Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Başbuğ'a tutuklama talebi

Revenant

Öne çıkan mesajlar

zerobey said:

escape said:

niye kardeş? niye olmaz bu devirde? sen ordunu sal dört bir yana topla herkesi karşı çıkanı öldür vs.. kim karışıcak? şuan esad napıyo, herif takır takır öldürüyo herife kimse yiyip de ağzını açamıyo. ki bizim ordumu daha iyi değil midir? he?

ne oldu abi ne bu korku sizde böle, nerde o delikanlılar?

bebemisin nesin ya, git yat.. adam lanlı lunlu mesaj atıp duruyor, moderatör arkadaş ilgilensin.

ahaha lanlı lunlu mesaj? dsfsdf şu mesajı koysana şuraya insanlar küfür veya hakaret ettim falan sanıcak.

polis gelsin benim kapımı çalsın bu yazdığımdan dolayı... ya varya bilemiyorum ne derim dfs
Sosyal ağlarda paylaş

escape said:

niye kardeş? niye olmaz bu devirde? sen ordunu sal dört bir yana topla herkesi karşı çıkanı öldür vs.. kim karışıcak? şuan esad napıyo, herif takır takır öldürüyo herife kimse yiyip de ağzını açamıyo. ki bizim ordumu daha iyi değil midir? he?

ne oldu abi ne bu korku sizde böle, nerde o delikanlılar?

gemide filminin meşhur bir repliği vardı aklıma geldi o kim karışacak deyince.
Sosyal ağlarda paylaş

Myshkin said:

Arıca şakirt yada sempatizan değilim ama zerre üzülmedim. TSK yı milletin gözünde küçük düşürenlerin, milleti askerden soğutanların başında geliyordu kendisi. bazı şeyleri unutmamak lazım.

şu post gözümden kaçmış.
evet haklısın bu adam döneminde bir sürü baskın gördü ordu, hepsinde de bile bile ölüme gönderilmişlerdi askerleri ama başbuğ bunların hesabını hiç mi hiç veremedi astlarından da soramadı ama buna rağmen en çok sesi çıkan adamlardan biriydi.

bir de bu tüm olayı dursun çiçek üstüne yıkmayı denedi, onu harcamayı seçti ama tam tersi oldu dursun çiçek ben batıcaksam seni de götürücem dedi. şu an olan bu.
Sosyal ağlarda paylaş

Aket-Atum said:

O dalga geçtiğiniz resimde adam "Bu bir LAW silahıdır ve kullanılmıştır, boştur. Tek kullanımlık olan bu silahın bu halinin oraya gömülmesinin mantığını anlayamadım. Bu sadece bir boru parçasıdır ve atılır." diyordu. Çıkan silahların iddia edildiği gibi işi bilen ve devleti devirmek isteyen adamlar tarafından gömülmüş şeyler değil de rastgele gömülmüş şeyler olduğunu ima ediyordu.

Bilmediğim birşey mi var yoksa zamanında o lafından canınız mı yanmıştı, moraliniz mi bozulmuştu da şimdi adam tutuklanınca bir anda resimleri konulmaya dalga geçilmeye başlandı?

adam alenen o gün için konunun üstünü örtmeye çalıştı, ne anlatıyorsun birader? sağda solda bulunan ordu malı el bombalarına açıklama getirmeyip elinde boru parçasıyla poz veren genelkurbay başkanına bizim lafımız.

altındaki subayların itirafları doğruysa rezilliğin dik alasının altına imza atmış. "hükümetin oy oranı düştü son seçimde. biz de biraz destek verirsek daha da düşer" diyerek internet andıcı emrini veren paşa evet rahatsız ediyor beni.
Sosyal ağlarda paylaş

huun said:

Aket-Atum said:

O dalga geçtiğiniz resimde adam "Bu bir LAW silahıdır ve kullanılmıştır, boştur. Tek kullanımlık olan bu silahın bu halinin oraya gömülmesinin mantığını anlayamadım. Bu sadece bir boru parçasıdır ve atılır." diyordu. Çıkan silahların iddia edildiği gibi işi bilen ve devleti devirmek isteyen adamlar tarafından gömülmüş şeyler değil de rastgele gömülmüş şeyler olduğunu ima ediyordu.

Bilmediğim birşey mi var yoksa zamanında o lafından canınız mı yanmıştı, moraliniz mi bozulmuştu da şimdi adam tutuklanınca bir anda resimleri konulmaya dalga geçilmeye başlandı?

adam alenen o gün için konunun üstünü örtmeye çalıştı, ne anlatıyorsun birader? sağda solda bulunan ordu malı el bombalarına açıklama getirmeyip elinde boru parçasıyla poz veren genelkurbay başkanına bizim lafımız.

altındaki subayların itirafları doğruysa rezilliğin dik alasının altına imza atmış. "hükümetin oy oranı düştü son seçimde. biz de biraz destek verirsek daha da düşer" diyerek internet andıcı emrini veren paşa evet rahatsız ediyor beni.

var mı kanıtın?
Neye göre yargıladın? Emrinde ki paşalara göre mi?

Evet adamın emrinde 600bin asker vardı ve silahlı terör örgütü kurmak istedi.

