Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Polis Zorla Turban Cikarttirdi

Laurelin

Öne çıkan mesajlar

Onun doğrusu baş örtüsüne herkesin yaptığı gibi put muamelesi veya sosyal statü sahibi olma ve hava atma aracı muamelesi yapmak tabi ki sdf.

O cümleyi kuran adamdan haberin tarafsız olarak aktarılmasını beklemiyorum fakat öğrenci protestolarında eğitimli kesime duydukları hıncı çıkarırcasına milleti kan revan içinde bırakan, lokantasında yemek yiyen insanları sırf egosunu tatmin etmek için arkasındaki 100 tane arkadaşına güvenip yumruklayan, acil servisin ortasına gaz bombası atan, her türlü cemaatin köpeğini barındıran ve terörist eylemlerde ise uzaktan izlemekle yetinen bir oluşumun yapacaklarını bildiğimden yapma ihtimali olan şeylere şaşırmam.

edit: Haa birde yeri gelmişken polise geçireyim yazısı gibi anlaşılmasın. Nezarete atılan adamın bağcıklarına kadar her şeyini alıyorlar. Herifler hapiste bir halt yerse üstlerine kalmasın falan diye. O yüzden yapılan şeyin garip bir yanı yok. Ayrıca bir taraf yazısının dönüp dolaşıp nasıl askere bok atmaya gelmediğini çözebilmiş değilim xD Kesin baş örtüsünü subaylar aldırtmıştır bence :D:D
Sosyal ağlarda paylaş

Gözaltına alınanların kendisine zarar verebileceği kemer, ayakkabı bağcığı vs.. gibi eşyaları bir süre alınıyormuş. Burada başörtüsü de bu eşyalardan sayılmış fakat pek tabi şahıs üzerinde ki elbiseyi kullanarak da kendisine zarar verebilir. Bu zarar niyeyse sadece kendisini asma girişimi olarak değerlendirilir anlamıyorum. Mesela bir gömleğin düğmesini dişinizle 2 ye kırsanız, keskin yeriyle kendinize zarar verebilirsiniz.
Günümüz de takılan başörtülerinin neredeyse tamamının üzerinde bir çok toplu iğne olabiliyor.

bana göre doğru olan ise şudur: olayda adı geçen bayanın başörtüsünü çıkarttırmak yerine, gözaltı süresince bir gözlemci nezaretinde olmasıydı.
Sosyal ağlarda paylaş

huun said:

polis zorla türban taktırdı diye haber olsa bu kdar tepki koymazdınız lan haha

zorla türban taktırmak
zorla türban çıkarttırmak

bana göre ikisi de aynı oranda faşistlik, zorbalık ama biri diğerine göre daha "faşistçe" kimilerinin gözünde. topik 3. sayfada kalmış çünkü. yeterinde "zorba" değilmiş.
Sosyal ağlarda paylaş

polis sokakta yürüyen adamın türbanını zorla çıkarttırsaydı haklıydınız dediklerinizde ama şu an pek kıyaslanabilecek durumda değil ikisi.

türbanla kendine zarar vereceğinden şüphelendiğin adam isterse diğer giysileriyle de yapar aynı şeyi. kimlik tespiti için çıkarttırdım yada türbandaki iğneleri aldım falan dese belki anlarım ama şu haliyle acayip mantıksız yani.
Sosyal ağlarda paylaş

Bone said:

ben polis karakoluna kılıçlarla giremiyorum, peki ya sokaktaki insanlara zorla kılıç kuşandırsalardı da aynı tepkisizliğiniz olur muydu? uyumayın ahali, polisler kılıçlarımı alarak büyük baskı yapıyorlar.

gibi mi?

şunu bi alıntılayalım da edit gelmeden
Sosyal ağlarda paylaş

Aket-Atum said:

Redeagle said:

Ayrıca bir taraf yazısının dönüp dolaşıp nasıl askere bok atmaya gelmediğini çözebilmiş değilim xD Kesin baş örtüsünü subaylar aldırtmıştır bence :D:D

Bu Ahmet Hakan, Hürriyet yazarı.

Senin dediğin Ahmet Altan.

Aa vallahi haklısın. Bende şaşırmıştım nasıl ordu lafı geçmiyor diye. Benim hatam.
Sosyal ağlarda paylaş

asma kısmını bilemedim... hanı evet presedür ama ilk kez duruyoyrum bas örtüsünün alındığını. hoş türban baş örtüsü gibi olmuyo daha büyük oluyo kalın oluyoı vs vs kasarsan asabilirsin belki kendini.

Ben, kimlik tahlili için cıkarttırdılar sanıyorum ki cok mantıklı o kısmı. iğneleri almakta mantıklı tabiki.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...