Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

HALKI ASKERLİKTEN SOĞUTMA BAŞLIĞI (goldbären-akit ortak yazı dizisi)

goldbären

Öne çıkan mesajlar

senin yine çarşın varmış, 5 saat bile olsa nete sivil gezip insan yüzü görebiliyosun.

Ben mesela Yüksekova'da yaptım, çarşı yok, bi kere merkeze indik türkçe konuşan yok,sen türkçe konuşursan kısa cevap verip dönyüolar kendi dillerine, sanki başka bi ülkedeyim. Sonra kaçakçılara bişe yapamıyoduk, gece yakalıyoduk, sabah jandarmalara teslim edip, öğlenleyin ifade verdikten sonra çıktıklarını görüyoduk, ertesi gece yine aynı senaryo..

Ama orda gördüğüm Porche Ferrari BMW Mercedesleri ucuca eklesem istanbula yol olur heralde.

Gerçi kişi başı $5k - $10k arası sınırdan mülteci geçiriyolar, mazot uyuşturucu kıyafet dışında, çok zor olmasa gerek o araçları almak.
Sosyal ağlarda paylaş

çok daraldıysan , gece nöbette dur mur höyt diye bağır çağır
havayada 2 sıktın mı tamam

sonra kaçtı ipnetorlar ayağına yatıp hayal gördüm rp si yapıcaksın

1 ay kafa izni sana

bide başlığı değiştirin, çocuğun askerliği bitmez lan yanlışlıkla biri okur falan
Sosyal ağlarda paylaş

Olm askerliğini yakıcan. Çetintaş görse şikayet eder yemin ederim ASKERİ KÖTÜLÜYO KOMUTANLARI KÖTÜLÜYO GOLDBARENCİK der.

Sen de benim kuzenler gibi askerden gelince tvde içeri alınan komutanları görüp "HEPSİNİ HAPSE ATSINLAR GEBERSİNLER" diye bağırcan galiba ahahahahah
Sosyal ağlarda paylaş

Loex said:

bide gidip boş yere ölenler var onlarla avun

abi mal mal konuşarak elinize ne geçiyor,yaptınmı sen askerliğini? yine milliyetçide deseniz ne derseniz diyinde,sınır boyunda o pez..lerden koruyor gariban asker sınırı,askerin olmadığı yerde ırak'ı göz önüne getirin,tacizler tecavüzler yağmalar,yani baştaki 3*5 adam çete kuruyor diye hepsini yargılamak olmaz,ayrıca ben askerliğimi jandarma ulaştırma er olarak uzun dönem yaptım ve geç gittim şorland:S şöförüydüm,zırhlı araçtır kendileri,aşağıdaki kısa dönemler yalvarırrdı yukarıya karakola gelmek için karakol komutanıyla konuş abi nolur diye,adamları jandarmada resmen öttürüyorlardı,ama rahatıda vardı,mesela kocaelispor teknik direktör yardımcısıydı herif,ığdır alayda komutan kızlarına tenis dersi veriodu ne alakaysa :S nese işte şahsen benim acemi birliğimde yaşadığım heleki bilecik söğüt denilen hakkarivari yerde 75 günde 20 kg verdim,yat kalk sürün,ama usta birliği süperdi gerçekten koyun kuzu yemekle geçti yaylalarda:D ayrıca ne yaparsanız yapın kısa dönemler sevilmez askerlikte kişiliğinizle ağırbaşlılığınızla saygı duyar uzun dönemler size,göte parmak oynarsanız,götü kaybetme olasılığınız %80'dir ahahahahahhaa
Sosyal ağlarda paylaş

abi ben ığdır ağrı kars üçgeninde türkiyenin en yüksek 2.karakolunda yaptım canderviş karakolu adı:D 2450 metre rakım yılın 6 ayı tipi 3 ayı tipi şeklinde yağmur,2 ayı karın soğuğu 1 ayıda yaz sanırdık ama yaz gelmeden tezkere aldık merak edenler için kızılcaziyaret dağlarını bir araştırın derim:D
Sosyal ağlarda paylaş

üzerinde durduğumuz yerin yan tarafı kule ve yarısına kadar 2 metreden yüksek kar o duvarların dibi ve o dağların dibini siz hesap edin,15 ay ve son 20 günde çekilmiş fotolar:D

Uploaded with ImageShack.us
4
ve özel bir edit:ksura bakmayın arkadaşlar ama şunu yazmak zorunda hissediyorum kendimi,ben şöfördüm ama can sıkıntısından karakolun yarısı gece yarısı gündüzcüydü mesela nöbetler değişkendi yarı gece yarı gündüzde değişkendi,mevzuu düşmanı her zaman oyalamak değil kafasını karıştırmaktır askerlik sanatında,sağolsunlar karakol komutanlarıda 10 numara heriflerdir,gece saat 3 de nöbete gitmenin bir arkadaşınla,o zifiri karanlıkta ne demek olduğunu ve uyumamak için birbirimizi tekmelediğimizi bilirim,uyursan ölürsün klişesi doğrudur aslında:) ha ben şöfördüm sırf geceye geçebilmek için,yollar kapalı tipi var 15 gün gelen giden yok can sıkıntısından gece hasta olanın yerine nöbete giderdim nasıl bir duygu diye,ama Allah düşmanla yüzyüze o nöbeti tutanların yardımcısı olsun diyorum sadece ,yaşamayan bilemez

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...