Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

kavga etmeyi öğrenmem lazım

vadaa

Öne çıkan mesajlar

vadaa said:

abi bak şöyle özetliyim beni gören ben bunu dökerim moduna giriyo bu kaderi değiştirmem lazım

dövüş sanatı öğrenmekten önce cesaret lazım. özgüven yok demek ki seni rahatça pataklıyorlar.

kavga etmeden karşıdakini yenmen daha önemli ayrıca.
bluff ve intimidate kas, mind over brawl hesabı.
eğer onu beceremiyorsan çevre edin.
böyle bir soru sorduğuna göre ortaokulda felansındır, ortaokul kavgalarında kimin arkası daha genişse o daha rahat ediyor.

onun dışında ciddi ciddi bir dövüş sanatı öğrendiğin zaman zaten bu teknikleri pratikte kullanman yasaklanıyor.
yani "HADİ KİKBOKUS ÖĞRENİP MİLLETİ TARTAKLİYİM" deme imkanın yok.
daha da beteri, normalde alacağın cezadan çok daha fazlasını alabilirsin sırf o sporu öğrendin diye.
Sosyal ağlarda paylaş

dostum kavga etmek çok kolay bişey, hatta tıpkı bir matematik denklemi gibi önceden hesaplayıp kurgulayabileceğin bişeydir kavga etmek. hemen başlayalım:

öncelikle en sevdiğim yöntem olarak üç yumruk bir tekme bir dirsek yönteminden bahsedeyim. bu yöntemde rakibine hızla yaklaşır, üç yumruk atar üstüne bir tekme atarsın, rakibin afallamışken de onun ağzına bir dirsek atarsın ve rakibin ölür

kendin de bu tür kombolar üretebilirsin, özellikle sık sık save almayı unutma
Sosyal ağlarda paylaş

wing chun düşünüyordum bende bir ara ama sonra vazgeçtim. bir arkadaş vardı, ufak tefek tıfıl bir şey, buna dalaşan bir çocuk vardı öküz gibi. bunlar sözleştiler buluşup konuşacaklar, problem vardı aralarında. bizim tıfıl arkadaşa bir tane geçirdi diğeri, bizde de o zamanlar teke tek kavgaya karışılmaz modası hakim sadece seyrediyoruz. sonra bizim tıfıl bildiğin filmlerdeki gibi gardını aldı, üstüne geliyor öküz gibi herif, 3-4 tane seri yumruk çaktı, sonra da sarılarak yere yatırdı herifi. herifin saati falan koptu, derken ayrıldılar. bir daha da vuruşma olmadı ama öküz gibi olanın dudak patladı, göz üstü şişti. bildiğin dövdü yani öküz gibi herifi ve sadece wing chun sayesinde olduğunu söylüyodu; işe yarıyor yani
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...