Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Aion F2P organizasyonu (ELYOS)

Kanuni

Öne çıkan mesajlar

Yok o anlamda değil. Account tipi olarak: Starter, Veteran, GoldPack varya. Ben işte starter olarak girerim, starter olarak bitiririm GW2 çıkana kadar, daha ilerlemeyi düşünmüyorum. Ama oynarken işte hep beraber başlayıp sonrasında starter'a kapalı olan questlere geçerse millet boynum bükük kalır. Sonrasında dayanamam gereksiz yere item neyin alırım. Kontrolü kaybetmeye gerek yok bu oyun için.

Deliğanlı olun, baştan oturağ konuşağ.

Edit: Ayrıca ben MMO'da veteranım diyen adamda 1-2-3-4 spamcısıdır, dombilidir, tatavadır.
Sosyal ağlarda paylaş

biri şu classları bi açsın yea

öle dps tank mank diye kısaca anlatmayın, gameplayden büyülerden silahlardan örnekler piliz.

mesela chanter nedir? naapar? hoşuma gitti buffcı adam fikri ama cleric yanında gereksizmidir nedir?

rangerda morphlar var mesela, kaplan neyin oluon.
detay piliz, wowdaki hunterdan farkı nedir

sorc un cc leri nas, güzel değişik büyüler var mı yoksa nuke spammı?
Sosyal ağlarda paylaş

Suark said:

biri şu classları bi açsın yea

öle dps tank mank diye kısaca anlatmayın, gameplayden büyülerden silahlardan örnekler piliz.

mesela chanter nedir? naapar? hoşuma gitti buffcı adam fikri ama cleric yanında gereksizmidir nedir?

rangerda morphlar var mesela, kaplan neyin oluon.
detay piliz, wowdaki hunterdan farkı nedir

sorc un cc leri nas, güzel değişik büyüler var mı yoksa nuke spammı?

Öncelikle Chanter Cleric yanında gereksiz değildir. 50 ve 50+ dungeon, raid lerinde gereklidir. Yani hem Cleric hem Chanter aynı partide bulunur. Buff larının yanında boss larda vs. heal a yardımcı olmaktadır. Aynı zamanda gayet güzel dps de yapabilir.

Ranger de bahsettiğin olayın adı Mau Form. DP ile kullanılan bir formdur. 2 Dakikalığına üzerinde kalır, CD ı yoktur. Atak hızını, fiziksel hasarını ve koşma hızını arttırır.

Silahlar hakkında söyleyebileceğim;

Mage = Orb ve spellbook kullanır.
Scout = Bow, dagger ve sword kullanır.
Warrior = Greatsword, sword, dagger, spear, bow, shield... Orb ve spellbook hariç her şey yani :)
Priest = Staff, mace ve shield kullanır.

Sorc' un CC leri uyutma ve ağaç formuna çevirme üzerinedir. Ayrıca pek sayılmasa da hedefi bağlayabilir. Uyutma; Tek hedefe veya alana kullanılabilir. Ağaca çevirme ise tek hedefedir. CD ları çok uzun olmadığı için gayet kullanışlılardır. Dungeon, PvP ve Raid ler de DPS e abanmak yerine öncelikli olarak bunlara dikkat etmek zorundadır.

Şuan da fazla vaktim yok çıkmam gerekiyor pek fazla detaylı olmadı ama en azından sorularına biraz olsun cevap olacaktır. Özel mesaj atarsan, akşam geldiğimde daha detaylı anlatabilirim.
Sosyal ağlarda paylaş

ultrAslan said:

iyi güzel bende bir hemen eski hesaba girmenin yollarini aradim ama bu isin arkasinda gameforge var
kimse birsey dememis ama bu adamlar metin 2'nin de arkasindalar

aion kendince güzel hos bir oyundu fakat
gameforge gelip simdi über bir shop yapmasin? mal gibi kalmayalim oyunda

Bu konu hem NCsoft, hem de Gameforge tarafından cevaplandı. NCsoft şuan da ve daha önce Game Shop' da ne sattıysa, Gameforge' da aynılarını satmaya devam edecek. Extra olarak Free üyelerin dungeon vs. cd ları uzun olduğu için bunları reset leyebilsinler diye kağıtlar satılacak.

