Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Almanya Cumhurbaşkanı istifa etti

fenn

Öne çıkan mesajlar

Yolsuzluk suçlamaları nedeniyle dokunulmazlığının kaldırılması istenen Almanya Cumhurbaşkanı Christian Wulff' istifa etti. Hurriyet.com.tr, TSİ 09.36'da yayınladığı haberde Wulff'un istifa edeceğini duyurmuştu. Dünya kamuoyu Almanya'daki bu şok gelişmeyi Hürriyet'ten öğrendi.

http://www.hurriyet.com.tr/planet/19939209.asp
Sosyal ağlarda paylaş

cumhurbaşkanı olmadan önce bir eyalette başkanlık mı ne yapıyormuş galiba. Arkadaşından ve bankadan borç almış düşük faizli. Geri ödemesini yapmış bu borcun ama belediye meclisine bildirmesi gerekirken bildirmemiş aldığı borcu. Ayrıca arkadaşı tatil masraflarını karşılamış, bazı işadamlarının villalarında ailesiyle tatil yapmış falan. İstifa ederken hata yaptığını ama herhangi bir suç işlemediğini yasalar karşısında suçsuz olduğunun ispat edileceğini söylemiş. Almanya halkının bana karşı olan güveni kalmadığından ötürü görevimi bu koşullarda yerine getiremem diye istifa etmiş.

Türkiye'de ise bambaşka tabi olaylar. Bizzat başbakan telefonla iş adamından kızı için para isterken, iş adamı bursuyla yabancı ülkede okuyan başbakan oğlu mezun olduktan sonra 1.5milyon dolarlık gemi alıyor. Tabi arabayla bir insanı ezip öldürme olayını unutmayalım. Belediye araçları gelip yol temizlemesi yapıyor, lastik izlerini temizliyor falan. oh mis.
Sosyal ağlarda paylaş

vaperon said:

Gündüz 11 gibi belli olmuştu zaten istifa edeceği. İşin ilginç yanı, bir iş adamına otel ücreti mi, telefon faturası mı ödettirdiği için bu olay patlak veriyor.

Bizimkiler amuduyla götürsün. Yüzsüzler...

bu kadar basit olduğunu sanmıyorum ama sonuçta bu adam istifa ediyorsa demek ki ordaki halkın bir politika etiği anlayışı var.

burda ise hakan şükür gibi adamlar bir tane bile genel kurul toplantısına katılmayıp spor programlarına katılıyor, sonra mecliste birileri bunu eleştirince "hastaydım" diyor bir de üstüne dava açıyor.

bu parti bu kadar oy alıyorsa bu ülkede demek ki burda bir partide etik ve ideoloji aranmıyor demektir.
Sosyal ağlarda paylaş

abi onu bunu geçtim şu en son MİT mensupları ile alakalı 2 düzenlemeye bir allahın kulu doğru düzgün laf etmedi, kimse konuşmasın bir daha ühühühüh AKP diye. Ben dahil kıçımızı kaldırıp birşey yaptığımız yok, yapanları hor görür millet ama konuşmaya gelince herkes anti-akp anasını satayım.
Sosyal ağlarda paylaş

Aket-Atum said:

abi onu bunu geçtim şu en son MİT mensupları ile alakalı 2 düzenlemeye bir allahın kulu doğru düzgün laf etmedi, kimse konuşmasın bir daha ühühühüh AKP diye. Ben dahil kıçımızı kaldırıp birşey yaptığımız yok, yapanları hor görür millet ama konuşmaya gelince herkes anti-akp anasını satayım.

silivri tier post olmus

terorle mucadele yasasi kapsaminda seni iceri atabilirler bu post yuzunden

meanwhile

basbakan mitcileri seni oldurmelerini emretse ve belgeleri ile ortaya ciksa mahkemeye bile gidemez ailen, gitsede "bu aylak biriydi zaten, olmeseydide asgari ucretten su kadar sene calisirdi" diyip 30.000 lira deger bicerler hayatina

http://desertpeace.files.wordpress.com/2010/09/ews.jpg
Sosyal ağlarda paylaş

mani said:

cumhurbaşkanı olmadan önce bir eyalette başkanlık mı ne yapıyormuş galiba. Arkadaşından ve bankadan borç almış düşük faizli. Geri ödemesini yapmış bu borcun ama belediye meclisine bildirmesi gerekirken bildirmemiş aldığı borcu. Ayrıca arkadaşı tatil masraflarını karşılamış, bazı işadamlarının villalarında ailesiyle tatil yapmış falan. İstifa ederken hata yaptığını ama herhangi bir suç işlemediğini yasalar karşısında suçsuz olduğunun ispat edileceğini söylemiş. Almanya halkının bana karşı olan güveni kalmadığından ötürü görevimi bu koşullarda yerine getiremem diye istifa etmiş.

Türkiye'de ise bambaşka tabi olaylar. Bizzat başbakan telefonla iş adamından kızı için para isterken, iş adamı bursuyla yabancı ülkede okuyan başbakan oğlu mezun olduktan sonra 1.5milyon dolarlık gemi alıyor. Tabi arabayla bir insanı ezip öldürme olayını unutmayalım. Belediye araçları gelip yol temizlemesi yapıyor, lastik izlerini temizliyor falan. oh mis.

++++++++++++++++++++++++++++
Sosyal ağlarda paylaş

Viktor said:

Aket-Atum said:

silivri tier post olmus

terorle mucadele yasasi kapsaminda seni iceri atabilirler bu post yuzunden

meanwhile

basbakan mitcileri seni oldurmelerini emretse ve belgeleri ile ortaya ciksa mahkemeye bile gidemez ailen, gitsede "bu aylak biriydi zaten, olmeseydide asgari ucretten su kadar sene calisirdi" diyip 30.000 lira deger bicerler hayatina

http://desertpeace.files.wordpress.com/2010/09/ews.jpg

Bundan haberi olanlar vardır sanıyorum aranızda. Olmayan varsa bir okusun.

said:
Assassinating Awlaki: Obama Can Kill Anyone He Wants To

http://www.thenation.com/blog/163724/assassinating-awlaki-obama-can-kill-anyone-he-wants
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...