Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Wikipedia geçici olarak kapatılınca sudan çıkmış balığa dönen gençlik

Ardeth

Öne çıkan mesajlar

said:
doktoraya devam ederim diye dusunmiyor degildim, beni taniyan hocalar ve akademisyenlerde bu yonde gazi veriyorlar sagolsunlar ancak bu formatta ezbere dayali finaller,

daha iyi okullarda dene şanısını hatta yurtdışına da başvur eğer gitme gibi bir imkanın varsa
Sosyal ağlarda paylaş

Ardeth said:

said:
doktoraya devam ederim diye dusunmiyor degildim, beni taniyan hocalar ve akademisyenlerde bu yonde gazi veriyorlar sagolsunlar ancak bu formatta ezbere dayali finaller,

daha iyi okullarda dene şanısını hatta yurtdışına da başvur eğer gitme gibi bir imkanın varsa

okuldan memnunum, programin vizyonu filanda gayet iyi, buanda sadik kaliyorlar zaten o konuda bir problem yok, turkiyenin en buyuk sorunu cari acik iken sene 2012 de hala klasik MBA vermiyor adamlar, focus tamamen "turk isletmelerini nasil kuresel oyuncular haline getiririz" "nasil turkiyeden uluslararasi bir marka cikaririz" uzerine kurulu

problem sistemde

hic yuksek lisans yapmamasi gereken insanlar dolusuyor sirf yuksek lisans egitim zincirinin zorunlu son halkasi olmaya basladigi icin

adamlarin tek derdi diplomayi alabilmek, parayla satsan alicaklar dicem de sirf onun ustune kurulmus tezsiz yuksek lisans sistemi var, adamlar 1 senede 2 yuksek lisans bitirtiyor parayi bastirirsan tabela universitelerinde, hadi bunu belli bi ise girmsi parasi olanlar yapiyor, parasi olmayan icinde tek adres tezli programlar oluyor, tezli programinda haliyle kimyasi bozuluyor

adam minimum eforla bitirmek isteyince haliyle hocalarda boyle gereksiz islere girisiyor her onune gelene diploma vermemek icin, bunun sonucuda yuksek lisansla lisans ayrimi ortadan kalkiyor sekil olarak, hocanin ogrenci ile beraber kendini gelsitirme sansi yakaliyicagi, daha cok karsilikli tartismalar uzerinden donmesi gereken yuksek lisans gene hocanin zorla ogrenciye birseyler ogretmeye kastigi bir formata giriyor

sistemin komple degismesi lazim
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...