Zaten NCsoft sunucu haklarını satmış olabilir fakat oyunu rezil etmelerine izin vermeyecektir. Gelecek olan bütün oyun için update leri vs. NCsoft hazırlıyor olacak.
Sosyal ağlarda paylaş

Server konusunda yeni açılan serverlarda olunması daha güzel olur. Herkes bir arada güle oynaya kasar, yardımlaşma beraberlik full olur. Öbür türlü birileri en iyi ben biliyom, 55 lvl şuyum var, ben ne dersem o olur vs. hiç çekilmez şimdi.

Yeni serverlarda veteran populasyonu da düşük olacağından grup bulmakta zorluk çekmezsiniz. Ayrıca işin ekonomik yönü de var. Eski serverlarda genelde yerleşik bir ekonomi olduğundan pazara yeni girişler zor oluyor, eskilerin elindeki stoklar yüzünden. (İyi yanları da yok değil)

Aydınlık taraf okey ama guild adı olarak "vay ak, ve saz arkadaşları" vs bırakalım bunları doğru düzgün bir ad düşünün Allah aşkına. Bunlar denendi olmadı eskiden.

DonanımHaberde de bir konu var bu F2P hakkında orada yazanları gördükçe dehşete kapılıyorum açıkçası. Sanki adamlar Padişahın sol tarafı, bir afralar-tafralar, yok ben veteranım, starteri ezerim vs.vs. Böyle adamlarla bırak oyun oynamayı, guild kurmayı afedersin helaya bile gidilmez.

Sonuç olarak yeni serverda, açılıştan 1-2 hafta sonra (milletin gazını alsınlar biraz.) Elyos priest açmayı düşünüyorum.
Görüşmek üzere.
Sosyal ağlarda paylaş

şu an acc transfer yapılıyor mu yahu?

benim GW acc'ımın da olduğu NCsoft acc'a trial vermiş gözüküyor şu an Aion için. aion-f2p sitesinde, ncsoft acc'ınıza girince orda transfer seçeneği çıkar gösteriyor ama bende öyle bir şey yok şu an.

bir de NCsoft software'i ile indiriyorum ben oyunu. aion f2p ile değil. sorun yaratır mı bu?
Sosyal ağlarda paylaş

işte ben de öyle başlamıştım, sonra gameforge'unkine döndüm. ama gameforge client'ı şöyle diyor, default olarak aion'un yüklü olduğu klasörü seçeyim ki çok indirme yapmayayım ekstra.

yani diğer client'tan indirseniz de bir miktar ekstra dl veya belki de hiç dl ile kurtarabilmek mümkün.

çok da sıkıntı bir durum değil.

client klasör olarak başka bilgisayara taşınıyor cevap bekliyorum hala.
Sosyal ağlarda paylaş

Oski said:

şu an acc transfer yapılıyor mu yahu?

benim GW acc'ımın da olduğu NCsoft acc'a trial vermiş gözüküyor şu an Aion için. aion-f2p sitesinde, ncsoft acc'ınıza girince orda transfer seçeneği çıkar gösteriyor ama bende öyle bir şey yok şu an.

bir de NCsoft software'i ile indiriyorum ben oyunu. aion f2p ile değil. sorun yaratır mı bu?

http://eu.ncsoft.com/en-gb/
Adresine girip, acc bilgilerini girdikten sonra sağ tarafa bakarsan " You have 1 unused serial code(s).
- Click here to use. " altında da " Important: " ile başlayan bir mesaj göreceksin. Oradaki linke tıkladığın zaman gerekli sayfaya seni yönlendirecektir.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...