Hani önceden, asker tutuklamalarına "acaba?" diye bakardım ama bu olay artık bokunun çıktığının kanıtıdır. İçeri alınması, soruşturulması gereken birisi varsa bu adam Yaşar BüyükAnıt'tır.

aa pardon yaşar büyükanıt çok demokratik bi adam ve sadece asker olduğu için internetten yazı yayınlamış, laiklik tehlikededir demiş ve altına a6 çekilmiştir.
Yargılayan taraftaki insanlar çooooook masumdur di mi?

Yeter artık, nasıl oluyorda bu kadar "doğrucu demokrat" görünüp " yok ama asker siyasal olmamalı ama darbeci " bu diyip gerçekten siyasi darbe yapan tarafa tepki gösteremiyorsunuz?

tutuklamalar yasal değil, insan haklarına bile aykırı.
adam 5 senedir içerde be yuh! Bu davada yapılan her şey hatalı. Çünkü bu bi dava değil artık, bir darbe. Sivil darbe sadece.

Askeri darbeci bu diyip sivil darbecinin tarafını tutman çok komik.
Sosyal ağlarda paylaş

Suark said:

Neye göre yargıladın? Emrinde ki paşalara göre mi?

Evet adamın emrinde 600bin asker vardı ve silahlı terör örgütü kurmak istedi.

Hani önceden, asker tutuklamalarına "acaba?" diye bakardım ama bu olay artık bokunun çıktığının kanıtıdır. İçeri alınması, soruşturulması gereken birisi varsa bu adam Yaşar BüyükAnıt'tır.

aa pardon yaşar büyükanıt çok demokratik bi adam ve sadece asker olduğu için internetten yazı yayınlamış, laiklik tehlikededir demiş ve altına a6 çekilmiştir.

a6 degil a8, lutfen.

ayrica bosuna nefesini tuketiyorsun bazi kesim, askerde bu tutuklamalarin gercekten hukuk isi olduguna ve gercekten ergenekon belasindan kurtuldugumuzu falan saniyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Suark said:

Askeri darbeci bu diyip sivil darbecinin tarafını tutman çok komik.

var mı kanıtın benim sivil darbecilerin tarafını tuttuğuma dair?

ben sana daha da hoşuna gitmeyecek birşeyler söyleyeyim mi? darbe bile beceremeyen bir ordu olmuş bu. alenen taşak geçtiler bu orduyla alenen ve geçen ister feto, ister ciya, ister kim olursa olsun, iyi ki de geçtiler.

komutanların karnesi:

pkk ile mücadele: zayıf
siyasete yön verme çabası: zayıf
sıçtığını temizleyip, üstünü örtme: zayıf
darbe yapma gücü: zayıf

suçlu mudur, değil midir göreceğiz. de ki suçlu çıktı, o aralar karakol baskınlarında askerlerimizin 3-5 satılık şerefsiz yüzünden sapır sapır dökülmediğini kim söyleyebilecek? malum, telefonda "çok asker öldürdünüz, kurmaylığımı yaktınız" diye pkk'lılar ile konuşanların olduğu bir ordu oldu bu.

bunları söyleyince ordu düşmanı, sivil darbeci oluyoruz.
Sosyal ağlarda paylaş

Elinde kanıt olmadan askeri darbeci demen, sivil darbenin tarafını tuttuğunu gösteriyor zaten.
Hatta o aşamayı geçtik artık, tutuklu yargılananların resmen hapis yattığı bir ülkede, bu kadroya eski bir genelkurmay başkanının terör örgütü kurmaktan ( dikkatini çekerim genelkurmay başkanı, 1 sene önce bu adamın elinde bi ordu vardı ) suçlayabiliyorsun.

Bunlar sivil darbenin tarafını tuttuğunun açık delili değil de nedir?

huun said:

komutanların karnesi:

pkk ile mücadele: zayıf
siyasete yön verme çabası: zayıf
sıçtığını temizleyip, üstünü örtme: zayıf
darbe yapma gücü: zayıf

PKK ile mücadele tabi ki zayıf olacak, adamlar aksyion alsa ah vah özür dileriz; yok aksiyon almasa NEDEN KORUMADINIZ.

Olay bundan ibaret şu anda, askerin kendi toprağını savunmak dışında pkk karşısında yapabileceği hiç bir şey yok.
Siyasete karışmamaya çalışıyor adamlar zaten, o kısım zayıf olacak tabiki. Arkasında siyasi güç olmadan neyin mücadelesi.

Maalesef sıçma ve temizleme konusunda hükümetin pişkinliğini sergileyemiyorlar.
Ha tabi, sıçtıklarının kesin bir kanıtı da yok, olsa zaten suçlular şimdiye kadar hapiste olurdur. Kanıt yok, dava yok, karar yok. Ama adamlar suçlu.
Yani aslında ortada suç falan da yok.

Askerlerinin çoğu sivillerden oluşan bir kurumun, kaos ortamı dışında darbe yapma olasığılı yok zaten. Ha tabi insanların bunu düşünme yetileri de yok, saolsun bşaımızdakiler bunu düşünemeyenleri bi güzel korkutup sivil darbeyi yaptılar.

Birisi ortaya bir iftira atıyor, bunun ispatı yok kanıtı yok, deliller sonradan yaratılıyor. Sonradan yaratıldığı ortaya çıkıyor, bütün bunlara rağmen adamları suçlu buluyorsanız sivil darbecisinizdir üzgünüm.

Nasıl bir mantığınız var anlayamıyorum. Cidden.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...