık materyalist toplumunda dominant bir faktör.

gel gör ki survival içgüdüsünü override eden daha yüksek duygular var, aşk (bu kelimenin içi çok boşaltıldı ama başka kelime bulamıyorum) da onlardan biri. birini çok seviyorsan ama onun parasını sosyal statüsünü vs de denklemin içine katıyorsan o aşk olmuyor, onun ismi başka birşey. bencilliğin, kendini önce düşünmenin olduğu yerde aşktan bahsedilmesi saçma olur.

comfort zone'dan çıkıp rahat hayatı geride bırakan ve aşık olduğu insanla binbir çile çekmeyi tercih eden güzel insanlar da var, ne mutlu onlara.

ha içinizde çok para kazanıp güzel hatunlarla hayatlarını birleştirme planları olan varsa çocukları tüpçüye/sütçüye benzediği zaman şaşırmasınlar.
Sosyal ağlarda paylaş

saplashaman said:

Bir adalet var ama onun adini siz koyun,10 sene once daha cocuksun evin barkin yok diyen hatun jinekologla evlenince sizinle birlikte olma icin tekrar sizi ariyorsa ask yoktur artik gozumde,para ve vicik vicik banyo anilari vardir.aska inancimi 10 sene once kaybettim,hukumsuzdur.

Sosyal ağlarda paylaş

emanet said:

ginaly said:

kadın evrimsel açıdan güçlü olan erkeği seçer.
kendisini ve yavrusunu güçlü olan korur.
güçlü olan erkek kadının ihtiyaçlarını karşılar.
en basit giyinme, barınma, korunmadan tut, günümüzdeki daha çetrefilli social belonging ihtiyaçlarına varana kadar her türlü ihtiyaç.
ve tüm bu ihtiyaçların anahtarı günümüzde paradır.
so,
para=ihtiyaç satisfactionı=erkek seçimi=aşk.
ama son dönemde kariyerli paraya doğru da bir kayma var, bu da dipnot olsun.

işte bazılarımız o hayvani içgüdülerin üzerine çıkabiliyor, aşkı survival'a eşitlemen olmamış. onun ismi survival, hayatta kalmak için yapman gereken. ha insanların çoğu daha hayvanlıktan insanlığa geçişlerini tamamlayamadılar o ayrı konu, o yüzden dediğin günümüz aşşağılık materyalist toplumunda dominant bir faktör.

gel gör ki survival içgüdüsünü override eden daha yüksek duygular var, aşk (bu kelimenin içi çok boşaltıldı ama başka kelime bulamıyorum) da onlardan biri. birini çok seviyorsan ama onun parasını sosyal statüsünü vs de denklemin içine katıyorsan o aşk olmuyor, onun ismi başka birşey. bencilliğin, kendini önce düşünmenin olduğu yerde aşktan bahsedilmesi saçma olur.

comfort zone'dan çıkıp rahat hayatı geride bırakan ve aşık olduğu insanla binbir çile çekmeyi tercih eden güzel insanlar da var, ne mutlu onlara.

ha içinizde çok para kazanıp güzel hatunlarla hayatlarını birleştirme planları olan varsa çocukları tüpçüye/sütçüye benzediği zaman şaşırmasınlar.

modern insan survival'ından bahsediyorum,
ve sonuçta survive etmek için ihtiyaç duyulan tek şey para.
o çok daha yüksek duygular da yönetici sınıfının toplumu düzenleme araçları. insan bencilliğinin, otoriteye baş kaldırısının önüne geçebilecek kurallar bütünü. aşkın da dahil olduğu, aileden dine kadar bir çok kavram ve kural.
comfort zone'u bırakıp aşık olduğu insanla binbir çile çeken kadını günümüz B sınıfı insanları arasında bulamazsın. ya A'dır ve geçici olarak kendini farklı olarak konumlandırmaya çalışıyordur, ya da C'dir ve vizyonu dardır. her ikisi de sonunda relatif olarak elenecektir.
hayvani içgüdü ayıp değildir, tükaka değildir. hayvani içgüdüler en temiz en saf güdülerdir.
Sosyal ağlarda paylaş

insanı hayvandan ayıran en önemli özellik,zekadır,akıldır v.s'dir.
zekasını aşkdan yana kullananlar tarih boyunca bile efsanelere konu olmuştur,ferhat ile şirin,leyla ile mecnun faik ile safiye soyman v.s gibi ..
Fekat para denilen kağıt parçasını aşka meylettiren günümüz insanını hayvanlardan farklı görmüyorum ben..sebebi ise bir kağıda tapan zihniyet o kağıt elinden kayıp gittiğinde aşkı,sevgiyi boşverin ,tuvalete gidip tuvalet kağıdı bulamıyorum diye kafasına sıkan zihniyettir.
Velhasıl-ı kelam, aşk=tarih yani günümüzde kim hangi aşkı yaşıyor merak ediyorum,kimi hatunlar kimilerini merdiven olarak kullanır,kimileri gelecek korkusundan kendini peşkeş çeker dengi olmayan birisine kendisini..

bir örnek:bir arkadaşım türkiye genelinde büyük bir kot firmasının veliahtıyken,yetiştirme yurdunda yetişen bir kıza aşık olduğu ve evleneceğim diye tutturduğu için babası tarafından evlatlıktan reddedildi.
çocuğun şu lafı babasına söylediğine ben şahidim mesela :nasıl olsa görüşeceğiz bu dünyada olmasa öbür dünyada der ve kapıyı vurup çıkar.
Film gibi ama gerçek yani,bu aşk zihniyeti yüz milyonda bir çıkıyor,günümüz toplumlarında insanlar bulundukları konumdan tepe aşağı düşerim korkusuyla bile neler neler yapıyor maalesef
Sosyal ağlarda paylaş

emanet said:

Dediğin iyi güzel de aşkın ömrü kısa ve parasız samanlık seyran olmuyor, aşkın sefası bitip cefası başlayınca ilişki rutine dönünce bu dediklerin boşa çıkıyor
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...